2018 Konkurs ... Karolew w Łodzi

Konkurs studencki na opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu
spółdzielni mieszkaniowej Karolew w Łodzi

Konkurs ma charakter zamknięty, jednoetapowy i jest konkursem koncepcyjnym skierowanym do studentów studiów inżynierskich i magisterskich kierunku Architektura i kierunku Gospodarka Przestrzenna, ze szczególnym uwzględnieniem studentów nierealizujący w roku akademickim 2017/2018, w semestrze letnim przedmiot Projektowanie Terenów Zieleni (VI semestr).

Załącznik A-1

Nieznane Dziedzictwo - zdjęcia z konfrerencji

Zdjęcia z konferencji

Huculszczyzna 2017

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do obejrzenia
Wystawy Retrospektywnej po XIX Wyprawie Naukowej Studentów Architektury PŁ
w Karpaty Wschodnie „HUCULSZCZYZNA 2017”

Wyprawy naukowe w Karpaty Wschodnie na Ukrainie „HUCULSZCZYZNA”, są organizowane przez Koło Naukowe Studentów Architektury Politechniki Łódzkiej „IX  Piętro” niemal nieprzerwanie od 1995 roku. Tegoroczna, już dziewiętnasta wyprawa, odbyła się w dniach 7-23 lipca. Brało w niej udział ośmioro studentów, którzy pod opieką dr. inż. arch. Włodzimierza Witkowskiego i mgr. inż. arch. Wojciecha Pardały zinwentaryzowali siedem drewnianych cerkwi we wsiach Siemakowce (powiat kołomyjski), Borszczów, Tułuków, Oleszków, Lubkowce, Wołczkowce i Orelec (powiat śniatyński). Poza nauką zasad inwentaryzacji studenci zapoznali się z charakterystycznymi cechami świątyń typu huculskiego, pogłębili swoją wiedzę dotyczącą tradycyjnych, drewnianych konstrukcji budowlanych, a także poznali specyfikę regionu i jego mieszkańców. Wyprawa zakończyła się kilkudniową wędrówką po Połoninach Hryniawskich.

Podobnie jak w latach ubiegłych Wyprawę będzie podsumowywać wystawa retrospektywna, przedstawiająca rysunki techniczne wykonane przez studentów oraz zbiór fotografii dokumentujących cerkwie, krajobrazy i mieszkańców Karpat Wschodnich. Wernisaż odbędzie się 9 stycznia 2018 r. o godzinie 18.00 w hallu głównym Instytutu Architektury i Urbanistyki PŁ (budynek B6, al. Politechniki 6). Wystawie towarzyszyć będzie publikacja, zawierająca m.in. wspomnienia uczestników i fragmenty dokumentacji cerkwi.

Uczestnicy
XIX Wyprawy Naukowej Studentów Architektury PŁ