Aktualności IAiU

2020.07.15
 

 

 

Mazda promuje najlepszych!
Wystartowała nowa edycja konkursu dla młodych projektantów – Mazda Design Experience 2020/21

 

Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do I etapu Konkursu Mazda Design Experience 2020/21. Hasłem jedenastej edycji konkursu dla młodych projektantów jest „reKREACJA”, a główną inspiracją Mazda MX 30 – pierwszy w pełni elektryczny model marki. Od tego roku konkurs organizowany jest w cyklu dwuletnim, warunkiem wstępnym jest przesłanie zgłoszenia zawierającego portfolio dotychczas stworzonych projektów.  Termin przysyłania zgłoszeń mija 31 października 2020 r. a ogłoszenie zwycięzcy nastąpi w grudniu 2021 r. Autor najlepszego projektu otrzyma nagrodę w wysokości 20 tys. zł.

więcej informacji

 
 
 
 
 
 
 2020.07.13

Zbliża się koniec 2 etapu zgłaszania prac do międzynarodowego konkursu Tubądzin Design Awards, który trwa do 31/07/2020. Hasłem przewodnim tego etapu jest #future –przyszłość należy do Was! Kreowanie przestrzeni ma wpływ nie tylko na teraźniejszość, ale także na życie przyszłych pokoleń.

Zachęcamy Was, abyście zgłaszali swoje projekty w dedykowanej Wam, studentom kierunków architektury, projektowania, kierunków artystycznych, kategorii Young Power.

Czy chciałbyś doskonalić swoje umiejętności pod okiem najlepszych projektantów w europejskich stolicach? Nagrodą główną jest wyjazd na staże do najlepszych europejskich biur projektowych w Paryżu, Warszawie i we Lwowie. Terminy odbywania staży zostanie ustalony indywidualnie ze Zwycięzcami w roku 2021.

Przewidziano również atrakcyjne nagrody od naszych partnerów projektu.

Więcej informacji : https://www.tubadzin.pl/design
2020.07.09
 
 

Najnowsze e-wydanie magazynu Architektura & Biznes” do pobrania 
BEZPŁATNIE DLA WSZYSTKICH! 

Wakacyjny podwójny numer pt. Ślady redaguje Pracownia WXCA!
Zapraszamy do lektury

Link

 

 2020.07.03
 

Relacja z Tubądzin Design Days! 
/english version below/
Jeśli ominęło Cię wydarzenie na żywo „Przestrzeń w dobie zmian” masz możliwość zobaczenia ich w dogodnym dla siebie momencie! Z doświadczenia poprzednich edycji wiemy, że architekci szukają inspiracji poza ramami swojej profesji. Dlatego zachęcamy Was do obejrzenia zapisanych wydarzeń, które podzieliliśmy na merytoryczne moduły nie tylko z dziedziny architektury, ale także biznesu i designu.

Oto linki:
Architektura
Biznes
Design 

Unique series of online events for architects and designers. Meet our guests and get inspired - without leaving your home or studio.
Architecture
Business
Design
2020.06.30

Kolejny Live z cyklu „Architekci na XXI wiek” już dzisiaj o godzinie 18.00

Weź udział!

Jerzy Szczepanik Dzikowski i Maciej Miłobędzki z pracowni JEMS Architekci „Racjonalne podejście w bardzo nieracjonalnych czasach”

Co to znaczy projektować w nowym świecie?  Czy pandemia coś zmieni? Jakich narzędzi i argumentów potrzebujemy, aby odwrócić procesy związane ze zmianami klimatycznymi? Jak miałaby wyglądać reakcja świata architektury na erę kryzysu klimatycznego? Spotkanie przedstawi perspektywę architektów jednej z najważniejszych polskich pracowni.

Patronem wydarzenia jest SARP Oddział Kraków
więcej na: https://www.architekturaibiznes.pl/siuda-wicha-architekci-o-projektowaniu,4034.html

transmisja online:
— FACEBOOKu: https://architekturaibiznes.pl/facebook
— YouTube: https://architekturaibiznes.pl/youtube

 
2020.06.19

 

W najbliższy wtorek 23.06.2020  o godzinie 18 zapraszamy na ostatnią inspirującą rozmowę z cyklu Tubądzin Design Days: Design i trendy . Wyjątkowymi gośćmi będą:

               • Zuzanna Skalska – analityczka trendów, innowacji i biznesu  

               • Małgorzata Szczepańska – Redaktor Naczelna Elle Decoration

               • Maciej Zień – projektant mody i wnętrz

               • Łukasz Radwan – dziennikarz moderator

Bądź z nami na livestreamie i zadaj pytanie naszym Gościom! https://www.tubadzin.pl/eTDD/

Spotkania ze specjalistami z innych dziedzin często znajdują swoje twórcze kontynuacje, ale dla uczestników Tubądzin Design Days okazują się bezcenne. Dlatego zachęcamy do obejrzenia już zrealizowanych modułów w ramach tegorocznych Tubądzin Design Days „Przestrzeń w dobie zmian”. Odsyłamy do filmów na platformie Youtube. Za nami już 2 niezwykle interesujące rozmowy:

Architektura https://youtu.be/M784QSg1siQ

Biznes https://youtu.be/5w-wI-yoh0E
2020.06.09

Harmonogram egzaminów w sesji letniej 2019/20

Architektura_sesja 2019_20_lato
2020.06.09

W związku z nową rzeczywistością, która jest konsekwencją pandemii, zachęcamy do zaangażowania się wszystkich chętnych architektów i projektantów do podzielenia się refleksją w postaci projektu w ekspresowym konkursie Jumpthegap. Jaka będzie łazienka, produkty i funkcje w nowych realiach?

Zbudujmy teraz lepszy świat

jumpthegap® to Międzynarodowy konkurs designu, który był organizowany co dwa lata od 2004r przy współpracy z BCD (Centrum Designu w Barcelonie). Przeznaczony jest dla kreatywnych ludzi, projektujących teraz, ale patrzących w przyszłość.

Link

 
2020.06.04

 

 

 

Szanowni Państwo,

W związku z trwającymi utrudnieniami w przemieszczaniu się i komunikacji udostępniliśmy BEZPŁATNIE DLA WSZYSTKICH kolejne e-wydanie miesięcznika „Architektura & Biznes”: 6/2020 Zawód Architektka.

Zapraszamy do pobrania www.architekturaibiznes.pl/bezplatne-e-wydanie

 

 

 

 

 

 
2020.06.03

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE LIVE Z MARTĄ SĘKULSKĄ-WROŃSKĄ - 10 CZERWCA, GODZ. 12.00

Zapraszamy do udziału w spotkaniu online z Martą Sękulską-Wrońską - partnerem pracowni WXCA, prezesem Odziału Warszawskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich, członkiem Kolegium Sędziów Konkursowych SARP i Mazowieckiej Izby Architektów. 

Tytuł spotkania "WIEDZA-ŚMIAŁOŚĆ-KREACJA". Widzimy się 10 czerwca o godzinie  12:00 na fanpage’u @4YoungArchitects https://www.facebook.com/4YoungArchitects/.

Zachęcamy do przesyłania pytań, na które odpowiedź usłyszycie podczas spotkania. Pytania prosimy przesyłać na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. z dopiskiem "pytania do WXCA".
2020.05.22
2020.05.19

 

 

Majowe SPECJALNE E-WYDANIE miesięcznika „Architektura & Biznes” #stayhome 5/2020 udostępnione jest do pobrania BEZPŁATNIE DLA WSZYSTKICH 

180 stron magazynu, gdzie znamienite osobowości ze świata architektury i ekonomii dzielą się swoimi poglądami na najbardziej  intrygujące tematy dzisiejszych czasów 

Każdy numer po pobraniu jest spersonalizowany imieniem i nazwiskiem pobierającego.

Link do www - https://www.architekturaibiznes.pl/bezplatne-e-wydanie

 

 

 

 
2020.05.13

Komunikat Nr 8/2020
Rektora Politechniki Łódzkiej
z dnia 13 maja 2020 r.

wydany na podstawie Zarządzenia Nr 21/2020 Rektora Politechniki Łódzkiej z dnia 9 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem wirusa SARS-CoV-2 w Politechnice Łódzkiej
W związku z Komunikatem nr 4/2020 Rektora Politechniki z dnia 16 marca 2020 r. wydanym na podstawie Zarządzenia Nr 21/2020 Rektora Politechniki Łódzkiej z dnia 9 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 w Politechnice Łódzkiej, z pracownikami administracyjnymi Instytutu proszę kontaktować się telefonicznie, przy użyciu programu Microsoft Teams lub poprzez System Poczty Elektronicznej PŁ.

W sprawach wymagających bezpośredniego kontaktu – proszę umawiać się z jednodniowym wyprzedzeniem. 
2020.05.13

 

W związku z istniejącą sytuacją epidemiologiczną i koniecznością nauki zdalnej informujemy o możliwości skorzystania z bezpłatnej licencji studenckiej na Lumiona i pracy z programem na prywatnym komputerze w domu.

Oprogramowanie cieszy się ogromną popularnością wśród zawodowych architektów i projektantów, a także wiele uczelni ma je na wyposażeniu pracowni komputerowych. Z wykorzystaniem Lumiona powstają liczne prace zaliczeniowe oraz dyplomowe.

Lumion to oprogramowanie do renderingu 3D, które jest bardzo intuicyjne i nie wymaga specjalnego szkolenia.

Jak zamówić licencję Lumion 10 Student?
2020.05.12

Miesięcznik "Builder" serdecznie zaprasza na live z architektem Szymonem Wojciechowskim,
właścicielem pracowni APA Wojciechowski i Architekci, które odbędzie się w czwartek 14 maja o godz. 12:00 na fanpage'u.
https://www.facebook.com/4YoungArchitects/2020.05.08

 

więcej informacji
2020.04.30

Szanowni Maturzyści  
Zdajemy sobie sprawę w jak ciężkiej sytuacji znajdują się teraz maturzyści, którym brak pewności nie ułatwia dokonania ważnych dla nich wyborów. Razem z Kołem wpadliśmy na pomysł, by przez najbliższe 2 tygodnie docierać do osób, które zastanawiają się nad wyborem naszego kierunku i przekazywać im nasze opinie, rady i doświadczenie związane ze studiowaniem na PŁ.  Kąt to przekrój przez wszystkie roczniki studentów architektury, dostęp do ogromnej bazy informacji . 

Wydarzenie "Od LEGO do mistrza Autocad'a - dowiedz się więcej o architekturze na PŁ" ma zachęcić i promować nasz Instytut. Nasze działania to: - Instastory, gdzie możecie zamieścić swoje pytania - odpowiemy.
- Live’a na instagramie - Kątowym profilu facebookowym
- Krótkie filmy video jako przedsmak studiowania. Przedstawimy kilku naszych ulubionych wykładowców, którzy udzielą kilku cennych rad i podpowiedzi.

Serdeczne Pozdrawiamy
SKN Kąt 

Link do wydarzenia na fb 

Nasz profil na IG  
2020.04.25

Proponujemy Państwu darmowy, testowy dostęp do bazy danych architektonicznych:

Art & Architecture Source
Jest to obszerna baza pełnotekstowa z zakresu architektury i sztuki. Zawiera pełne teksty ponad 770 czasopism naukowych i prawie 220 książek. http://bg.p.lodz.pl/dostepy-testowe/item/174-testy-2020-art-as

OnArchitecture
To audiowizualna baza danych dla  architektów, naukowców, badaczy i studentów. Zawartość bazy obejmuje wideo-wywiady z wybitnymi architektami z całego świata, audiowizualne zapisy budynków i instalacji architektonicznych. 

Baza wykorzystywana jest m.in. w MIT, Yale, Columbia, Princeton, Cornell, PUC Architecture School w Chile, University of Toronto, Tokyo University of Science.

 http://bg.p.lodz.pl/dostepy-testowe/item/152-testy-2020-onarchitecture

Dostęp do obu baz przewidziany jest do 30.06.2020 r.
Eco-Architecture 2020 is organised by the Wessex Institute, UK and the University of Alcala de Henares, Spain. It is sponsored by WIT Transactions on the Built Environment, the International Journal of Environmental Impacts and the International Journal of Energy Production and Management.

Eco-Architecture 2020 aims to review the challenges and new opportunities for contemporary architecture. These are a result of advances in design and new building technologies, as well as the development of new materials.

Find out more
2020.04.22

Z wielką radością przekazujemy informację, że projekt badawczy "Enhancing the user uptake of Land Cover / Land Use information derived from the integration of Copernicus services and national databases" uzyskał finansowanie w ramach grantu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) POLNOR 2019  – fundusze Norweskie. 

Do projektu zostali zaproszeni przez Instytut Geodezji i Kartografii dr inż. arch. Monika Cysek-Pawlak i mgr Jakub Misiak. Wspólnie z partnerami międzynarodowymi Norwegian institute for bioeconomy research (Norsk Institutt for Bioøkonomi) przygotowali zwycięski wniosek.

Część projektu za którą są odpowiedzialni dotyczy monitorowania powierzchni ziemi, w tym przestrzeni miejskiej, w kontekście pokrycia terenu i użytkowania gruntów z pułapu satelitarnego. Starali się zwrócić szczególną uwagę na wykorzystanie narzędzi GIS i danych satelitarnych do oceny zmian w powierzchni biologicznie czynnej i dostępności do terenów zieleni w obliczu postępujących zmian klimatu czy jakości życia.

W ramach projektu powstaną publikacje dotyczące m.in. 

 • potrzeb planowania urbanistycznego i przestrzennego w odniesieniu do informacji geoprzestrzennych o pokryciu terenu i użytkowaniu ziemi w Polsce i Norwegii.
 • zastosowania i możliwości wykorzystania danych satelitarnych w planowaniu przestrzennym
 • wykorzystania aplikacji internetowej i szczegółowych baz danych opracowanych w ramach projektu dla potrzeb planowania przestrzennego2020.04.21

Młodzi w Łodzi – Mam Pomysł na Startup

Studentka kierunku Architektura w Instytucie Architektury i Urbanistyki na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska zakwalifikowała się do konkursu Młodzi w Łodzi – Mam Pomysł na Startup. Konkurs ukierunkowany jest na innowacyjne projekty zarówno naukowe, technologiczne jak i kreatywne/artystyczne we wczesnej fazie rozwoju.

Laura Chodorek, ze swoim projektem architektonicznych puzzli trójwymiarowych POSKŁADANE, zakwalifikowała się do konkursu jako jedna z 69 uczestników. Puzzle przedstawiają słynne budynki – ikony polskich miast. Do produkcji puzzli wykorzystywane jest naturalne drewno oraz tekturka ekologiczna opatrzona minimalistyczną grafiką. Prosta forma złożonych modeli pobudza wyobraźnię oraz postrzeganie przestrzenne. Dzięki zastosowaniu skali z łatwością można porównać złożone modele – jakie mają proporcje, kształt, wysokość, czy są symetryczne.

Ideą Konkursu jest łączenie młodego biznesu różnych środowisk z potencjalnymi kontrahentami oraz inwestorami. Konkurs, to przestrzeń dla networkingu pomiędzy młodym i dojrzałym biznesem oraz szansa na zdobycie kapitału na start lub rozwój firmy. Najlepiej rokującym osobom/zespołom zapewniany jest dostęp do szkoleń, doradztwa, opieki mentorskiej ze strony doświadczonych przedsiębiorców, inwestorów i przedstawicieli funduszy VC.
2020.04.20

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie jednoetapowym, ideowo-koncepcyjnym dla zadania pt. "Zagospodarowanie prawobrzeża Wisły w Toruniu na terenach położonych od Przystani Toruń do Portu Drzewnego" 

W związku z ustanowieniem ograniczeń wynikających z zapobiegania szerzeniu się choroby zakaźnej COVID-19  termin składania prac konkursowych został zmieniony z 08.05.2020 na 15.09.2020

Informacja o zmianie regulaminu konkursu została umieszczona na stronie Biuletynu Informacji Publicznej UMT (dokument w załączeniu, dodatkowo link do dokumentów związanych z konkursem: http://bip.torun.pl/dokumenty.php?Kod=1254729  oraz link do samej informacji o zmianie regulaminu: http://bip.torun.pl/pobierz.php?FileDir=doc&File=Informacja+o+zmianie+termin%F3w_02.pdf)

Regulamin wraz z załącznikami formalnymi i merytorycznymi dostępny jest również na stronie SARP Oddział Toruń: http://sarptorun.pl/konkursy/

załącznik
2020.04.16

W załączniku pismo Ministra Szkolnictwa, Młodzieży i Sportu Republiki Czeskiej Pana Roberta Plagy dotyczące konkursu dla studentów architektury pn. Inspireli Awards 2020 (https://www.inspireli.com/en/awards/documents). 

załącznik
2020.04.15

Szanowni Państwo,
W związku z przedłużającą się kwarantanną przekazuję na prośbę Pana Marka Szeniawskiego, Sekretarza Generalnego SARP wiadomość dotyczącą zmiany terminów w konkursie o Doroczną Nagrodę SARP im. Zbyszka Zawistowskiego DYPLOM ROKU

- Zakończenie I Etapu – 29 maja 2020r.

uwaga: Każda z komisji Kwalifikacyjnych Oddziałów SARP określa i ogłasza nieprzekraczalny termin składania prac konkursowych

Uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień Laureatom Konkursu Dyplom Roku 2020 w Warszawie, w siedzibie SARP – 
9 października 2020r. godz.16.00
2020.04.07

UWAGA! 

„Architektura & Biznes” przedłuża głosowanie na Nagrodę Publiczności w konkursie 6 Międzynarodowego Biennale Architektury Wnętrz organizowanego przez ASP w Krakowie.
Jeżeli  nie zdążyłeś oddać swojego głosu na najlepszy projekt, to zrób to niezwłocznie. Koniecznie!
THE FUTURE IS NOW! 
Głosowanie przedłużone do 19 kwietnia! 
Jak studenci polskich uczelni artystycznych wyobrażają sobie przyszłość? 
Zagłosujcie na najciekawszą pracę! 
https://www.architekturaibiznes.pl/glosowanie-nagroda-publicznosci-vi-miedzynarodowe-biennale-architektury-wnetrz,3273.html 
https://www.facebook.com/architekturaibiznes/posts/2377984469158125
2020.04.03

W międzynarodowym konkursie Tubądzin Design Awards ruszyła dedykowana studentom kierunków architektury, projektowania, kierunków artystycznych kategoria Young Power

Nagrodą główną jest wyjazd na staże do najlepszych europejskich biur projektowych w Paryżu, Warszawie i we Lwowie. Pamiętajcie o tym, że zadbaliśmy o każdy szczegół podczas pobytu na stażu. Wam pozostanie cieszyć się zdobywaniem nowych doświadczeń zawodowych!

Ponadto znajdziecie się na łamach taki uznanych pism jak Elle Decoration, WhiteMAD, PRIMA. Czekają również cenne nagrody od naszych partnerów projektu.

Każdy projekt jaki pokażecie w konkursie to zwiększenie Waszej szansy na wygraną. Laureaci poprzednich edycji odbywali staże np. w Budapeszcie, Mediolanie czy też Warszawie.

Terminy odbywania staży zostanie ustalony indywidualnie ze Zwycięzcami w roku 2021.

Zachęcamy serdecznie do udziału w konkursie Tubądzin Design Awards z atrakcyjnymi nagrodami. 

Więcej informacji : https://www.tubadzin.pl/design/pl/Aktualnosci/akt62pl.php

Pytania związane z konkursem proszę kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
2020.04.01

Uwaga studenci architektury!
Rejestracja do konkursu International VELUX Award przedłużona do 15 kwietnia 2020

Studenci architektury, którzy chcieliby wziąć udział w międzynarodowym konkursie International VELUX Award 2020, a nie zdążyli się zarejestrować, mają jeszcze na to czas. Termin rejestracji został bowiem przesunięty do 15 kwietnia.

więcej informacji

 
2020.03.31

 

Konkurs KOŁO "Projekt Łazienki 2020"
STWÓRZ PAWILON Z FUNKCJĄ TOALETY DLA MUZEUM ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE

Informacje podstawowe:

- termin składania prac: do 8.05.2020,

- pula nagród: ponad 50.000 zł i prestiżowy staż w biurze architektonicznym,

- partnerem tegorocznej edycji konkursu jest Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie,

- wszystkie informacje znajdują się na stronie internetowej https://konkurskolo.pl.
2020.03.26

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA NAUKI I SZKOLNICTWA WYŻSZEGO
z dnia 23 marca 2020 r.
w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania niektórych podmiotów systemu szkolnictwa wyższego
i nauki w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem
i zwalczaniem COVID-19
2020.03.20

Zmiany w regulaminie Grant of Colour!

Z uwagi na zagrożenie epidemią koronawirusa COVID-19 oraz komfort uczestników informujemy o zmianach w regulaminie konkursu Grant of Colour! Od dnia 16.03.2020:

 • W konkursie mogą brać udział wszyscy studenci oraz absolwenci kierunków Architektura, Architektura Wnętrz oraz Wzornictwo, którzy nie ukończyli 31 roku życia.
 • Zdajemy sobie sprawę jak utrudnione aktualnie mogłoby być samodzielne pozyskiwanie rzutów przestrzeni. Co za tym idzie, udostępniamy bazowe rzuty, na podstawie których uczestnicy mogą tworzyć swoje projekty. Samodzielne pozyskanie rzutu przestrzeni nie będzie już wymagane do wzięcia udziału w konkursie.
 • Czas składania projektów został wydłużony do 31.08.2020 roku! Zachęcamy do zapoznania się z aktualnym regulaminem!

Jak wziąć udział w konkursie?

 • Zarejestruj się na www.grantofcolour.pl
 • Zapoznaj się z raportem Studium Kolorów
 • Zgłaszaj swoje projekty

Wygrywaj nagrody:

 • I miejsce - 4000 zł + voucher o wartości 3000 zł od firmy Kinnarps, partnera konkursu

+ Voucher o wartości 5000 zł na produkty Tarkett dla placówki, której przestrzeni użyto w zwycięskim projekcie

 • II miejsce - 3000 zł + voucher o wartości 3000 zł od firmy Kinnarps, partnera konkursu
 • III miejsce - 2000 zł + voucher o wartości 3000 zł od firmy Kinnarps, partnera konkursu

Na Wasze zgłoszenia czekamy do 31 sierpnia 2020 roku!

Szczegóły konkursu na www.grantofcolour.pl
2020.03.19

Szanowni Państwo,
W nawiązaniu do zaproszenia na uroczysty finał Konkursu TEORIA i Stypendium PRAKTYKA, planowany na 26 marca 2020 r. w ZODIAKU Warszawskim Pawilonie Architektury przy Pasażu Stefana Wiecheckiego „Wiecha” 4 w Warszawie, przesyłam oświadczenie organizatora – Fundacji im. Stefana Kuryłowicza o odwołaniu wydarzenia.

Jednocześnie informuję, że oba programy odbywać się będą bez zmian, a wyniki konkursów zostaną ogłoszone 26 marca 2020 r. na stronie oraz na  profilu Fundacji im. Stefana Kuryłowicza na Facebooku. 

Oświadczenie Fundacji im. Stefana Kuryłowicza
2020.03.17

Firma VELUX zaprasza studentów architektury do udziału w IX edycji największego międzynarodowego konkursu International VELUX Award 2020.
Pochwal się swoją kreatywnością, przygotuj projekt inspirowany światłem dziennym i zdobądź cenne nagrody! Zostań architektem przyszłości!

więcej informacji
2020.03.11

KOMUNIKAT REKTORA POLITECHNIKI ŁÓDZKIEJ, 11 MARCA 2020 R.

Komunikat jest wydany na podstawie Zarządzenia Nr 21/2020 Rektora Politechniki Łódzkiej z dnia 9 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 w Politechnice Łódzkiej.

link
2020.03.09

Tylko do końca jutrzejszego dnia (10.03) możecie oddać Wasz głos w konkursie o Nagrodę Publiczności im. Macieja Nowickiego. Zapraszamy! 

link

 

 
2020.03.09

Percepcja odległości w środowisku wirtualnym

Zapraszamy do wzięcia udziału w badaniu dotyczącym percepcji odległości w środowisku wirtualnym. Badanie realizowane jest w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie we współpracy z Cardiff Metropolitan University. Badanie jest anonimowe, trwa około 30 minut i odbywa się on-line w dowolnie wybranym czasie.
Kogo zapraszamy?
Do wzięcia udziału zapraszamy studentów 4 i 5 roku (a także tegorocznych absolwentów) psychologii, pedagogiki, socjologii oraz architektury.
Jeśli masz ochotę poznać swoje zdolności przestrzenne kliknij w link zamieszczony poniżej:

https://cardiffmet.eu.qualtrics.com/jfe/form/SV_4GZ4Mtop3mb61Mx
Wymagania sprzętowe:
Do wypełnienia testu wymagany jest komputer, laptop albo tablet o wielkości ekranu powyżej 13 cali.
2020.03.04

 

 

Zbliża się finał Konkursu TEORIA oraz Stypendium PRAKTYKA 2019  organizowanego przez Fundację im. Stefana Kuryłowicza. Programy skierowane są do nowatorsko myślących studentów i absolwentów architektury, którzy poszukują nowych sposobów kształtowania ładu architektoniczno-urbanistycznego.

Zapraszamy serdecznie na uroczysty finał, podczas którego zostaną zaprezentowane prace finalistów. Będzie to też niepowtarzalna okazja by poznać najnowsze trendy architektury, a przede wszystkim spotkać w jednym miejscu światowej renomy architektów.

Wydarzenie odbędzie się w czwartek 26 marca 2020 r. o godzinie 17.00 w ZODIAKU Warszawskim Pawilonie Architektury. Wstęp na finał jest bezpłatny.

więcej informacji

 

 

 
2020.02.20

Szanowni Państwo,

28 marca odbędzie się trzecia edycja konkursu Roca One Day Design Challenge. W tym roku odbędzie się w Warszawie w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego. Konkurs jest objęty patronatem Instytutu Wzornictwa Przemysłowego oraz Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich.

Mamy też ogromną przyjemność poinformować, iż Międzynarodowy konkurs otrzymał prestiżowe nagrody If design award 2020 oraz Red dot 2019. 

Więcej materiałów i informacji w linku

W styczniu 2020r. odbyła się I edycja konkursu Master design Challenge, która zgromadziła laureatów ODDC 2019 z całego świata. Reprezentantka Polski także otrzymała wyróżnienie.
Szczegóły w linku
2020.02.20

GRANT OF COLOUR 2020

3 lutego ruszyła I edycja konkursu GRANT OF COLOUR skierowanego do młodych projektantów i architektów. Poznajcie możliwości jakie daje Wam firma Tarkett i zainspirujcie się kolorem!

Co zrobić, aby wziąć udział w konkursie?

 • Zarejestruj się na www.grantofcolour.pl
 • Zapoznaj się z raportem Studium Kolorów
 • Zgłaszaj swoje projekty
 • Wygrywaj nagrody

I miejsce - 4000 zł + voucher o wartości 3000 zł od firmy Kinnarps, partnera konkursu + Voucher o wartości 5000 zł na produkty Tarkett dla placówki, której przestrzeni użyto w zwycięskim projekcie
II miejsce - 3000 zł + voucher o wartości 3000 zł od firmy Kinnarps, partnera konkursu
III miejsce - 2000 zł + voucher o wartości 3000 zł od firmy Kinnarps, partnera konkursu

 

Na Wasze zgłoszenia czekamy do 30 kwietnia!
Szczegóły konkursu na www.grantofcolour.pl

 

 

 
2020.02.05

Nagroda Ministra Rozwoju za wybitne osiągnięcia twórcze w dziedzinie architektury
i budownictwa oraz planowania i zagospodarowania przestrzennego

Pracownicy Instytutu Architektury i Urbanistyki, Wydziału BAiIŚ Politechniki Łódzkiej – dr inż. arch.  Aneta Tomczak i dr inż. arch. Robert Warsza razem z zespołem Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Łodzi, otrzymali Nagrodę Główną Ministra Rozwoju Rzeczpospolitej Polskiej za wybitne osiągnięcia twórcze w dziedzinie planowania i zagospodarowania przestrzennego.
Nagrodę przyznano za opracowane i wdrożone w życie projekty miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego wykonane dla obszaru Posiadeł Wodno - Fabrycznych - kolebki XIX wiecznej Łodzi przemysłowej. W planach wprowadzono oryginalne rozwiązania ściśle dopasowane do specyfiki terenu, wykorzystujące kulturowy i przyrodniczy potencjał miejsca. Prace projektowe poprzedzone były szczegółową inwentaryzacją, waloryzacją elementów dziedzictwa przemysłowego i przyrodniczego oraz badaniami wartości zachowanych w strukturze miasta. Dzięki podjęciu prac planistycznych dla całego obszaru Posiadeł Wodno - Fabrycznych, przyjęte rozwiązania miały charakter systemowy i pionierski. Stanowią one pierwsze, tak szczegółowe współczesne opracowania planistyczne kształtujące podstawy zachowania dziedzictwa kulturowego oraz wprowadzające zasady zagospodarowania przestrzennego.
2020.01.30
2020.01.27

UWAGA! Architekci, studenci architektury i projektanci!

Zapraszamy do udziału w konkursie o Nagrodę im. Maciej Nowickiego przyznawaną za innowacyjne rozwiązania w architekturze polskiej.

 „MIASTO OTWARTE, MIASTO PRZYJAZNE”

INNOWACYJNE ROZWIĄZANIA W ARCHITEKTURZE POLSKIEJ

Termin składania prac przedłużony do 30.01.2020

Rozstrzygnięcie konkursu oraz debata z architektami odbędzie się6 lutego o godz. 13.45 w pawilonie 11 (Iglica) podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa BUDMA 2020 w Poznaniu.

Celem konkursu jest promocja innowacyjnych rozwiązań w architekturze polskiej i premiowanie dokonań architektów, których dzieła mają istotny wkład w kształtowanie rodzimej kultury architektonicznej.

Szczegóły: https://www.architekturaibiznes.pl/miasto-otwarte-i-przyjazne-konkurs-o-nagrode-nowickiego,2909.html

Nagroda główna: 4 000 PLN 
Wystawa prac na targach Budma 2020
Publikacja wyróżnionych prac w „A&B”

 
2020.01.22

 

OPEN2BIM – Building Information Modelling in Research, Education and Practice 

21-23 września 2020, Politechnika Łódzka

Serdecznie zapraszamy do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej (oraz warsztatach) OPEN2BIM– Building Information Modelling in Research, Education and Practice, która odbędzie się w dniach 21-23września 2020roku na PolitechniceŁódzkiej, wpisując się w obchody jubileuszu 75-lecia PŁ.

więcej informacji w zakładce: Konferencje IAiU
2020.01.16

Zachęcamy do głosowania na najlepszy projekt dyplomowy — Nagrodę Publiczności ÓSMEJ EDYCJI KONKURSU „AKADEMIA A&B 2019”

Głosować można tylko raz wyłącznie na jeden projekt w dniach 10‑31 stycznia br. Autor pracy, która zdobędzie największą liczbę głosów, otrzyma dyplom „Akademii A&B” oraz roczną prenumeratę miesięcznika „A&B”.

https://www.architekturaibiznes.pl/zaglosuj-na-najlepszy-projekt-dyplomowy,2942.html

Poniżej prezentujemy listę wszystkich 12 projektów biorących udział w tym etapie konkursu - autorów, promotorów i uczelnie:

⇥Katarzyna Kołpa-Żarowska, promotor: dr hab. Krzysztof IngardenWydział Architektury i Sztuk Pięknych - Kierunek Architektura
⇥Szymon Buzuk, promotor: dr hab. Aleksandra Prokopska, Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej
⇥Mikołaj Zajda, promotor: dr hab. Ewa Pruszewicz-Sipińska, Wydział Architektury Politechniki Poznańskiej
⇥Agata Gawron, promotor: dr Joanna Koszuba, Wydział Architektury Politechniki Poznańskiej
⇥Martyna Żak, promotor dr Damian Radwański, Wydział Architektury Politechniki Śląskiej

⇥Anna Wawrzyniak, promotor: Kazuyo Sejima, Uniwersitat fur angewandte Kunst Vien
⇥ Anita Tokarski, promotor: dr Bartek Haduch, @Wydział Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego
⇥Damian Granosik, promotor: dr hab. Bartosz Hunger, Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska PŁ
⇥Katarzyna Gilek, Justyna Janowiec, promotor: prof. Grażyna Schneider-Skalska, Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej
⇥Magdalena Opania, promotor: dr. Jan Kubec, Wydział Architektury Politechniki Śląskiej
⇥Paulina Zwolak, promotor: prof. Elżbieta Pakuła-Kwak, dr Joanna Łapińska, Wydział Architektury Wnętrz ASP w Krakowie
⇥Grzegorz Kula, promotor: prof. Krzysztof Bieda, Instytut Nauk Technicznych Podhalańskiej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu
2020.01.15

Miło nam poinformować, że „Konkurs na opracowanie identyfikacji wizualnej „Dorocznej Polski-Niemieckiej Nagrody Integracyjnej BDA-SARP” organizowany jest przy wsparciu Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Celem Dorocznej Polsko-Niemieckiej Nagrody Integracyjnej BDA–SARP jest promocja współpracy i integracji środowiskowej młodych architektów Niemiec i Polski poprzez współzawodnictwo i dyskusję, oraz wystawy na temat architektury, a także wspieranie wzajemnych kontaktów poprzez upowszechnianie efektów działań twórczych. Doroczna Polsko-Niemiecka Nagroda Integracyjna BDA–SARP jest kontynuacją organizowanego od 1985 roku konkursu na najlepszą pracę dyplomową w dziedzinie architektury przemysłu, w którym brali udział młodzi architekci z Polski i Niemiec pod nazwą „Nagroda Waltera Henna”. Obecnie to projekt dyplomowy magisterski, którego przedmiotem jest środowisko aktywności społecznej człowieka w przyszłości. Zgodnie z tradycją, Finał Dorocznej Polsko-Niemieckiej Nagrody Integracyjnej BDA–SARP odbywa się każdego roku w maju/czerwcu, naprzemienne w Polsce lub w Niemczech i trwa 4 dni. W trakcie imprezy finałowej finaliści uczestniczą w warsztatach architektonicznych. oraz prezentują prace dyplomowe przed polsko-niemieckim Jury. Nagroda ma formę stypendium naukowo-badawczego lub postać praktyki projektowej w wybranym kraju.

 

 

 
2020.01.02

Rozpoczęła się rejestracja na 4 Design Days 2020! To największe w tej części Europy święto architektury, designu i nieruchomości. Nowa edycja to dwa dni dla profesjonalistów i dwa dni otwarte - w sumie 10 tys. gości branżowych, 25 tys. odwiedzających i ponad 300 wystawców! Wydarzenie odbędzie się w dniach 6-9 lutego 2020 r. Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodku w Katowicach.

Serdecznie zapraszamy do udziału! 
Obecność na dniach branżowych wymaga rejestracji na stronie ➡ 
http://www.4dd.pl/2020/pl/zarejestruj-sie/340/

Wejście na dni otwarte możliwe będzie po zakupie biletów.
2019.12.30

We wtorek 17.12.2019 r. podczas uroczystej gali podsumowującej rok akademicki 2018/19, Samorząd Studencki Politechniki Łódzkiej wręczył nagrody w cyklicznym plebiscycie na najlepszego nauczyciela minionego roku akademickiego.

Nominację z naszego Wydziału w głosowaniu studentów otrzymali:

dr inż. arch. Tomasz Bolanowski, dr inż. Michał Gajdzicki, dr inż. Ewelina Kubacka,

a zwycięzcą została dr inż. Ewelina Kubacka.

Gratulujemy serdecznie zarówno zwycięzcy, jak i nominowanym.
2019.12.05

 

 

 

 

 

Serdecznie zapraszamy na Spotkanie Mikołajkowe pod tytułem "Nasze Osiedle Serdeczne - Nowe Rokicie". O jego historii i architekturze opowie mgr inż. arch. Piotr Gawłowski wraz ze studentami architektury Politechniki Łódzkiej. Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa rysunków plenerowych z Chełmna, Sulejowa i Kazimierza. Spotkanie odbędzie się wpiątek, 6 grudnia o godzinie 17:00 w Spółdzielni Socjalnej "Łódzka Szansa" ul. Cieszkowskiego 2a w Łodzi.

Więcej informacji

 

 

 

 

 2019.12.03

Zostań architektem przyszłości
weź udział w IX edycji największego konkursu architektonicznego International VELUX Award

Grupa VELUX zaprasza studentów architektury do wzięcia udziału w IX edycji największego globalnego konkursu International VELUX Award. Konkurs odbywa się co dwa lata, począwszy od roku 2004, a jego celem jest zachęcenie studentów do zwracania szczególnej uwagi na rolę światła naturalnego w architekturze, jako istotnego źródła oświetlenia, energii, dobrego samopoczucia i komfortu. Od pierwszej edycji wzięło w nim udział około 12000 studentów z 59 krajów, którzy zgłosili ponad 5000 projektów. Konkurs urósł do rangi największego tego rodzaju wydarzenia dla studentów architektury, a polscy studenci już czterokrotnie odnosili w nim sukcesy.

więcej informacji
2019.11.24

EUR-ACE Bachelor                    EUR-ACE Master
2019.11.21

 

 

 

 

 

 

Spotkanie informacyjne z Organizatorami konkuru odbędzie się 4 grudnia
o godz.14.15 w sali 201

regulamin

link

 

 

 

 

 

 

 
2019.11.20

LAST CALL
ERASMUS Plus Internship at the Institute of Architecture (AI MAINZ) – University of Applied Sciences Mainz, Germany

http://architekturinstitut.hs-mainz.de/

From March 2020 till August 2020

The AI MAINZ offers an internship for students interested in projects on cultural heritage and conservation in the field of architecture and information technologies.

The focus lies in the digital 3D reconstruction and visualization of architecture and urban structures for an exhibition at the State Museum Mainz. The internship student will take part in the ongoing research projects and the visualization for the exhibition in an interdisciplinary team.

Interested students has to apply through ERASMUS Plus programme. The EU support the internship with up to 2.750,00 €, the reimbursement of the travel costs included. 

Additionally the AI MAINZ has the possibility to support the approved students up to 2.000,00 € per internship.

The internship student has the opportunity to subscribe for the regular architecture study at the Hochschule Mainz - University of Applied Sciences Mainz, Germany. The online registration has to be done in June 2019 (cost for the summer academic year, ca. 315,00 €). In this case a room in the dormitory will be offered (ca. 400 €/month, from April till August). The registration costs includes a ticket for transport in the Rhein-Main-Region (bus, tram and train) for 6 months.

As regular student at the Hochschule Mainz you will have the possibility to work on a praxis-oriented design project (10 ECTS) in combination with the internship. The German language course for foreigners offered by the University of Applied Sciences Mainz delivers another 5 ECTS. The ECTS will be accepted by the Lodz University of Technology. You have to apply for »Indywidualny Tok Studiów« at the Lodz University of Technology, in this case the Internship will deliver another 15 ECTS. 

Contact person at the AI MAINZ (sent here your Portfolio and CV): Prof. Dr.-Ing. Piotr Kuroczyński (Email:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. )

Information for incoming: https://www.hs-mainz.de/studium/services/technik/incoming/

Student Services (Studierendenwerk) in Mainz is responsible for accommodations: www.studierendenwerk-mainz.de
2019.11.18

Miło nam poinformować, że Koło "IX Piętro" zdobyło nagrodę w tegorocznym (9.) Ogólnopolskim Konkursie Studenckiego Ruchu Naukowego StRuNa 2019 w kategorii "Wyprawa Roku" za tegoroczną wyprawę na Huculszczyznę. Bliższe dane na stronie "Forum Akademickiego": https://forumakademickie.pl/news/wyniki-konkursu-struna-2019/?fbclid=IwAR1kNtZumDEj2UTyK_o4g8o3atgEC-8GBs26_JxjZImq2D_lAvjIMIhHZNg, i facebboku StRuN-y: https://pl-pl.facebook.com/StudenckiRuchNaukowyStRuNa.

Prezentację przygotowali studenci-uczestnicy XXI wyprawy Agnieszka Nowacka i Kamil Romanek (z drobnym wspomaganiem Gabrieli Potoniec, Jarosława Strikera i dr inż. arch. Włodzimierza Witkowskiego), a w trakcie finału w Warszawie, w trakcie Interdyscyplinarnego Kongresu Akademickiego Ruchu Naukowego IKONA 3 prezentowała ją Agnieszka Nowacka.

Konkurs organizowany jest przez Fundację „Fundusz Pomocy Studentom”. Patronat nad nim sprawuje Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
2019.11.13

Zapraszamy studentów Wydziału Architektury do wzięcia udziału w konkursie na opracowanie identyfikacji wizualnej Dorocznej Polsko-Niemieckiej Nagrody Integracyjnej BDA – SARP.

Celem konkursu jest zwiększenie rozpoznawalności i dalsza promocja Dorocznej Polsko-Niemieckiej Nagrody Integracyjnej BDA – SARP, poprzez uzyskanie spójnej identyfikacji wizualnej. Nagroda BDA – SARP przyznawana jest od 19 lat za najlepszy projekt dyplomowy magisterski PL/DE, którego autor uzyskał w roku poprzednim stopień magistra inżyniera architektury, a którego przedmiotem jest środowisko aktywności społecznej człowieka w przyszłości. Finał Nagrody wraz warsztatami z odbywa się przez 4 dni każdego roku w maju/czerwcu, naprzemienne w Polsce lub w Niemczech

Ogłoszenie wyników Konkursu planowane jest na kwiecień 2020.

Regulamin Konkursu na opracowanie identyfikacji wizualnej BDA - SARP 

Zał. 1 do Regulaminu konkursu  na opracowanie identyfikacji wizualnej Dorocznej Polski-Niemieckiej

Zał. 2 do Regulaminu konkursu  na opracowanie identyfikacji wizualnej Dorocznej Polski-Niemieckiej

Zał. 3 do Regulaminu konkursu na opracowanie identyfikacji wizualnej Dorocznej Polski-Niemieckiej Logo SARP

Zał. 4 do Regulaminu konkursu na opracowanie identyfikacji wizualnej Dorocznej Polski-Niemieckiej Logo BDA

Zał. 5 do Regulaminu konkursu  na opracowanie identyfikacji wizualnej Nagody BDA-SARP Wzory dyplomów

Zał. 6 do do Regulaminu konkursu na opracowanie identyfikacji wizualnej BDA-SARP Klauzula RODO
2019.11.08

Konkurs polsko – chiński
Art & Design Competition 2020: „Mind & Senses in Art & Design”

Serdecznie zapraszamy pracowników i studentów do udziału w konkursie „Mind & Senses in Art & Design”,  którego tematem są indywidualne interpretacje oraz odniesienia do tradycji i współczesności codziennego życia krajów partnerskich Chińsko - Polskiego Konsorcjum Uniwersyteckiego, mogące stać się przyczynkiem do wzajemnego poznania i zbliżenia kultur oraz ich promocji.

Uczestnicy projektu przygotowują jedną pracę w wybranej przez siebie kategorii tematyczno – warsztatowej. Prace konkursowe należy składać na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej przy ul. Akademickiej 7 w Gliwicach w terminie do dnia 15 grudnia 2019r. Osobami uprawnionymi do kontaktu w sprawie konkursu są:

 1. dr hab. inż. arch. Natalia Bąba – Ciosek, prof. PŚ;
 2. dr hab. inż. arch. Magdalena Żmudzieńska – Nowak, prof. PŚ

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie https://www.polsl.pl/en/Pages/artanddesign.aspx

Organizator: Chińko – Polskie Konsorcjum Uniwersyteckie (SPUC)

Tegoroczny Gospodarz wydarzenia: Politechnika Śląska we współpracy z Uniwersytetem Śląskim
2019.11.06

6 listopada br. o godz. 16:00 w Sali wystawowej B16 Instytutu Architektury i Urbanistyki
Politechniki Łódzkiej, al. Politechniki 6 odbędzie się ogłoszenie wyników konkursu pn. "Zielony Rynek"
2019.11.06

Wycieczka Naukowa Studentów Wydziału Architektury z Politechniki Wrocławskiej
w Łodzi

W dniach 26 i 27 października przyjechali do Łodzi  na wycieczkę naukową studenci i pracownicy Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. W organizację wydarzenia włączyli się bardzo aktywnie nasi łódzcy studenci oraz absolwentki kierunku Architektura Politechniki Łódzkiej oraz międzyuczelnianego kierunku Rewitalizacja Miast.

Było nam bardzo miło gościć wrocławian w Łodzi - w trakcie wspólnej wędrówki odwiedziliśmy miejsca charakterystyczne dla historii i rozwoju przestrzennego naszego miasta, zespoły fabryczne, rezydencje, muzea (Muzeum Sztuki, Centralne Muzeum Włókiennictwa, EC1), ale także śródmiejskie kwartały zabudowy Łodzi, czy zespół zabudowy staromiejskiej. Program był bardzo napięty, ale dopisała nam jesienna pogoda (przez większość czasu) umożliwiając pokazanie bardzo zróżnicowanych krajobrazów miasta. 

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc w zorganizowaniu przyjazdu studentów z Wrocławia - mamy nadzieję na kontynuację współpracy naukowej. Pani dr. inż. arch. Agnieszce Gryglewskiej z Politechniki Wrocławskiej dziękujemy za inicjatywę wycieczki oraz udostępnienie zdjęć. 

W imieniu grupy łódzkiej zapraszam ponownie do Łodzi - dr inż. arch. Maria Dankowska

 
 

2019.10.16

 

 

 

18 października (piątek) o godzinie 18:00 odbędzie się wykład Dorte Mandrup, znakomitej duńskiej architektki i założycielki pracowni Dorte Mandrup Arkitekter.

Wystąpienie pt. "Conditions" jest częścią cyklu wykładów "Od wizji do projektu" współorganizowanego przez Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej. Jego tematem będzie m.in. artystyczne wizjonerstwo i respektowanie tradycji w praktyce architektonicznej.

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.
Rejestracja poprzez 
https://www.facebook.com/events/2460508830851454/.

Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej
ul. Koszykowa 55, Warszawa

więcej informacji

 

 

 

 
2019.10.14

Z przyjemnością informujemy że Zarząd Województwa Łódzkiego Uchwałą Nr 1353/19 z dnia 8 października 2019 roku przyznał nagrody Marszałka Województwa Łódzkiego w XX edycji konkursu za najlepsze rozprawy i prace tematycznie związane z województwem łódzkim następującym osobom:
dr inż. arch. Joanna Matuszewska – Instytut Architektury i Urbanistyki Politechniki Łódzkiej za pracę: „Pomiędzy malarstwem, rzeźbą i architekturą - twórczość Stefana Krygiera
dr inż. arch. Wojciech Pardała – Instytut Architektury i Urbanistyki Politechniki Łódzkiej za pracę: „Drewniana architektura letniskowa okolic Łodzi w okresie międzywojennym

więcej informacji
2019.10.14

W VII edycji (2019-2020) Konkursu dla Młodych Architektów i III edycji Konkursu dla Młodych Inżynierów przygotowaliśmy dla Was zadanie wspólne architektoniczno-inżynierskie: „Projekt, który łączy. Łączy nas kolej”.

ZADANIE WSPÓLNE ARCHITEKTONICZNO–INŻYNIERSKIE

Zadanie wspólne dla młodych architektów i inżynierów budownictwa różnych specjalności:architektów, konstruktorów, instalatorów, inżynierów kolejnictwa.
Minimalny skład zespołu to 2 osoby: architekt i inżynier budownictwa. Maksymalnie 5 osób.

PROJEKT, KTÓRY ŁĄCZY. ŁĄCZY NAS KOLEJ

ZADANIE: Przystanek kolejowy na dziś i na jutro (przystanek kolejowy z budynkiem dworca i infrastrukturą w małej miejscowości)

więcej informacji
2019.10.02

Ruszył konkurs architektoniczno - urbanistyczny Patchwork Łódź skierowany do studentów Wydziałów Architektury i Urbanistyki, organizowany przez Echo Investment pod patronatem Prezydenta Miasta Łodzi. Zadaniem konkursowym jest opracowanie koncepcji projektu przestrzeni publicznej na terenie byłych zakładów włókienniczych Karola Scheiblera. 

Inwestor we współpracy z renomowanymi pracowniami architektonicznymi przygotował atrakcyjne nagrody wśród, których znalazły się m.in. wyjazd na miesięczną praktykę zawodową do Amsterdamu do renomowanej pracowni projektowej STIR Architecture wraz z pokryciem kosztów utrzymania przez organizatora konkursu oraz miesięczną praktykę zawodową w pracowni architektonicznej Medusa Group z pokryciem przez organizatora kosztów zakwaterowania.

Zgłoszenia udziału w konkursie przyjmowane są do 15 listopada 2019 r. poprzez stronę internetową https://fuzja-echo.pl/patchwork/.    

Prace konkursowe należy złożyć do końca lutego 2020 r. Ogłoszenie wyników konkursu oraz przyznanie nagród i wyróżnień nastąpi 31 marca 2020 r.    

 

PLAKAT

 

 

 

 
2019.08.14

Konkurs architektoniczno-urbanistyczny pn. „Zielony Rynek”

W imieniu Biura Architekta Miasta Łodzi informujemy Państwa o ogłoszeniu przez Panią Prezydent Miasta Łodzi Hannę Zdanowską konkursu architektoniczno-urbanistycznego „Zielony Rynek”. Partnerem Konkursu jest Instytut Architektury i Urbanistyki Politechniki Łódzkiej. 

Uczestnikami Konkursu mogą być pełnoletnie osoby fizyczne legitymujące się uprawnieniami do projektowania w specjalności architektonicznej bez ograniczeń, osoby prawne lub zespoły autorskie składające się z osób fizycznych, posługujące się przynajmniej jedną osobą posiadającą takie uprawnienia. 

Podstawowym celem ogłoszonego Konkursu jest wypracowanie optymalnego modelu odzyskania przestrzeni placu jako kluczowej przestrzeni publicznej, będącej miejscem wypoczynku, rekreacji i spędzania wolnego czasu przez mieszkańców Polesia. Od Uczestników Konkursu oczekuje się wypracowania rozwiązań przestrzennych, architektonicznych oraz przedstawienia propozycji związanych z funkcjonowaniem obszaru, w tym sugerowanych uzupełnień funkcjonalnych. Prace konkursowe będą więc autorskim rozwinięciem założeń określonych w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. 

więcej informacji
2019.07.03

WYNIKI KONKURSU STUDENCKIEGO
NA OPRACOWANIE KONCEPCJI ZAGOSPODAROWANIA TERENU PRZYLEGŁEGO
DO GMINNEGO OŚRODKA SPORTU, 
TURYSTYKI I REKREACJI W RZGOWIE
2019.06.26

Ranking Studiów Inżynierskich

Perspektywy 2019

link

 
2019.06.11

 

 

Szanowni Państwo

Wydział Architektury Politechniki Białostockiej organizuje drugą edycję konkursu "Drewno w Architekturze". Konkurs dotyczy dyplomowych projektów magisterskich, w których ukazano walory drewna jako materiału konstrukcyjnego, budowlanego i wykończeniowego. Serdecznie zapraszamy studentów i absolwentów do udziału w konkursie. 

Więcej informacji o konkursie

Regulamin

Karta zgłoszenia

 

 

 

 

 

 

 

 
2019.06.06

Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki tym razem zaprasza do Łodzi. W ramach przygotowanych wydarzeń 6-10 czerwca przyjrzymy się miastu, o którym zapomniano podczas tworzenia scenariuszy przejścia z realnego socjalizmu do globalnego kapitalizmu.

Transformacja polskich miast po 1989 roku, przyniosła ze sobą radykalne zmiany w sposobie ich użytkowania i postrzegania. Trzydziestolecie zmian ustrojowych to okres poszukiwania i kształtowania nowej tożsamości, wyrażający się w różnorodności architektury i urbanistyki postmodernizmu. Powrót do idei „miejskości” zderzył się z pojawieniem się pierwszych osiedli grodzonych. To okres, w którym obserwujemy pogłębianie się nierówności społecznych – wykluczenie ekonomiczne, pojawienie się obszarów biedy i enklaw bogactwa. Jednocześnie powstał szereg architektonicznych ikon współczesności, których realizacja możliwa była dzięki zmianom gospodarczym i wsparciu funduszy unijnych.

Od czwartku zapraszamy na debaty, dyskusje i wystawę. Pełny program jest dostępny w załączniku oraz na stronie: www.niaiu.pl/transformacja

Press_Release_TRANSFORMACJA
2019.06.04

ERASMUS Plus Internship at the Institute of Architecture (AI MAINZ) – University of Applied Sciences Mainz, Germany

http://architekturinstitut.hs-mainz.de/

From September 2019 till February 2020

The AI MAINZ offers an internship for students interested in projects on cultural heritage and conservation in the field of architecture and information technologies.

The focus lies in the digital 3D reconstruction of destroyed architecture. The internship student will take part in the ongoing research projects in an interdisciplinary team.

Interested students has to apply through ERASMUS Plus programme. The EU support the internship with up to 2.750,00 €, the reimbursement of the travel costs included. 

Additionally the AI MAINZ has the possibility to support the approved students up to 2.000,00 € per internship.

The internship student has the opportunity to subscribe for the regular architecture study at the Hochschule Mainz - University of Applied Sciences Mainz, Germany. The online registration has to be done in June 2019 (cost for the summer academic year, ca. 315,00 €). In this case a room in the dormitory will be offered (300-350 €/month). The registration costs includes a ticket for transport in the Rhein-Main-Region (bus, tram and train) for 6 months.

As regular student at the Hochschule Mainz you will have the possibility to work on a praxis-oriented design project (10 ECTS) in combination with the internship. The German language course for foreigners offered by the University of Applied Sciences Mainz delivers another 5 ECTS. The ECTS will be accepted by the Lodz University of Technology.

Contact person at the AI MAINZ: Prof. Dr.-Ing. Piotr Kuroczyński (Email:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. )

Uwaga: Do 10 czerwca trzeba się zameldować online, żeby mieć miejsce w akademiku.
 

2019.06.03
2019.05.29

Rozpoczęła się 47 edycja Konkursu o Nagrodę Ministra za prace dyplomowe, rozprawy doktorskie oraz publikacje w dziedzinach architektury i budownictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa.

Założeniem Konkursu jest stworzenie motywacji w postaci Nagród Ministra do ciągłych prac twórczych nad opracowywaniem nowych rozwiązań wspierających rozwój dziedzin objętych zakresem Konkursu.

W ramach postępowania konkursowego przyznawane są, odpowiednio do rodzaju zgłoszonej pracy, nagrody w postaci statuetek.


Do Konkursu o Nagrodę Ministra Inwestycji i Rozwoju zgłaszane mogą być:

- prace dyplomowe, rozprawy doktorskie - obronione w okresie dwóch lat poprzedzających złożenie wniosku o przyznanie nagrody;

- publikacje krajowe, w postaci druków zwartych, które ukazały się w okresie dwóch lat poprzedzających złożenie wniosku o przyznanie nagrody.

więcej informacji i wnioski
2019.05.28

Szanowni Państwo,
zgodnie z decyzją JM Rektora od dnia 31 maja 2019 r. obowiązuje na Politechnice Łódzkiej nowa procedura antyplagiatowa, w której to student wgrywa elektroniczną wersję pracy dyplomowej do systemu, a promotor jedynie weryfikuje wprowadzone przez dyplomanta treści i przesyła pracę do systemiu JSA.
Informuję, że datą decydującą o tym czy praca podlega starej procedurze, czy nowej, jest data wpisu "zal" do systemu ZTN (jeśli jest to 30.05.2019 obowiązuje jeszcze stara procedura).

więcej informacji w zakładce: Nowa procedura antyplagiatowa
 

2019.05.20

 

 
2019.04.18

 2019.04.17
2019.04.17

 

 

 
2019.04.16

 

 
2019.04.12

 

 

 

Mood for Wood to międzynarodowe warsztaty skierowane do studentów kierunków projektowych zainteresowanych faktyczną realizacją projektów.
Od 19 do 29 lipca w Poznaniu odbędzie się piąta jubileuszowa edycja projektu w której uczestniczyć będą studenci z Polski, Czech, Węgier i Słowacji. Organizatorami warsztatów jest SARP Poznań oraz Kolektyw 1a.
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 
2019.04.11

 

KONKURS STUDENCKI NA OPRACOWANIE KONCEPCJI ZAGOSPODAROWANIA
TERENU PRZYLEGŁEGO DO GMINNEGO OŚRODKA SPORTU TURYSTYKI
I REKREACJI W RZGOWIE

więcej informacji w zakładce "Konkursy"
2019.03.29

Trzy studentki kierunku architektura: Adriana Sowała, Aleksandra Chlebowska i Małgorzata Ostrowska zostały wyróżnione stypendiami naukowymi Fundacji Politechniki Łódzkiej dla szczególnie uzdolnionych studentów/tek. Wśród indywidualnych osiągnięć, za które kapituła konkursowa postanowiła docenić studentki, znalazły się m. in inicjacja warsztatów Laboratorium Miejskiego i prezentacja rezultatów podczas Biennale Sessions w ramach Biennale Architektury w Wenecji, otrzymane nagrody i wyróżnienia w konkursach artystycznych, architektonicznych i urbanistycznych, prace projektową elewacji kamienicy w ramach programu Rewitalizacji Centrum łodzi, wystąpienia w konferencjach krajowych, międzynarodowa współpraca naukowa, odbyte staże krajowe i zagraniczne, a także udział w konferencjach i podnoszenie kwalifikacji podczas certyfikowanych szkoleń. Gratulujemy!

link

 
2019.03.19

 
2019.03.14

 

Zapraszamy na warsztaty studentów Architektury IAiU PŁ

Na warsztaty można się zapisać u organizatora warsztatów
dr hab. inż. arch. Anetty Kępczyńskiej-Walczak, prof. PŁ,
wysyłając zgłoszenie bezpośrednio na adres:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Liczba miejsc ograniczona.

Wymagana jest znajomość ArchiCADa oraz jęz. angielskiego
w stopniu komunikatywnym.

Zgłoszenia będą przyjmowane do wtorku 19 marca do godz.14.00.

 

 

plakat

 

 
2019.02.22

Przyjazne miejsce pracy, czyli jakie?

Zapowiedź 3. edycji Wnętrza Otwartego by Justyna Smolec

Według szacunków Światowej Organizacji Zdrowia nawet 90 proc. czasu przebywamy w zamkniętych pomieszczeniach takich, jak domy czy biura. Biorąc pod uwagę, że w miejscu pracy spędzamy ponad połowę swojego życia, toteż niezwykle istotne jest, w jakiej przestrzeni wykonujemy zadania służbowe. I choć biura oferują dzisiaj szereg udogodnień, to podstawą dobrze zaprojektowanego miejsca pracy jest przede wszystkim odpowiednio dobrane oświetlenie, ergonomia, akustyka czy systemy wentylacyjne. O innowacyjnych rozwiązaniach na miarę biur przyszłości porozmawiają architekci i producenci wyposażenia wnętrz, między 13 a 15 marca, podczas 3. edycji Wnętrza Otwartego, w ramach odbywających się w tym czasie Targów Światło.

więcej informacji, harmonogram

 
2019.02.19

Studenci architektury z Politechniki Łódzkiej otrzymali wyróżnienie na międzynarodowym, architektonicznym konkursie zorganizowanym przez stowarzyszenie YAC ( Young Architects Competition), które zajmuje się organizacją takich wydarzeń dla młodych architektów z całego świata

Pięcioosobowa grupa studentów: Aleksandra Kozłowska, Adam Cylny, Nina Wojtczuk, Maria Michnowska, Alicja Wieczorkiewicz z Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska PŁ brała udział w edycji konkursu o nazwie KID's FACTORY, poświęconej problematyce rewitalizacji oraz konserwacji terenów dawnej fabryki ceramiki we włoskiej miejscowości Laveno Mombello.
2019.02.11

 

 

 

 

 

 

 

więcej informacji

Strona konferencji

 

 

 

 

 

 

 

 

 
2019.02.04

 

 

Wystartowała II edycja konkursu
Design by Śliwka Nałęczowska.

Pasjonaci grafiki i designu z szansą na 10 tysięcy złotych!

Do 20 marca można nadsyłać zgłoszenia w II edycji konkursu Design by Śliwka Nałęczowska. Pasjonaci grafiki i designu mają za zadanie zaprojektować nadruk na puszkę pralin Śliwki Nałęczowskiej. Prace oceni jury pod przewodnictwem Małgorzaty Sochy. Zwycięzca odbierze czek o wartości 10 tys. zł. Patronem merytorycznym akcji zostały warszawska ASP i STGU.

więcej informacji

plakat

 

 

 

 

 
 

2019.01.17

Zarząd Główny Stowarzyszenia Architektów Polskich zaprasza
do wzięcia udziału w konkursie o 
DOROCZNĄ NAGRODĘ STOWARZYSZENIA ARCHITEKTÓW POLSKICH
im. ZBYSZKA ZAWISTOWSKIEGO – DYPLOM ROKU 2019

więcej informacji

regulamin

harmonogram

karta zgłoszenia
2019.01.16

 

Regulamin

Karta zgłoszenia

Obowiązujący szablon A4

Obowiązujący szablon A2
2019.01.16

 
2019.01.10

ICT Polska Centralna Klaster ogłasza konkurs na logo, logotyp i system identyfikacji wizualnej hasła „5G dla Łodzi”. 
Technologia 5G to kolejny etap rozwoju sieci telekomunikacyjnej, której pilotaż, zgodnie z decyzją Ministerstwa Cyfryzacji, będzie przeprowadzony w Łodzi.
Zwycięzca Konkursu otrzyma 5000 zł. Prace konkursowe przyjmowane są do 30 stycznia 2019 r. na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .
Wszystkie informacje dostępne są pod adresem http://bit.ly/5GdlaLodzi
2019.01.10

 

 

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii, rysunków i dokumentacji architektonicznej po XX Wyprawie Naukowej Studentów Architektury PŁ
w Karpaty Wschodnie - Huculszczyzna 2018,
który odbędzie się 17.01.2018 o godzinie 18.00
w budynku B16 - Kampus B Politechniki Łódzkiej

 

 

zaproszenie

plakat

mapka

 

 

 

 

 

 
2018.12.18

Konkurs dla studentów kierunków architektonicznych uczelni wyższych na projekt „Stoiska targowego Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej”

Termin składania prac – do 7 stycznia 2019 roku

Nagrody:

– I miejsce 2500 zł + realizacja projektu stoiska

– II miejsce 1500 zł

– III miejsce 1000 zł

 

Ogłoszenie wyników – 11 stycznia 2019 roku na stronie internetowej organizatora konkursu.

 

Wskazanie autorów nagród (i ewentualnych wyróżnień) nastąpi podczas uroczystej gali organizowanej w dniu 13 lutego podczas Targów BUDMA 2019.

 

 

więcej informacji + materiały

 

 

 
2018.12.17

Miło nam poinformować, że w tegorocznym konkursie im. J. Zachwatowicza - najbardziej prestiżowej w Polsce rywalizacji prac magisterskich o tematyce dotyczącej ochrony i konserwacji zabytków, absolwent naszego Wydziału, mgr inż. arch. Łukasz Erdmański uzyskał I nagrodę pokonując pozostałych 30 uczestników.
Praca pod tytułem „Projekt koncepcyjny adaptacji i rewaloryzacji historycznej elektrowni zakładów Karola Wilhelma Scheiblera przy ul. księdza biskupa Wincentego Tymienieckiego w Łodzi” została wykonana pod opieką prof. Jana Salma.
2018.12.13

 

 

więcej informacji
2018.12.12

 

 

 
2018.12.06

 

 

 

 

 

INFORMACJA

 

 

REGULAMIN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
2018.11.28

 

Spectra Lighting ogłasza konkurs na ścienną oprawę kinową

 

Konkurs skierowany jest do młodych architektów wnętrz,
projektantów sztuki użytkowej
oraz studentów i absolwentów kierunków związanych ze wzornictwem
i architekturą

 

więcej informacji

 

 

 

 

 
2018.11.22

Katowice, 24 października 2018 r.– 300 wystawców, 13 tys. m2 powierzchni wystawienniczej, 9 tys. gości biznesowych i ponad 25 tys. odwiedzających – tak, na ponad trzy miesiące przed wydarzeniem, Grupa PTWP zapowiada czwartą edycję 4 Design Days. Konferencja dla profesjonalistów i dni otwarte odbędą się w dniach 24-27 stycznia 2019 r. w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodku.

więcej informacji

Zapraszamy na stronę: www.4dd.pl

 

 2018.11.20

 

20 stycznia 2019 roku przypada ostateczny termin zgłaszania projektów do konkursu „Jawor-Parkiet Design Awards” ogłoszonego przez Producenta podłóg drewnianych Jawor- Parkiet. Na najlepszych czekają nagrody pieniężne i wyjazd na Made Expo 2019 w Mediolanie.

notatka

więcej o konkursie

 

 
 

2018.11.19

 

GRAND PRIX FOTOFESTIWAL 2019 OPEN CALL!

Fotofestiwal - Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi ogłasza nabór projektów do konkursu Grand Prix Fotofestiwal 2019!
Prace można przesyłać do 2  grudnia 2018. Formuła konkursu jest otwarta i nie zakłada ograniczeń tematycznych, wiekowych ani geograficznych.

Wśród nagród: 10.000 złotych, wystawa podczas Fotofestiwalu 2019, pokazy slajdów na Fotofestiwalu oraz w trakcie innych międzynarodowych festiwali fotografii, z którymi Fotofestiwal współpracuje.

więcej informacji

zgłoszenia
2018.11.14

 

Regulamin konkursu, formularz zgłoszeniowy i FAQ dostępne pod adresem:
http://niaiu.pl/nagroda-niaiu
2018.11.05

 

 

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE DLA MŁODYCH INŻYNIERÓW
LUB ARCHITEKTÓW BUILDER FOR THE FUTURE!

więcej informacji na stronie Wydziału
2018.11.05

 

 

 

 

 

 

Program

 

 

 

 
2018.10.25

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskich warsztatach Dni Młodego Architekta
i Dni Młodego Inżyniera 4FUTUREDAY

więcej informacji - na stronie głównej Wydziału
2018.10.22

Więcej informacji
2018.09.27
2018.09.21

Builder For The Future jest społecznym programem edukacyjnym zainicjowanym w 2013 roku i realizowanym przez miesięcznik „Builder” wspólnie z partnerami społecznymi.
Celem Programu jest wspieranie młodych architektów oraz inżynierów budownictwa w uzupełnianiu edukacji, poszerzaniu fachowej, praktycznej wiedzy, umiejętności oraz kompetencji.

Program realizowany jest we współpracy z najważniejszymi organizacjami branżowymi, studenckimi oraz uczelniami publicznymi i prywatnymi. Partnerami Strategicznymi Programu są wiodące na budowlanym rynku firmy, które wspierają program organizacyjnie i merytorycznie.

Program adresowany jest do studentów architektury i budownictwa uczelni publicznych i prywatnych oraz młodych architektów i inżynierów wszystkich specjalizacji. 

W ramach Programu prowadzimy działania informacyjne, edukacyjne. promocyjne, których celem jest podniesienie świadomości i wiedzy młodych architektów i inżynierów budownictwa, a także promocja nowoczesnych materiałów, technologii oraz rozwiązań organizacyjnych.

Więcej informacji

 


2018.09.10

Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego zaprasza studentów Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej do wzięcia udziału w dwóch konkursach,
Rytm Światła – dom marzeń” oraz„ Lampa OLED dla potrzeb rekreacji i turystyki”.

Rytm Światła – dom marzeń
Regulamin
Karta zgłoszenia
Potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia

Lampa OLED dla potrzeb rekreacji i turystyki
Regulamin
Karta zgłoszenia
Potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia

 2018.09.03
2018.08.30

 

Z radością informujemy że nasza studentka Natalia Bąkowska 
dostała nagrodę
Marszałka Województwa Łódzkiego w XIX edycji konkursu za najlepsze prace magisterskie

więcej informacji
2018.08.09

Kazakh Leading Academy of Architecture and Construction zaprasza do udziału w VIII International Festival of Architectural, Civil Engineering and Design Schools of Eurasia, który odbędzie się w dn. 16-17 listopada br. w Technical University of Moldova.

Aplikować mogą absolwenci I i II stopnia studiów, którzy obronili się w 2018 r. na następujących kierunkach:
   * Architektura
   * Wzornictwo
   * Inżynieria Lądowa
   * Produkowanie Materiałów Konstrukcyjnych
   * Produkty i Konstrukcje
   * Technologia Obróbki Drewna
   * Produkty Drewniane.

Termin złożenia wniosków aplikacyjnych - 30 września br.
Więcej informacji oraz formularze aplikacyjne są w załącznikach:

Załącznik A,         Załącznik 1,         Załącznik 2,         Załącznik 3,         Załącznik 4,         
Załącznik 5,         Załącznik 6,  

Osoba kontaktowa w Kazakh Leading Academy of Architecture and Construction:
Sandugash Issabekova
International Department
International Educational Corporation (campus KazGASA)
28 Ryskulbekov St., Almaty, 050043, Kazakhstan
Tel.: 7 727 2208093
Fax: 7 727 2208093
www.kazgasa.kz/en
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
2018.07.27

 

Szanowni Doktoranci i Studenci,
serdecznie zapraszamy do udziału w *II Konferencji Naukowej Doktorantów i Studentów "MIASTO DLA LUDZI – MIASTO JUTRA"*, która odbędzie się w dniach *9–10 listopada (piątek - sobota) 2018 r. we Wrocławiu*, w budynkach kampusu akademickiego Politechniki Wrocławskiej.

Celem konferencji jest naukowa dyskusja dotycząca szeroko pojętych rozważań na temat miasta, jak powinno ono wyglądać oraz jakie kroki można poczynić, aby podnieść jakość życia w mieście i stworzyć lepsze warunki dla następnych pokoleń. Miasto jutra rozumiane jako miasto przyszłości stawia przed nami wyzwania we wszystkich dziedzinach nauki, które powinny stworzyć rozwiązania dzięki badaniom, projektom i wdrożeniom. Mamy nadzieję, że spotkanie w szerokim gronie przyszłych doktorów różnorodnych specjalizacji pozwoli na wszechstronne dyskusje i interdyscyplinarną wymianę doświadczeń.

Więcej informacji na stronie: http://miastodlaludzi2018.wix.com/konferencja

 

 

 

 
2018.07.27

Fundacja „TworzyMY Kraków” serdecznie zaprosza  do wzięcia udziału w Konkursie Architektoniczno – Plastycznym „Kapsuła Czasu”.
Przedmiotem Konkursu jest opracowanie autorskiego projektu, małej lub średniej formy „rzeźby architektonicznej”. Pomysł powinien nosić znamiona nowatorskiego rozwiązania architektonicznego i łączyć w sobie elementy sztuki nowoczesnej z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań technologicznych przyszłości. Obiekt ma stanowić wyobrażenie autora na temat „Kapsuły Czasu” – oryginalnej, mobilnej formy architektonicznej o dowolnym kształcie, w której zamkniemy prace literacko – plastyczne zwycięzców osobno ogłoszonego, odrębnego konkursu.
 
Organizator konkursu przewiduje nagrodę główną w wysokości: 15 000 PLN oraz nagrodę publiczności: 5 000 PLN.
Na prace czekamy do 26.11.2018 r.
Regulamin Konkursu na stronie internetowej  www.tworzymykrakow.org/konkurs.
 
 
 
 
 
 2018.07.25

 

Festiwal Architektury organizowany przez Wydawnictwo Eurobuild CEE we współpracy ze  Stowarzyszeniem Architektów Polskich (SARP),  jest  to więcej niż konferencja czy wystawa produktów i usług - to ŚWIĘTO ARCHITEKTURY, na które zapraszamy: architektów, biura projektowe, projektantów aranżacji wnętrz, firmy fit-out, firmy budowlane, firmy wykończeniowe, producentów materiałów wykończeniowych, producentów materiałów budowlanych, deweloperów, inwestorów, najemców, planerów i urbanistów (wszystkie osoby decyzyjne, które mają wpływ na kształtowanie otaczającej nas przestrzeni) oraz studentów.

Tegoroczna edycja Festiwalu Architektury i Budownictwa skupia się na zagadnieniach związanych z miastami i funkcjonowaniem budynków komercyjnych w ich strukturach. To także próba odpowiedzi na pytanie, gdzie ludzie przyszłości będą mieszkać, pracować i odpoczywać. Uczestnicy konferencji porozmawiają również o możliwościach łączenia nowoczesnych technologii z wiedzą o ludzkiej naturze.

więcej informacji na stronie: http://architecture.eurobuildconferences.com
2018.07.25

 

Uroczystość wręczenie nagród dla zwycięzców konkursu
NA OPRACOWANIE KONCEPCJI ZAGOSPODAROWANIA TERENU SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ KAROLEW W ŁODZI

werdykt Sądu Konkursowego

 

 
2018.07.25

Z radością informujemy że nasi studenci Dominika Matuszewska i Adam Cylny wygrali konkurs na adaptację ruin zabytkowego pałacu w miejscowości Radacz. Praca powstała w ramach zajęć z konserwacji zabytków.

Więcej informacji: http://www.radaczkonkurs.pl2018.06.25

 

Aleksandra Kozłowska
studentka architektury
na Politechnice Łódzkiej
zwyciężyła w konkursie KOŁO
na toaletę publiczną

W środę, 20 czerwca, w Urzędzie Miasta Słupska odbyło się oficjalne rozdanie nagród w XX, jubileuszowym konkursie KOŁO na toaletę publiczną. Aleksandra Kozłowska odebrała nagrodę Grand Prix oraz nagrodę za Debiut Roku, czyli staż w biurze architektonicznym Kuryłowicz & Associates. Nagrodą jest również szansa realizacji projektu.

Tematem XX konkursu był projekt koncepcyjny wolnostojącego budynku z funkcją toalety miejskiej w Słupsku, w kontekście historycznym, w nawiązaniu do planowanej rewitalizacji bulwarów rzeki Słupi.

Każda edycja konkursu KOŁO dotyczy innego miasta. Przez ostatnich 20 lat były to na przykład: Warszawa, gdzie obiekt już powstał, ale też Kazimierz Dolny, Kraków, Poznań  - wyjaśnia laureatka konkursu.

Aleksandra Kozłowska studiuje architekturę na I roku studiów magisterskich na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska PŁ. Jest również laureatką tegorocznego konkursu Dom Jutra.

Więcej informacji oraz zdjęcia projektu konkursowego znajdują się na stronie konkursu.

 
2018.06.25

 

 

 

 

 

Zaproszenie na warsztaty

 

 

 

 
2018.06.20

 

Z przyjemnością informujemy że w prestiżowym konkursie architektonicznym eVolo Skyscraper Competition
Pan Damian Granosik jako współautor zdobył 1 miejsce.
Projekt koncepcyjny wieżowca przyszłości został wybrany przez jury spośród 526 zgłoszeń z całego świata.
Więcej informacji na temat projektu: http://www.evolo.us/category/2018/
2018.06.15

Studencki konkursie na projekt wnętrza architektonicznego
Wnętrze - Światło - Cień

Decyzją Przewodniczącego Jury termin zgłoszeń oraz oddania prac konkursowych został przesunięty na 22.06.2018 roku.
Jury konkursowe obradować będzie 25.06.2018 roku a ogłoszenie wyników nastąpi 28.06.2018 roku o godzinie 18:00 w galerii krakowskiego oddziału SARP przy placu Szczepańskim w Krakowie.

więcej informacji
 

2018.06.04

 

 
2018.05.28

 

 
 
 
 

Mood for Wood to międzynarodowe warsztaty skierowane do studentów kierunków projektowych zainteresowanych faktyczną realizacją projektów.
Od 20 do 30 lipca w Poznaniu odbędzie się kolejna edycja projektu w której uczestniczyć będą studenci z Polski, Czech, Węgier i Słowacji.
Organizatorami warsztatów jest SARP Poznań oraz Kolektyw 1a.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
2018.05.17

 

 

 

 

Szanowni Państwo

Wydział Architektury Politechniki Białostockiej organizuje konkurs „Drewno w Architekturze”. 
Konkurs dotyczy dyplomowych projektów magisterskich, w których ukazano walory drewna jako materiału konstrukcyjnego, budowlanego i wykończeniowego.

Serdecznie zapraszamy studentów i absolwentów do udziału w konkursie.

Informacja o konkursie

Regulamin 

Plakat

Karta Zgłoszenia Uczestnictwa

Link

 

 

 

 

 
2018.03.27

 

 

 

MILITARY MUSEUM

26 MAR 2018 | 20 JUN 2018

więcej informacji

 

 

 

 
 2018.03.22

 

 

 

 

 

Zapraszamy do konkursu 
„Zmieniamy Białystok – Plac NZS jutra!”

informacja o konkursie

plakat

link

 

 

 

 

 

 

 
2018.03.07

 

Konkurs Mazda Design 2018
- reVISION

informacja o konkursie

 

 

 

 
2018.03.01
2018.02.20

Uwaga studenci architektury!       
Rejestracja do konkursu International VELUX Award
tylko do końca marca!

Już niewiele czasu zostało do zakończenia rejestracji w VIII edycji konkursu IVA 2018.

Firma VELUX serdecznie zaprasza wszystkich studentów architektury do tego międzynarodowego projektu. Polscy studenci już cztery razy odnieśli w nim sukces.

Rejestracja do konkursu potrwa do 31 marca 2018 roku

 • Do konkursu można zgłaszać się indywidualnie lub zespołowo
 • W zespole mogą znaleźć się również studenci innych kierunków
 • Każdy zgłaszający się do konkursu student lub zespół powinien mieć swojego opiekuna naukowego
 • Rejestracja na stronie iva.velux.com jest warunkiem uczestnictwa w konkursie

Znakomite jury

 • Wśród członków jury laureaci architektonicznego Nobla czyli Pritzker Prize 2017 – Rafael Aranda, Carme Pigem i Ramon Vilalta z biura RCR Arquitectes

Cenne nagrody

 •  Łączna pula nagród wynosi 30 000 euro. Nagrody otrzymują studenci oraz opiekunowie naukowi

Motyw przewodni konkursu - rola światła dziennego w architekturze

 • Prace można zgłaszać w dwóch kategoriach: „Światło naturalne w budynkach” oraz „Badania nad światłem naturalnym”

Konkurs organizowany jest w dwóch etapach

 • W pierwszym etapie (czerwiec 2018) nagrodzone zostaną najlepsze prace w ramach pięciu regionów: Europy Zachodniej, Europy Wschodniej i Bliskiego Wschodu, Ameryk, Azji i Oceanii oraz Afryki
 • W drugim etapie zostaną przyznane nagrody główne (październik 2018).

Konkurs International VELUX Award odbywa się co dwa lata

Jest organizowany w ścisłej współpracy z Międzynarodowym Związkiem Architektów (International Union of Architects, UIA).
Od pierwszej edycji, w 2004 roku, wzięło w nim udział 4500 zespołów studenckich z 350 uczelni i 80  krajów. Konkurs urósł do rangi największego tego rodzaju wydarzenia dla studentów architektury.

Harmonogram konkursu

 • 31 marca 2018:            zamknięcie internetowej rejestracji uczestników
 • 15 czerwca 2018:          ostateczny termin przesyłania projektów
 • październik 2018:          ogłoszenie zwycięzców

Szczegółowe informacje o konkursie oraz rejestracja na stronie: iva.velux.com

plakat
 


2018.01.17

 
 

2018.01.05

 

Z początkiem nowego roku, 2 stycznia, ruszyła XII edycja stypendiów naukowych
Marszałka Województwa Łódzkiego

więcej informacji
2017.12.15

Międzynarodowa Konferencja Naukowa
36th eCAADe Conference: Computing for a better tomorrow

Konferencje europejskiej organizacji eCAADe (Association for Education and Research in Computer Aided Architectural Design in Europe) odbywają się co roku na innej uczelni w Europie, a o organizację ubiegać się trzeba w trybie konkursowym. W 2018 roku uczestników konferencji gościć będzie Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej. Konferencję poprzedzą dwa dni warsztatów.

więcej informacji w zakładce Konferencje IAiU

 
2017.12.12

 

 

 

 
2017.12.11

 

 

 

 

 

 

więcej informacji 

ulotka

link

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
2017.12.01

 

Zapisy: http://www.b4f.buildercorp.pl/Events/Details/55

Więcej o Konkursie: http://buildercorp.pl/2017/04/11/konkurs-dla-mlodych-architektow-v-edycja/

 
2017.11.30

 

 

 

 

 

 

 

 

więcej informacji

 

 

 

 

 

 

 

 

 
2017.11.29

więcej informacji
2017.11.18

  

zaproszenie

URBANISTYKA "A LA FRANCAISE"
2017.11.02

Zaprojektuj elewacje domu na Grembachu!

Instytut Architektury i Urbanistyki wraz z Fundacją Wspierania Rewitalizacji Obszarów Miejskich ogłaszają konkurs na koncepcję architektoniczną elewacji domu przy ul. Pogranicznej 9 w Łodzi. Uwaga! Konkurs jest adresowany do studentów studiów inżynierskich na kierunku architektura i urbanistyka. Dla autorów zwycięskich prac organizatorzy przewidują nagrody pieniężne. Proszę zwrócić uwagę na krótki termin!

więcej informacji
2017.10.31

 

 

9. Ogólnopolskie Seminarium Naukowe Studentów Architektury "Łódź U Like"

8-10 listopada 2017 

 

plakat

 

 

 

 
2017.10.31

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej konferencji metodologicznej poświęconej problematyce wartościowania
i ochrony dziedzictwa architektury i urbanistyki 
II połowy XX wieku w. oraz początku XXI wieku, 
ze szczególnym uwzględnieniem Łodzi

NIEZNANE  DZIEDZICTWO ŁODZI 
– DOBRA KULTURY WSPÓŁCZESNEJ

Pojęcie dóbr kultury współczesnej pojawiło się w ustawie o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym w 2003 roku, wraz z jednoczesnym obowiązkiem określenia tych obiektów jak również zasad ich ochrony w dokumentach planistycznych. Zrodziło to szereg dyskusji i wątpliwości dotyczących metodologii i kryteriów niezbędnych do określenia zasobu, zakresu i stopnia ochrony, monitoringu stopnia zachowania lub przekształceń i wiele innych.

Założeniem konferencji jest kontynuowanie dyskusji na temat obiektów współczesnych, prowadzonej od wielu lat w środowiskach: architektów, urbanistów i historyków sztuki, wymiana doświadczeń oraz dobrych praktyk, prezentacja przykładowych metodologii przyjętych w innych miastach polskich. Liczymy, że wspólne spotkanie pomoże usystematyzować wiedzę na temat dziedzictwa współczesnego naszego miasta, przybliżyć i oswoić tę problematykę a być może także wypracować rekomendacje do dalszych działań. Celem konferencji jest wymiana wiedzy, doświadczeń, poglądów, a może nawet obaw między środowiskiem akademickim, samorządowcami ale także  praktykami – architektami i urbanistami.

więcej informacji 

 
2017.10.30

więcej informacji
2017.10.20

„Dom jutra. Model budownictwa dostępnego” to otwarty konkurs ideowy, skierowany do studentów polskich uczelni. Głównym wyzwaniem, jakie stanie przed uczestnikami konkursu, będzie poszukiwanie nowatorskich rozwiązań w zakresie dostępnego mieszkalnictwa przyszłości.

Celem Konkursu jest ideowe przedstawienie wizji dostępnego, przynoszącego społeczne wartości budownictwa mieszkaniowego w Polsce. Określenie „budownictwo dostępne” należy rozumieć szczególnie w kontekście Narodowego Programu Mieszkaniowego. Korzystanie ze wsparcia programu powinno dotyczyć inwestycji zachowujących równowagę pomiędzy poniesionymi kosztami a osiągniętą jakością: trwałością, użytecznością i walorami estetycznymi.

Prace zgłoszone do konkursu mają być rozwinięciem jednego z czterech wątków przewodnich, które dotyczą: (i) tworzenia modelowej urbanistyki, (ii) poszukiwania innowacyjnych rozwiązań w sferze funkcjonalnej, użytkowej i przestrzennej, (iii) rozwoju trwałych i dostępnych cenowo technologii oraz (iv) wykorzystania nowych pomysłów wynikających z cyfryzacji otoczenia.

Uczestnikami konkursu mogą być studenci pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia uczelni technicznych, artystycznych lub uniwersytetów. Do opracowywania nowoczesnych rozwiązań zostało zaproszone młode pokolenie, które niebawem rozpocznie samodzielne życie i stanie się naturalnym adresatem rządowego programu mieszkaniowego.

Termin zgłoszenia prac konkursowych upływa 14 grudnia br. Pomysły studentów będzie oceniał sąd konkursowy pod przewodnictwem prof. PW Jana Słyka, Dziekana Wydziały Architektury Politechniki Warszawskiej. W konkursie przewidziano nagrody i wyróżnienia na łączną kwotę 70 tys. zł. Ogłoszenie wyników  planowane jest 20 grudnia br.

regulamin

więcej informacji
2017.10.17

VIII edycja konkursu International VELUX Award dla studentów architektury

Firma VELUX pragnie zaprosić studentów architektury do udziału w ósmej edycji międzynarodowego konkursu International VELUX Award (IVA), w którym mogą wziąć udział studenci z całego świata. Motywem przewodnim konkursu jest rola światła dziennego w architekturze.

Rejestracja do konkursu już ruszyła i potrwa do 1 kwietnia 2018 roku. Można zgłaszać się indywidualnie lub zespołowo. Każdy zgłaszający się do konkursu student lub zespół powinien mieć swojego opiekuna naukowego. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wcześniejsza rejestracja na stronie iva.velux.com.

Prace konkursowe mogą być zgłaszane w dwóch kategoriach. Pierwsza to „Światło naturalne w budynkach” – obejmująca projekty, które we wzorcowy sposób przedstawiają zasady prawidłowego doświetlenia budynku, uwzględniając m.in. specyfikę konstrukcji, kontekst miejsca, materiały oraz warunki zewnętrzne. Druga kategoria to „Badania nad światłem naturalnym” — w tym wypadku projekty powinny badać takie czynniki jak właściwości fizyczne światła, nowe materiały lub wpływ światła dziennego na zdrowie i samopoczucie.

Konkurs ma zasięg globalny i jest organizowany w dwóch etapach. W pierwszym etapie (czerwiec 2018) nagrodzone zostaną najlepsze prace w ramach pięciu regionów: Europy Zachodniej, Europy Wschodniej i Bliskiego Wschodu, Ameryk, Azji i Oceanii oraz Afryki. W drugim etapie zostaną przyznane nagrody główne (październik 2018).

Wszystkie nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach — „Światło naturalne w budynkach” i „Badania nad światłem naturalnym”. Jury może również nagrodzić autorów najlepszych projektów z zastosowaniem produktów VELUX, chociaż studenci nie mają obowiązku wykorzystywać ich w swoich pracach.

Nagrody otrzymają zarówno autorzy prac, jak i ich opiekunowie naukowi. Łączna pula nagród wynosi 30 000 euro. Nagroda główna w każdej kategorii to 5 000 euro (4000 euro dla studenta i 1 000 euro dla opiekuna), natomiast nagrody za najlepsze prace w regionach w ramach każdej kategorii to 1 250 euro (1 000 euro dla studenta oraz 250 euro dla opiekuna).

Konkurs International VELUX Award odbywa się co dwa lata i jest organizowany w ścisłej współpracy z Międzynarodowym Związkiem Architektów (International Union of Architects, UIA). Odpierwszej edycji, w 2004 roku, wzięło w nim udział 4500 zespołów studenckich z 350 uczelni i 80  krajów. Konkurs urósł do rangi największego tego rodzaju wydarzeniadla studentów architektury.

Harmonogram konkursu przedstawia się następująco:

 • 1 kwietnia 2018:            zamknięcie internetowej rejestracji uczestników
 • 15 czerwca 2018:          ostateczny termin przesyłania projektów
 • październik 2018:          ogłoszenie zwycięzców

Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie: iva.velux.com

 

 
 

2017.09.03

NAGRODA im. PROFESORA JANA ZACHWATOWICZA

dla studentów wyższych szkół architektonicznych, artystycznych i konserwatorskich
za dyplomowe prace magisterskie podejmujące problematykę ochrony dziedzictwa kulturowego

więcej informacji
 

2017.08.09

 

 

 Łódź U Like 2017

 

 

więcej informacji: link

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
2017.07.21

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach:

Rytm światła - nowe życie w  starej ramie

Regulamin

Karta zgłoszenia

Lampa OLED- oświetlenie miejsca pracy

Regulamin 

Karta zgłoszenia

 

więcej informacji - link
2017.07.03

 

 

 
 
Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska ma zaszczyt ogłosić konkurs architektoniczno-plastyczny na opracowanie projektu muralu iluzorycznego o tematyce architektonicznej „Łódzkie ściany - edycja druga 2017". Organizatorem konkursu jest Biuro Architekta Miasta
 
więcej informacji: link
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 2017.07.01

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w Szkole Letniej Inclusive Communities. Urban Product Design for the Future. 
Szkoła Letnia odbywać będzie się w dniach 11-22 września br.
Zorientowana jest na tworzenie produktowych rozwiązań w obszarze miejskim, przede wszystkim w obliczu zmian demograficznych.
Szkoła prowadzona będzie z wykorzystaniem podejścia user-centred design.

Więcej informacji na design.p.lodz.pl

Dla studentek i studentów PŁ udział bez opłat
 

2017.06.29

 

 

 

 

 

 

 

Więcej informacji:    link

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
2017.06.21
 

2017.05.29

Szanowni Państwo,

Portal urzadzamy.pl oraz magazyny wnętrzarskie Dobre Wnętrze, M jak Mieszkanie oraz Moje mieszkanie zapraszają Państwa
do udziału w konferencji *Design w Pałacu*. Głównym tematem konferencji będzie "ŚWIATŁO".
Oprócz wystąpień prelegentów odbędą się również warsztaty organizowane przez firmy Philips Lighting oraz ProGrupa.

Konferencja odbędzie się 06.06.2017r w Pałacu Prymasowskim (Hotel Bellotto) w Warszawie.

Udział w konferencji oraz rejestracja są darmowe.

Będzie nam bardzo miło gościć Państwa na tym wydarzeniu.

Program konferencji oraz rejestracja są dostępne na stronie www.urzadzamy.pl/konferencja
2017.05.24

 

 
2017.05.22

 

Szanowni Państwo,

informujemy, że zgodnie z prośbami osób zainteresowanych udziałem w konkursie TreeHouse Competition 
 
termin składania prac uległ zmianie.

Prace można składać do 10 czerwca.
Wszelkie inne ustalenia, wynikające z regulaminu pozostają bez zmian

 
2017.05.12

 

Zapraszamy na seminarium wydziałowe, podczas którego wykład wygłosi profesor Hennadii Haiko z Politechniki Kijowskiej.

Profesor Hennadii Haiko jest gościem Wydziału, będzie u nas od poniedziałku 15 maja do czwartku 18 maja.

Tytuł wykładu: "Kijow podziemny: wczoraj, dziś, jutro".

Zapraszamy konstruktorów, architektów, urbanistów i specjalistów od gospodarki przestrzennej.

Zapraszamy również doktorantów i zainteresowanych studentów z kół naukowych.

Miejsce wykładu: sala 107.

Czas: 11:30, czwartek 18 maja.

 
 


2017.04.25

 

 

KONKURS DLA STUDENTÓW WYDZIAŁU BUDOWNICTWA, ARCHITEKTURY
I INŻYNIERII ŚRODOWISKA POLITECHNIKI ŁÓDZKIEJ
NA OPRACOWANIE KONCEPCJI WYKOŃCZENIA SKLEPÓW ROSSMANN

 

 

 

 

więcej  informacji w zakładce "KONKURSY"

 

 

 

 

 

 

 
2017.04.24

zaproszenie

plakat
 

2017.04.13

Szanowni Państwo,

informujemy, że zgodnie z prośbami osób zainteresowanych udziałem w konkursie TreeHouse Competition
 
termin składania prac uległ zmianie.

Prace można składać do 10 czerwca.
Wszelkie inne ustalenia, wynikające z regulaminu pozostają bez zmian

 

 

 

 

 

 

 

TreeHouse Competition

Instytut Architektury i Urbanistyki wraz z Firmą „Kraina Dzikiej Kaczki” zapraszają do wzięcia udziału w studenckim konkursie na opracowanie koncepcji architektonicznej czatowni/miejsc obserwacji.

Projekty mają posłużyć późniejszej realizacji inwestycji, której przedmiotem jest budowa kilku czatowni obserwacyjnych zlokalizowanych w koronach drzew.

 

więcej  informacji w zakładce "KONKURSY"

 

 

 

 

 

 
2017.04.11

 

 

 

SUMMER SCHOOL in RIGA

Application form

 

 

 

 

 
2017.03.31

Praktyki ERASMUS +

W związku ze zbliżającą się rekrutacją studentów na praktykę Erasmus+ w maju
i z prognozowaną największą liczbą kandydatów na wyjazd w okresie wakacyjnym,
Sekcja Umiędzynarodowienia Edukacji organizuje szkolenie
"Aplikacja na praktykę Erasmus+ od A do Z. Jak z sukcesem przygotować się do mobilności".

Szkolenie odbędzie się w dwóch terminach: 

7 kwietnia, godz. 13-15 (piątek)

10 kwietnia, godz. 13-15 (poniedziałek)

Opis szkolenia i link do rejestracji są dostępne na stronie:

http://erasmus.p.lodz.pl/24-general/617-aplikacja-na-praktyke-erasmus-od-a-do-z-jak-z-sukcesem-przygotowac-sie-do-mobilnosci

Miło nam będzie również gościć Państwa na stoisku "Erasmus - studia i praktyki za granicą"
w czasie Akademickich Targów Pracy w dniu 29.04.17.

 
2017.03.10

 

Szanowni Państwo,

w imieniu Fundacji im. Stefana Kuryłowicza zapraszamy na wykład  "Od wizji do projektu",
organizowany przez Fundację 23 marca 2017 roku w Warszawie.

W tym roku gościem wykładu będzie arch. Jette Hopp z norweskiego biura Snøhetta.

Wykład będzie transmitowany na żywo na stronie Fundacji (www.fundacja-sk.pl).

od wizji do projektu
 

2017.02.22
 

2016.12.11

 
 

2016.11.22

 

Możliwość odbycia praktyk w  STUDIOSCHAEFFER ARCHITECTEN BNA.

Istnieje możliwość odbycia praktyk w holenderskim biurze architektonicznym  STUDIOSCHAEFFER ARCHITECTEN BNA.

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Opis praktyk:

We’re teaching the students Revit in the first weeks of the internship. Students will be working on technical drawings and small design tasks.

Every Friday we take an hour to have a knowledge-exchange session, inwhich students present their work and we have the ability to share ideas between interns and permanent staff.

Do you have students, that are interested in this learning period? If so, they can contact us at Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 
2016.11.14

 

 

Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w dniu 16.11.2016 o godzinie 15:00 w sali B11.

Więcej informacji na temat Mobility Week: http://erasmus.p.lodz.pl/

 
 

2016.11.07

 

 

 

Plakat

 

Rozstrzygnięcie konkursu 22.11.2016 godz. 11.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
2016.10.27

 

 

informacja
i program

plakat

 

 

Rejestracja studentów posiadających zaproszenia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
2016.10.26

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

2016.10.17

 

 

 

Warsztaty ARCHICAD

Koło Naukowe Studentów Architektury Politechniki Łódzkiej „IX Piętro” serdecznie zaprasza do uczestnictwa w warsztatach ARCHICAD. Będą się one odbywać przy współpracy z firmą GRAPHISOFT w ramach 8. edycji Ogólnopolskiego Seminarium Naukowego Studentów Architektury „Łódź U Like”.

Szkolenie poprowadzą przedstawiciele GRAPHISOFT z Węgier i Polski, opowiedzą o programie ARCHICAD 20 oraz programach towarzyszących. Dodatkowo trzy biura architektoniczne opowiedzą jak wygląda ich codzienna praca  w programie ARCHICAD.

W ramach warsztatów zostanie zorganizowany konkurs. Zadaniem uczestników będzie zaprojektowanie pachołka przy bramie współczesnej kamienicy. Nagrodą w konkursie będzie dalmierz laserowy firmy Leica.

Warsztaty są darmowe, mają charakter otwarty, a uczestniczyć w nich może każdy zainteresowany student. Udział zostanie potwierdzony certyfikatem ukończenia szkolenia, każdy z uczestników otrzyma także zwolnienie z opuszczonych zajęć.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej oraz na Facebooku.

http://lodzulike.blogspot.com/
https://www.facebook.com/SNSALodzULike

plakat

 

 
2016.10.17

 

 

8. edycja Ogólnopolskiego Seminarium Naukowego Studentów Architektury

Koło Naukowe Studentów Architektury Politechniki Łódzkiej „IX Piętro” serdecznie zaprasza do uczestniczenia w 8. edycji seminarium „Łódź U Like”, w którym studenci architektury biorący czynny udział w seminarium,będą dzielić się swoimi pasjami, wrażeniami, obserwacjami i doświadczeniami z dalekich i bliskich podróży architektonicznych, zarówno tych dosłownych jak i tych w przenośni. Referaty wygłoszą także wykładowcy Instytutu Architektury i Urbanistyki Politechniki Łódzkiej.

Gośćmi specjalnymi 8. edycji seminarium „Łódź U Like” będą architekci Andrzej Bulanda i Włodzimierz Mucha, założyciele pracowni architektonicznej Bulanda, Mucha Architekci, laureaci Honorowej Nagrody SARP 2015. Dodatkowo, w ramach seminarium odbędą się warsztaty Archicad, pod patronatem firmy Graphisoft, poprowadzone przez przedstawicieli z Węgier i Polski.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w tegorocznej edycji „Łódź U Like”. Zarówno udział w seminarium, jak i w warsztatach, ma charakter darmowy oraz otwarty dla wszystkich studentów Politechniki Łódzkiej i nie tylko. Studenci uczestniczący w wydarzeniu będą zwolnieni z zajęć.

Seminarium odbędzie się w dniach 24 – 26 października w budynku B16 Instytutu Architektury i Urbanistyki PŁ

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia oraz na Facebooku.

http://lodzulike.blogspot.com/
https://www.facebook.com/SNSALodzULike

plakat

 

 
 

2016.10.02

 

Warsztaty projektowe "Wrocław XXII wieku" 8.10-10.10.2016

 

Zapraszamy do udziału w warsztatach "Wrocław XXII wieku" poświęconych kreowaniu futurystycznych wizji rozwoju miasta Wrocławia, które odbędą się w dniach 8.10-10.10.2016.

Warsztaty przeznaczone są dla studentów i absolwentów kierunków projektowych.

Warsztaty poprowadzą: Jessica In, Chee Kit Lai z Bartlett School of Architecture w Londynie oraz Anna Grajper, Sebastian Dobiesz z LAX laboratory for architectural experiments

Zainteresowanych prosimy o przesłanie swojego najlepszego projektu (1 str.) oraz CV (1 str.) na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Zgłoszenia przyjmujemy do 2.10.2016 do 23:59

link: http://www.wroclaw.sarp.org.pl/pl/duze_a/

 
 

2016.10.02

 

ROZPOCZĘŁA SIĘ REJESTRACJA NA KONFERENCJĘ PROREVITA!

W dniach 27-28 października 2016 roku w Łodzi (Art_Inkubator w Fabryce Sztuki, ul. Tymienieckiego 3) odbędzie się siódma edycja ogólnopolskiej konferencji z cyklu ProREVITA. Organizatorami wydarzenia są Województwo Łódzkie, Instytut Architektury i Urbanistyki Politechniki Łódzkiej, Instytut Gospodarki Przestrzennej na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego.  

Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem: „REWITALIZACJA MIAST – w kierunku integracji procesów, mechanizmów i metod działania”. Celem konferencji jest wymiana wiedzy, doświadczeń i poglądów między środowiskiem naukowców, przedstawicieli samorządu terytorialnego, a także organizacji pozarządowych. W programie znalazły się sesje dotyczące: planowania procesów rewitalizacji, współpracy podmiotów zaangażowanych w rewitalizację, przekształcania historycznych centrów miast oraz terenów poprzemysłowych i powojskowych, tożsamości miast czy negatywnych zjawisk  społecznych, gospodarczych i przestrzennych na terenach zdegradowanych.  Przedstawione zostaną także możliwości dofinansowania rewitalizacji ze środków unijnych – Osi Priorytetowej VI Rewitalizacja i potencjał endogeniczny regionu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego 2014-2020.

Konferencji towarzyszyć będzie sesja posterowa, organizatorzy zaplanowali też zwiedzanie zrewitalizowanego obszaru zabytkowej elektrowni EC1.  Wymiana wiedzy i doświadczeń ma pozwolić na sformułowanie wniosków dotyczących efektywnego i skutecznego wspierania procesu rewitalizacji w województwie łódzkim.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona; wymagana jest wcześniejsza rejestracja na stronie: www.prorevita.lodzkie.pl.

 

Wydarzenie odbędzie się pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego Pana Witolda Stępnia; patronem honorowym jest Towarzystwo Urbanistów Polskich. Konferencję wspierają media: Dziennik Łódzki, TVP 3 Łódź, Radio Łódź, Przegląd Urbanistyczny. Partnerami są: Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi, Stowarzyszenie Forum Rewitalizacji, Polski Komitet Ochrony Dziedzictwa PrzemysłowegoTICCIH i Fundacja Ulicy Piotrkowskiej.
2016.09.27

Możliwość odbycia praktyk w  STUDIOSCHAEFFER ARCHITECTEN BNA.

Istnieje możliwość odbycia praktyk w holenderskim biurze architektonicznym  STUDIOSCHAEFFER ARCHITECTEN BNA.

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Osoba do kontaktu: ir Maarten Innemee

Terminy praktyk od:

19-10-16, 14-11-16 and 16-1-17.

 

www.studioschaeffer.nl

 
 

2016.08.29

 

informacja
2016.08.29

 

1st International Conference on Urban Planning - ICUP2016

On behalf of the Organizing and Scientific Program Committee, we are pleased to invite you to participate in the 1st International Conference on Urban Planning - ICUP2016, to be held on 18th and 19th November 2016 in Niš, Serbia.

Conference will be organized by the Faculty of Civil Engineering and Architecture of the University of Niš and Urban Planning Cluster.

The aim of the conference is to bring together scholars, researchers and students from all areas of Urban Planning.

link
2016.06.16

 

 

 
2016.06.13

 

 
2016.06.03

 

 
 

Wykład p. Davida Gianottena: OMA; current fascinations and occupations

 

Data: 7.06.2016 godzina 18:30 sala 202/203

 

zał. 1 

zał. 2

plakat

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 2016.06.03

 

Koło Naukowe Studentów Architektury Politechniki Łódzkiej „IX Piętro” serdecznie zaprasza do udziału w 8. edycji Ogólnopolskiego Seminarium Naukowego Studentów Architektury „Łódź U Like – Zobaczyć, dotknąć, doświadczyć, przeżyć, opowiedzieć.”

Jak zawsze zachęcamy studentów architektury do podzielenia się swoimi pasjami, wrażeniami, obserwacjami i doświadczeniami z podróży architektonicznych dalekich i bliskich, tych dosłownych i tych w przenośni.

Zapraszamy do opowiedzenia o swoich wyjazdach warsztatowych, architektonicznych pasjach i zrealizowanych projektach.

Więcej informacji na naszej stronie i fanpage’u:

www.lodzulike.blogspot.com

www.facebook.com/SNSALodzULike

 

Plakat

Komunikat 1 - Terminarz

 

 

 

 
 
 
 
 
  

2016.05.06

 

link
2016.05.06

 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Festiwalu Myślenia Projektowego - Łódzkie 2016 w dniach 18-25 maja w Łodzi, podczas którego będzie można dowiedzieć się jak projektować usługi i produkty z uwzględnieniem potrzeb klientów, aby osiągnąć sukces oraz jak w skuteczny i satysfakcjonujący sposób podejść do rozwiązywania problemów zawodowych i prywatnych.  

W programie Festiwalu warsztaty, wykłady, wystawy i wiele innych, inspirujących wydarzeń z zakresu: biznesu, administracji publicznej, ochrony zdrowia, przestrzeni publicznej, innowacji społecznych, edukacji, komunikacji, nowoczesnych technologii, zdrowego trybu życia.  

Szczególnej uwadze Państwa polecam warsztaty z zakresu projektowania wirtualnej rzeczywistości, wykorzystania nawigacji w przestrzeni publicznej, polityki społecznej, ochrony zdrowia czy też spotkania ze startupami.

Podczas Festiwalu pokażemy, że wszyscy możemy mieć wpływ na to co się dzieje wokół nas i projektować nasze życie prywatne i zawodowe adekwatnie do naszych potrzeb i potrzeb naszych użytkowników.

Organizatorem wydarzenia jest Departament Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

Udział w Festiwalu jest bezpłatny.

Program i zapisy (tylko do 11 maja) na: http://dt.lodzkie.pl/program-0

Więcej o design thinking na: http://dt.lodzkie.pl/ oraz https://www.facebook.com/projektowaniesukcesu/

 
2016.04.13

Dzień Młodego Architekta 

 

 

Szanowni Państwo,
Zbliżają się kolejne Dni Młodego Architekta i termin nadsyłania zgłoszeń do IV edycji Konkursu dla Młodych Architektów.

W marcu Dzień Młodego Architekta cieszył się ogromnym powodzeniem i mamy nadzieję, że w kolejny 12 maja również tak będzie.
12 maja Dzień Młodego Architekta odbędzie się w Multikinie w Złotych Tarasach. Będziemy mieli 2 bardzo ciekawe warsztaty z architektami Panem Robertem Koniecznym oraz Pawłem Przybyłowiczem, a także wykład poprowadzony przez architekta Pana Andrzeja Chołdzyńskiego.

plakat

link

 

 

 

 

 

 

 

 
2016.04.07

 

 
2016.04.04

 

 

 

10 marca 2016 r. rozpoczęła się 18 edycja konkursu KOŁO na projekt toalety publicznej, skierowango do architektów i projektantów - studentów oraz absolwentów.

Tegorocznym partnerem konkursu jest Miasto Płock, które jest gotowe zrealizować budowę toalety wg projektu konkursowego.

Przedmiotem konkursu jest projekt koncepcyjny wolnostojacej toalety miejskiej w Płocku, której forma zostanie harmonijnie dopasowana do otoczenia al. Antoniego Goguckiego

szczegóły konkursu

link

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
2016.04.01

 

 

Konkurs dla studentów

2016 Launch of Student Design and Student Research Competitions

szczegóły: link

 

 

PDF

 

 

 
2016.03.31

 

 

więcej informacji: link
2016.03.29

 

 

 

Szanowni Państwo,

Art&Desing Society oraz Allmendinger, Akademia Architektury, Tower Building, Regionalna Izba Budownictwa w Łodzi i MANU Niezależna Manufaktura Idei zapraszają Państwa na panel Pozadotacyjne modele finansowania rewitalizacji w ramach cyklicznych comiesięcznych unikalnych dyskusji „Poniedziałki na Łąkowej 11” podczas WOJEWÓDZKIEJ KONFERENCJI O REWITALIZACJI ORGANIZOWANEJ PRZEZ MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO WITOLDA STĘPNIA

Konferencja organizowana przez Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia odbędzie się *4 kwietnia 2016 roku w godz. 10.00-15.00*  w Instytucie Europejskim w Łodzi ul. Piotrkowska 258/260. Panel Pozadotacyjne modele finasowania rewitalizacji w godz. 12.20-13.50.

Zapraszamy skorzystania z zaproszenia Marszałka Województwa Witolda Stępnia do udziału w konferencji i Panelu. Czas na wspólną budowę Unikatowej Łodzi – stolicy regionu.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejszą rejestrację do dnia 1 kwietnia 2016 roku e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , tel. 42 663 31 10 i formularz http://goo.gl/forms/EHDQtqgDwh

 

program konferencji

 

 

 

 
2016.03.21

 

Konkurs na projekt elewacji nowej inwestycji

 

Zapraszamy architektów i studentów kierunków architektonicznych do udziału w konkursie na projekt elewacji nowej inwestycji planowanej przez firmę Planetbud. 

 

Regulamin konkursu

Plakat

 

 

 

 

 

 

 

 
2016.03.21

W dniu 11.03. 2016 r. odbyło się spotkanie firmy Tubądzin oraz władz Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska PŁ na temat możliwej współpracy.

Konkluzje:

1. Możliwość uczestnictwa naszych studentów w Platformie Tubądzin Design Awards, który jest projektem dla każdego aktywnego i kreatywnego architekta.

2. Obie strony widzą możliwość  współpracy w ramach kół naukowych. Prawdopodobnie Koło Naukowe KĄT będzie pierwszą grupą goszczącą w siedzibie firmy Tubądzin.

3. Zaproponowano transfer wiedzy w postaci wspólnie utworzonych programów dla studentów, w ramach rozwoju zarówno wiedzy praktycznej w produkcjach kolekcji, technologii, elementów produkcji. Komplementarnym elementem naszej T-Academy jest możliwość wzięcia udziału studentów i pracowników uczelni w programach biznesowych przygotowujących do wejścia w aktywność biznesową, budowanie marki, prace z klientem, psychologię klienta, negocjacje, sytuacje trudne w pracy z klientami, kreatywności i marketing.

Szczegółowe informacje: link

plakat
2016.03.15

więcej informacji: link

  


2016.03.04
2016.02.25

 

 

 

Gmina Przystajń zaprasza do udzialu w konkursie na opracowanie „Koncepcji kształtowania przestrzeni publicznej w centrum miejscowości Przystajń – Rynek”

szczegóły konkursu

 

 

 

 
 

2016.01.19

 

plakat
2016.01.19

 

XVI EDYCJA KONKURSU O NAGRODĘ ARCHITEKTONICZNĄ
IM. MAŁGORZATY BACZKO I PIOTRA ZAKRZEWSKIEGO

 

Mamy przyjemność poinformować o rozpoczęciu XVI edycji konkursu o Nagrodę Architektoniczną im. Małgorzaty Baczko i Piotra Zakrzewskiego organizowanego przez Fundację dla Polski.

Zapraszamy młodych architektów i inżynierów budowlanych ze stopniem magistra do udziału w konkursie i zgłaszania projektów z dziedziny budownictwa społeczno-publicznego, renowacji starego budownictwa i jego adaptacji na cele społeczne, a także rewaloryzacji blokowisk.

wiadomości do pobrania

Ogłoszenie

Regulamin
2016.01.08

 

 

 

 

W dniu 28 grudnia 2015 roku zmarł


Prof. dr hab. Zygmunt Świechowski


były wieloletni
Dyrektor naszego Instytutu 

 

 

 

 

 

 

 

 
2015.12.20

 

 

Miesięcznik Architektura i Biznes organizuje wspólnie z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi na targach Budma 2016 w dniu 4.02.2016:

„SUSTAINABLE HOUSES – AKTYWNE DOMY W PRZESTRZENI MIEJSKIEJ DZIŚ” - architektura samowystarczalna, zrównoważona energetycznie, bezpieczna dla ludzi i środowiska w którym żyjemy,

szczegóły w zakładce KONKURSY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

2015.12.17

 

Twój pomysł na nowy produkt IKEA

Trwa konkurs „Produkt jakiego jeszcze nie było” w ramach którego IKEA zaprojektuje, wyprodukuje, a następnie wprowadzi do sprzedaży przedmiot sygnowany nazwiskiem osoby, której pomysł zwycięży. Autor najlepszego konceptu otrzyma również 10 tys. zł oraz możliwość odbycia stażu w dziale sprzedaży i udziału w procesie produkcji.

informacja o konkursie
2015.12.01

Wykład Bentley Technologies dla studentów WBAIŚ

Zapraszamy studentów WBAIŚ na wykład dotyczący BIM w architekturze i budownictwie. Szczegóły na załączonym plakacie.

 

plakat

 
2015.12.01

 

Zapisz się na dzień otwarty!

Spółka Izodom 2000 Polska zaprasza na dzień otwarty 11 grudnia 2015 r. – Zduńska Wola.

Program:
8:00 – Zbiórka i wyjazd busem do Zduńskiej Woli (o miejscu zbiórki uczestnicy zostaną poinformowani drogą mailową)
9:00 – Powitanie w siedzibie firmy w Zduńskiej Woli
9:15 – 10:30 Zwiedzanie fabryki – oglądanie produkcji elementów Izodom
10:30 – 10:45 Przerwa
10:45 – 12:45 Prezentacja technologii Izodom połączona z dyskusją. Prowadzący: Wiceprezes Jakub Wójcik
13:00 – Wyjazd do Łodzi

Młodzi w Łodzi zapewniają bezpłatny transport do/z Zduńskiej Woli.

Więcej informacji:
www.izodom.pl
www.pasywnedomy.eu
www.facebook.com/izodompl
2015.11.27

Masz talent do aranżacji wnętrz? Czy raczej jesteś mistrzem sprzedaży? A może w Twojej szufladzie leży lista wymyślonych produktów, które czekają na realizację?
Fundacja Rozwoju Talentów i IKEA Retail zapraszają wszystkich studentów do udziału w 1 z 3 konkursów!

Konkurs dla wielbicieli designu

Konkurs dla bystrych obserwatorów

Konkurs dla przedsiębiorczych

 

Szczegóły znajdziecie tutaj: https://rekrutacja.fundacjarozwojutalentow.pl/ogloszenie/77

Konkurs trwa do 31.01.2016 r.

Plakat

Zaproszenie
2015.11.20

 

Archifiesta, czyli najważniejsza impreza kulturalno – artystyczna studentów kierunku architektura na Politechnice Łódzkiej, organizowana 25 listopada, uroczyście rozpocznie się w Sali Widowiskowej Politechniki Łódzkiej.
Finał Archifiesty będzie miał miejsce w Klubie Studenckim Futurysta, gdzie hucznie uczcimy tegoroczne obchody święta studentów łódzkiej architektury.

Impreza zacznie się od wernisażu prac wykonanych podczas wakacyjnego pleneru przez studentów drugiego roku. Gala wzbogacona zostanie o część artystyczną, między innymi debiutancki występ zespołu SuchARCHI oraz pokazem magicznych sztuczek jednego z naszych studentów – Piotra Kwiatkowskiego. Następnie goście wraz z organizatorami przejdą na mniej oficjalną część, którą będzie zabawa do białego rana w klubie Futurysta.

Program    Konspekt 1    Konspekt 2    Plakat

 

 

 
 

2015.10.29

 

 

 

Szanowni Państwo,

Z inicjatywy studentów, którzy odbyli praktyki Erasmus+ w firmie Airbus Helicopters, zapraszamy studentów i absolwentów na "Forum Pracy Airbus Group".

Forum odbędzie się w Łodzi 10. listopada 2015 w godz. 9-18 pod adresem:

Airbus Helicopters Polska
Forum 76 Business Center
Ul. M. J Piłsudskiego 76
90-330 Łódź

Wymagana jest wcześniejsza rejestracja przez stronę  www.airbushelicopters.com/lodz

W załączeniu plakat promocyjny

 

 

 

 

 

 

 

 
2015.10.26

Nowe certyfikaty KAUT i ENAEE dla kierunku Architektura

 

Miło jest nam poinformować, że udało się przenieść akredytację KAUT oraz European Network for Accreditation of Engineering Education z kierunku Architektura i Urbanistyka na kierunek Architektura.

Przypominamy, że akredytacja przyznawana jest w uznaniu wysokiej jakości  kształcenia na kierunku Architektura i obejmuje lata 2012/13 do 2017/18.

Akredytacja obejmuje pierwszy i drugi stopień i jest pierwszą międzynarodową  akredytacją uzyskaną przez polską uczelnię.

Potwierdzeniem są przyznane certyfikaty EUR-ACE Bachelor i EUR-ACE Master, które zamieszczamy poniżej. 

 

 

plik 01

plik 02

plik 03

 

 
 

2015.10.06

Dzień Młodego Architekta – 22 października 2015

Miesięcznik „Builder” zaprasza na otwarte warsztaty edukacyjne dla studentów architektury i architektów. Spotkanie odbędzie się 22 października w Warszawie, w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich, ul. Foksal 2 w godz. 10.00 – 17.00.

W programie:
- wykłady mistrzów architektury,
- warsztaty - być architektem,
- tajniki architektury parametrycznej,
- dyskusje i konsultacje,
- materiały i technologie,
- konsultacje z architektami i przedstawicielami firm, których rozwiązania należy wykorzystać w pracach konkursowych.

Szczegóły na załączonym plakacie oraz na stronach www.ebuilder.pl i www.facebook.com/BuilderKDMA

Wstęp wolny pod warunkiem przesłania zgłoszenia.

Na adres  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  należy wysłać dane: imię i nazwisko, nazwę uczelni bądź miejsca zatrudnienia, telefon i e-mail.

Plakat
 

2015.09.02

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W WARSZTATACH „W LABIRYNCIE RYNKU PRACY”

     Projekt „W labiryncie rynku pracy” to cykl 1-dniowych szkoleń z zakresu poruszania się po rynku pracy. 
Szkolenia mają charakter warsztatowy – zakładają aktywny udział uczestników i możliwość uzyskania odpowiedzi na nurtujące pytania. 
Kolejny warsztat:

8 września 2015 r.
Godzina: 9.00 – 14.00
Miejsce spotkania: Społeczny Dom Studenta, Łódź, al. Politechniki 3a,
Sala konferencyjna, I piętro

ROZMOWA KWALIFIKACYJNA - Jak dobrze zaprezentować się na rozmowie z potencjalnym pracodawcą?

·      cel rozmowy z pracodawcą

·      przygotowanie się do rozmowy

·      strój na rozmowę kwalifikacyjną

·      pytania najczęściej zadawane przez pracodawców

·      zachowanie na rozmowie kwalifikacyjnej i znaczenie komunikacji niewerbalnej (również ćwiczenia praktyczne)

·      refleksja po rozmowie


Zapisy w Biurze Karier Politechniki Łódzkiej
osobiście (Dom Studenta, Łódź, al. Politechniki 3a)
lub mailowo  

( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. )

Liczba miejsc ograniczona

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 
2015.08.26

Zapraszamy do udziału w międzynarodowych warsztatach architektonicznych "Temporary City Spaces"
organizowanych w dniach 7-11 września 2015 na Politechnice Łódzkiej.
Prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa do dn. 2 września 2015
Formularz rejestracyjny

 

 

 
2015.08.19

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA WARSZTATY
Z PROJEKTOWANIA GENERATYWNEGO WRAZ Z DRUKIEM 3D
FABRIC<action> Digital Knitting

Inspirując się bogatym dziedzictwem włókienniczym Łodzi, uczestnicy będą eksperymentować z najnowszymi technikami projektowymi oraz technologią druku 3D jako współczesnej maszyny tkackiej, tworząc niepowtarzalne elementy architektoniczne. Będziemy w niekonwencjonalny sposób korzystać z możliwości najnowszych technologii fabrykacji cyfrowej, napędzanych zaawansowanymi algorytmami stworzonymi przez uczestników. Znajomość programowania jest zbędna. Wszystko, czego potrzebujecie to pozytywne nastawienie i kreatywność, reszty nauczycie się na warsztatach! Warsztaty kierowane są do osób, które nigdy nie miały styczności z projektowaniem generatywnym lub posiadają podstawową wiedzę na jego temat i chcą ją rozszerzyć o dodatkowe umiejętności bez ograniczeń wiekowych. Otwarte warsztaty dla studentów, designerów, architektów i wszystkich zainteresowanych generatywnymi technikami projektowania. W trakcie warsztatów, uczestnicy zapoznają się z oprogramowaniem Rhinoceros3D do modelowania typu NURBS oraz z Graficznym Programowaniem Liniowym pod postacią Grasshoppera3d wraz z dodatkowymi pluginami. Na potrzeby warsztatów, dla uczestników zostanie udostępniona drukarka 3D MakerBot Replicator 2X.

Więcej szczegółów w zakładce: Warsztaty

 
2015.08.17

Szanowni Państwo

Jesienią tego roku pragniemy zorganizować konkurs na projekt standu informacyjnego i urny na karty rekrutacyjne do Towarzystwa Przyjaciół Muzeum, które to staną w przestrzeni wystawienniczej Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Do konkursu chcielibyśmy zaprosić studentów i młode osoby uczące się na takich kierunkach, jak wzornictwo przemysłowe, design, architektura.

 

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie
ul. Pańska 3, 00-124 Warszawa

Szczegóły w zakładce "KONKURSY"
 

2015.07.20

W zakładce "Konkursy i Warsztaty" informacja o konkursie Burmistrza miasta Pucka oraz fundacji„dla Pucka”
 na zaprojektowanie stoisk na jarmark
2015.06.18

 
2015.05.25

 

 

 

 

WYKŁAD :

CPTED, An International Approach
For Sustainable Urban Planning
  

Tobias Woldendorp [DSP-Groep] Amsterdam

 

17:00 w auli B12   Wydział Budownictwa PŁ, 28.05.15
(wykład prowadzony po angielsku)

 

 

 

 

 

  


2015.05.07

szczegóły w zakładce "Konkursy"

UWAGA - zmiana Regulaminu
2015.05.05

Miejska Pracownia Urbanistyczna w Łodzi wraz z Wydziałem Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej
serdecznie zaprasza na spotkanie dotyczące Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Łodzi,
które odbędzie się 14 maja 2015 r. o godz. 17.00 w Auli nr B11 w budynku Politechniki Łódzkiej przy al. Politechniki 6.

W załączeniu zaproszenie Dyrektora Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Łodzi
Urząd Marszałkowski
Województwa Zachodniopomorskiego
Gabinet Marszałka
Biuro Promocji

 

Jak będą wyglądały specjalne znaki (potocznie zwane witaczami), które witać będą kierowców przekraczających granice administracyjne Pomorza Zachodniego? Województwo Zachodniopomorskie ponownie ogłosiło konkurs na koncepcję wizualną witacza Województwa Zachodniopomorskiego. Autor najlepszego pomysłu otrzyma nagrodę w wysokości 10 tys. zł.

Konkurs trwa od 27 marca do 30 czerwca 2015 roku, ma charakter otwarty i jednoetapowy. Skierowany jest do wszystkich zainteresowanych osób powyżej 18 roku życia, a w szczególności do grafików i studentów kierunków artystycznych i architektonicznych. Nagroda dla zwycięzcy wynosi 10 000 zł, a nagrodzona koncepcja wizualna zostanie wykorzystana do stworzenia projektu „witacza” Województwa Zachodniopomorskiego.

Celem konkursu jest uzyskanie projektu ciekawego, nowoczesnego obiektu, który służyć będzie za wizytówkę województwa na drogach wjazdowych. Oprócz funkcji informacyjnej, witacz powinien definiować charakter regionu i stanowić charakterystyczny znak kojarzony z regionem. Projekt powinien stylistyką nawiązywać do nowej marki regionu oraz do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego,

Nowy projekt ma uporządkować kwestię oznakowania dróg wjazdowych do województwa oraz stanowić atrakcyjną formę powitania wszystkich wjeżdżających do naszego regionu. 

Projekty mogą być realizowane indywidualnie lub zespołowo. Każdy uczestnik konkursu może złożyć maksymalnie 3 projekty. Decyzje o wyborze podejmie komisja konkursowa.

Szczegóły dotyczące konkursu pod linkiem: www.konkurs-witacza.wzp.pl

Plakat
 

Rozstrzygnięcie konkursu studenckiego na najlepszy projekt aranżacji wnętrz
strefy wejściowej Przychodni Pediatrycznej szpitala przy ul. Rzgowskiej w Łodzi

 

Komisja konkursowa przyznała nagrodę za najlepszą pracę Panu Patrykowi Wyroślakowi.

Dodatkowo komisja postanowiła honorowo wyróżnić za wysoki poziom prace Pani Magdaleny Kornackiej, Pani Wiktorii Leszczyńskiej, Pani Marii Kryszki.

protokół z posiedzenia Komisji Konkursowej 


Letnia Szkoła dla Studentów Architektury | Kopenhaga| Sierpień '15

Letnia Szkoła dla studentów z całej Europy, poświęcona zależności między urbanistyką i planowaniem przestrzennym, a przestępczością.
Uczestnicy dowiedzą się jak można poprawić bezpieczeństwo mieszkańców narzędziami planistycznymi, w ramach tygodniowego intensywnego kursu,
ze studium przypadku w dzielnicy Nørrebro w centrum Kopenhagi.

Pobyt i przelot refundowany ze środków UE.

Aplikacje należy przesyłać do 20 marca 2015.

(Dostępne 1 miejsca dla studenta IAIU PŁ)

informacje:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Program COST TU1203 Summer School in Copenhagen

SUMMER SCHOOL APPLICATION FORM
 

 

 

 

ARCHIFIESTA 10

W tym roku, w środę 26.11.2014 organizujemy jubileuszową, 10-tą edycję Archifiesty, której patronem jest Prorektor ds. Edukacji Politechniki Łódzkiej prof. Sławomir Wiak.

Temat tegorocznej imprezy brzmi „Jak z bajki”, studenci architektury tworzą w niej swój własny, surrealistyczny świat. Naszym głównym celem jest promocja prac studentów I-go roku, tworzonych w czasie letniego pleneru w Chełmnie, Łodzi, Kolumnie i Zgierzu. Imprezę rozpoczniemy o 18:00 od wystawy tych prac, jak co roku w Sali Widowiskowej Politechniki Łódzkiej. W trakcie wystawy goście wybiorą najlepsze prace, które zostaną następnie przekazane na cele charytatywne.

W Sali Widowiskowej odbędzie się również gala, na którą złożą się: występ zespołu Dream Experience wraz z pokazem tanecznym oraz spektakl klubu kuglarskiego PŁ PoliŻongler - jedynej takiej grupy działającej w Polsce.

Po gali odbędzie się impreza w studenckim klubie Futurysta, którą uświetni satyryk Grzegorz Halama. Wykładowcy oraz studenci będą bawić się przy muzyce granej na żywo przez zespół Call the Sun. Na imprezie zostanie też wyłoniony zwycięzca konkursu na najlepsze przebranie.

Zdjęcia z Archifiesty

Konspekt 01

Konspekt 02

Plakat
 

 

Certyfikaty

W uznaniu wysokiej jakości  kształcenia kierunek Architektura i Urbanistyka uzyskał jako pierwszy w Polsce akredytację European Network for Accreditation of Engineering Education na lata 2012/13 do 2017/18 dla studiów pierwszego i drugiego stopnia. Potwierdzeniem są przyznane certyfikaty EUR-ACE Bachelor i EUR-ACE Master

EUR-ACE Bachelor

EUR-ACE Master

 

 

 

 
 
 
 
 
 

Aleksandra Kozłowska
studentka architektury
na Politechnice Łódzkiej
zwyciężyła w konkursie KOŁO
na toaletę publiczną

W środę, 20 czerwca, w Urzędzie Miasta Słupska odbyło się oficjalne rozdanie nagród w XX, jubileuszowym konkursie KOŁO na toaletę publiczną. Aleksandra Kozłowska odebrała nagrodę Grand Prix oraz nagrodę za Debiut Roku, czyli staż w biurze architektonicznym Kuryłowicz & Associates. Nagrodą jest również szansa realizacji projektu.

 
 
 
 
 

Fotofestiwal - Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi ogłasza nabór projektów do konkursu Grand Prix Fotofestiwal 2019! Prace można przesyłać do 2 grudnia 2018. Formuła konkursu jest otwarta i nie zakłada ograniczeń tematycznych, wiekowych ani geograficznych.

 

 

Regulamin

Karta zgłoszenia

Obowiązujący szablon A4

Obowiązujący szablon A2

jumpthegap® to Międzynarodowy konkurs designu, który był organizowany co dwa lata od 2004r przy współpracy z BCD (Centrum Designu w Barcelonie). Przeznaczony jest dla kreatywnych ludzi, projektujących teraz, ale patrzących w przyszłość.

 

Copyright © Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska

Ten serwis używa plików cookies. Niektóre z plików cookie są niezbędne do prawidłowego działania tego serwisu i już mogły zostać zapisane w folderze przeglądarki. Mogą Państwo je zablokować lub usunąć, jednak część witryny może przestać działać prawidłowo. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj Politykę plików cookies.

Akceptuję pliki cookies.