Aktualności IAiU

 

 

2019.10.16

 

 

 

18 października (piątek) o godzinie 18:00 odbędzie się wykład Dorte Mandrup, znakomitej duńskiej architektki i założycielki pracowni Dorte Mandrup Arkitekter.

Wystąpienie pt. "Conditions" jest częścią cyklu wykładów "Od wizji do projektu" współorganizowanego przez Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej. Jego tematem będzie m.in. artystyczne wizjonerstwo i respektowanie tradycji w praktyce architektonicznej.

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.
Rejestracja poprzez 
https://www.facebook.com/events/2460508830851454/.

Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej
ul. Koszykowa 55, Warszawa

więcej informacji

 

 

 

 
2019.10.14

Z przyjemnością informujemy że Zarząd Województwa Łódzkiego Uchwałą Nr 1353/19 z dnia 8 października 2019 roku przyznał nagrody Marszałka Województwa Łódzkiego w XX edycji konkursu za najlepsze rozprawy i prace tematycznie związane z województwem łódzkim następującym osobom:
dr inż. arch. Joanna Matuszewska – Instytut Architektury i Urbanistyki Politechniki Łódzkiej za pracę: „Pomiędzy malarstwem, rzeźbą i architekturą - twórczość Stefana Krygiera
dr inż. arch. Wojciech Pardała – Instytut Architektury i Urbanistyki Politechniki Łódzkiej za pracę: „Drewniana architektura letniskowa okolic Łodzi w okresie międzywojennym

więcej informacji
2019.10.14

W VII edycji (2019-2020) Konkursu dla Młodych Architektów i III edycji Konkursu dla Młodych Inżynierów przygotowaliśmy dla Was zadanie wspólne architektoniczno-inżynierskie: „Projekt, który łączy. Łączy nas kolej”.

ZADANIE WSPÓLNE ARCHITEKTONICZNO–INŻYNIERSKIE

Zadanie wspólne dla młodych architektów i inżynierów budownictwa różnych specjalności:architektów, konstruktorów, instalatorów, inżynierów kolejnictwa.
Minimalny skład zespołu to 2 osoby: architekt i inżynier budownictwa. Maksymalnie 5 osób.

PROJEKT, KTÓRY ŁĄCZY. ŁĄCZY NAS KOLEJ

ZADANIE: Przystanek kolejowy na dziś i na jutro (przystanek kolejowy z budynkiem dworca i infrastrukturą w małej miejscowości)

więcej informacji
2019.10.02

Ruszył konkurs architektoniczno - urbanistyczny Patchwork Łódź skierowany do studentów Wydziałów Architektury i Urbanistyki, organizowany przez Echo Investment pod patronatem Prezydenta Miasta Łodzi. Zadaniem konkursowym jest opracowanie koncepcji projektu przestrzeni publicznej na terenie byłych zakładów włókienniczych Karola Scheiblera. 

Inwestor we współpracy z renomowanymi pracowniami architektonicznymi przygotował atrakcyjne nagrody wśród, których znalazły się m.in. wyjazd na miesięczną praktykę zawodową do Amsterdamu do renomowanej pracowni projektowej STIR Architecture wraz z pokryciem kosztów utrzymania przez organizatora konkursu oraz miesięczną praktykę zawodową w pracowni architektonicznej Medusa Group z pokryciem przez organizatora kosztów zakwaterowania.

Zgłoszenia udziału w konkursie przyjmowane są do 15 listopada 2019 r. poprzez stronę internetową https://fuzja-echo.pl/patchwork/.    

Prace konkursowe należy złożyć do końca lutego 2020 r. Ogłoszenie wyników konkursu oraz przyznanie nagród i wyróżnień nastąpi 31 marca 2020 r.    

 

PLAKAT

 

 

 

 
2019.08.14

Konkurs architektoniczno-urbanistyczny pn. „Zielony Rynek”

W imieniu Biura Architekta Miasta Łodzi informujemy Państwa o ogłoszeniu przez Panią Prezydent Miasta Łodzi Hannę Zdanowską konkursu architektoniczno-urbanistycznego „Zielony Rynek”. Partnerem Konkursu jest Instytut Architektury i Urbanistyki Politechniki Łódzkiej. 

Uczestnikami Konkursu mogą być pełnoletnie osoby fizyczne legitymujące się uprawnieniami do projektowania w specjalności architektonicznej bez ograniczeń, osoby prawne lub zespoły autorskie składające się z osób fizycznych, posługujące się przynajmniej jedną osobą posiadającą takie uprawnienia. 

Podstawowym celem ogłoszonego Konkursu jest wypracowanie optymalnego modelu odzyskania przestrzeni placu jako kluczowej przestrzeni publicznej, będącej miejscem wypoczynku, rekreacji i spędzania wolnego czasu przez mieszkańców Polesia. Od Uczestników Konkursu oczekuje się wypracowania rozwiązań przestrzennych, architektonicznych oraz przedstawienia propozycji związanych z funkcjonowaniem obszaru, w tym sugerowanych uzupełnień funkcjonalnych. Prace konkursowe będą więc autorskim rozwinięciem założeń określonych w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. 

więcej informacji
2019.07.03

WYNIKI KONKURSU STUDENCKIEGO
NA OPRACOWANIE KONCEPCJI ZAGOSPODAROWANIA TERENU PRZYLEGŁEGO
DO GMINNEGO OŚRODKA SPORTU, 
TURYSTYKI I REKREACJI W RZGOWIE
2019.06.26

Ranking Studiów Inżynierskich

Perspektywy 2019

link

 
2019.06.11

 

 

Szanowni Państwo

Wydział Architektury Politechniki Białostockiej organizuje drugą edycję konkursu "Drewno w Architekturze". Konkurs dotyczy dyplomowych projektów magisterskich, w których ukazano walory drewna jako materiału konstrukcyjnego, budowlanego i wykończeniowego. Serdecznie zapraszamy studentów i absolwentów do udziału w konkursie. 

Więcej informacji o konkursie

Regulamin

Karta zgłoszenia

 

 

 

 

 

 

 

 
2019.06.06

Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki tym razem zaprasza do Łodzi. W ramach przygotowanych wydarzeń 6-10 czerwca przyjrzymy się miastu, o którym zapomniano podczas tworzenia scenariuszy przejścia z realnego socjalizmu do globalnego kapitalizmu.

Transformacja polskich miast po 1989 roku, przyniosła ze sobą radykalne zmiany w sposobie ich użytkowania i postrzegania. Trzydziestolecie zmian ustrojowych to okres poszukiwania i kształtowania nowej tożsamości, wyrażający się w różnorodności architektury i urbanistyki postmodernizmu. Powrót do idei „miejskości” zderzył się z pojawieniem się pierwszych osiedli grodzonych. To okres, w którym obserwujemy pogłębianie się nierówności społecznych – wykluczenie ekonomiczne, pojawienie się obszarów biedy i enklaw bogactwa. Jednocześnie powstał szereg architektonicznych ikon współczesności, których realizacja możliwa była dzięki zmianom gospodarczym i wsparciu funduszy unijnych.

Od czwartku zapraszamy na debaty, dyskusje i wystawę. Pełny program jest dostępny w załączniku oraz na stronie: www.niaiu.pl/transformacja

Press_Release_TRANSFORMACJA
2019.06.04

ERASMUS Plus Internship at the Institute of Architecture (AI MAINZ) – University of Applied Sciences Mainz, Germany

http://architekturinstitut.hs-mainz.de/

From September 2019 till February 2020

The AI MAINZ offers an internship for students interested in projects on cultural heritage and conservation in the field of architecture and information technologies.

The focus lies in the digital 3D reconstruction of destroyed architecture. The internship student will take part in the ongoing research projects in an interdisciplinary team.

Interested students has to apply through ERASMUS Plus programme. The EU support the internship with up to 2.750,00 €, the reimbursement of the travel costs included. 

Additionally the AI MAINZ has the possibility to support the approved students up to 2.000,00 € per internship.

The internship student has the opportunity to subscribe for the regular architecture study at the Hochschule Mainz - University of Applied Sciences Mainz, Germany. The online registration has to be done in June 2019 (cost for the summer academic year, ca. 315,00 €). In this case a room in the dormitory will be offered (300-350 €/month). The registration costs includes a ticket for transport in the Rhein-Main-Region (bus, tram and train) for 6 months.

As regular student at the Hochschule Mainz you will have the possibility to work on a praxis-oriented design project (10 ECTS) in combination with the internship. The German language course for foreigners offered by the University of Applied Sciences Mainz delivers another 5 ECTS. The ECTS will be accepted by the Lodz University of Technology.

Contact person at the AI MAINZ: Prof. Dr.-Ing. Piotr Kuroczyński (Email:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. )

Uwaga: Do 10 czerwca trzeba się zameldować online, żeby mieć miejsce w akademiku.
 

2019.06.03
2019.05.29

Rozpoczęła się 47 edycja Konkursu o Nagrodę Ministra za prace dyplomowe, rozprawy doktorskie oraz publikacje w dziedzinach architektury i budownictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa.

Założeniem Konkursu jest stworzenie motywacji w postaci Nagród Ministra do ciągłych prac twórczych nad opracowywaniem nowych rozwiązań wspierających rozwój dziedzin objętych zakresem Konkursu.

W ramach postępowania konkursowego przyznawane są, odpowiednio do rodzaju zgłoszonej pracy, nagrody w postaci statuetek.


Do Konkursu o Nagrodę Ministra Inwestycji i Rozwoju zgłaszane mogą być:

- prace dyplomowe, rozprawy doktorskie - obronione w okresie dwóch lat poprzedzających złożenie wniosku o przyznanie nagrody;

- publikacje krajowe, w postaci druków zwartych, które ukazały się w okresie dwóch lat poprzedzających złożenie wniosku o przyznanie nagrody.

więcej informacji i wnioski
2019.05.28

Szanowni Państwo,
zgodnie z decyzją JM Rektora od dnia 31 maja 2019 r. obowiązuje na Politechnice Łódzkiej nowa procedura antyplagiatowa, w której to student wgrywa elektroniczną wersję pracy dyplomowej do systemu, a promotor jedynie weryfikuje wprowadzone przez dyplomanta treści i przesyła pracę do systemiu JSA.
Informuję, że datą decydującą o tym czy praca podlega starej procedurze, czy nowej, jest data wpisu "zal" do systemu ZTN (jeśli jest to 30.05.2019 obowiązuje jeszcze stara procedura).

więcej informacji w zakładce: Nowa procedura antyplagiatowa
 

2019.05.20

 

 
2019.04.18

 2019.04.17
2019.04.17

 

 

 
2019.04.16

 

 
2019.04.12

 

 

 

Mood for Wood to międzynarodowe warsztaty skierowane do studentów kierunków projektowych zainteresowanych faktyczną realizacją projektów.
Od 19 do 29 lipca w Poznaniu odbędzie się piąta jubileuszowa edycja projektu w której uczestniczyć będą studenci z Polski, Czech, Węgier i Słowacji. Organizatorami warsztatów jest SARP Poznań oraz Kolektyw 1a.
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 
2019.04.11

 

KONKURS STUDENCKI NA OPRACOWANIE KONCEPCJI ZAGOSPODAROWANIA
TERENU PRZYLEGŁEGO DO GMINNEGO OŚRODKA SPORTU TURYSTYKI
I REKREACJI W RZGOWIE

więcej informacji w zakładce "Konkursy"
2019.03.29

Trzy studentki kierunku architektura: Adriana Sowała, Aleksandra Chlebowska i Małgorzata Ostrowska zostały wyróżnione stypendiami naukowymi Fundacji Politechniki Łódzkiej dla szczególnie uzdolnionych studentów/tek. Wśród indywidualnych osiągnięć, za które kapituła konkursowa postanowiła docenić studentki, znalazły się m. in inicjacja warsztatów Laboratorium Miejskiego i prezentacja rezultatów podczas Biennale Sessions w ramach Biennale Architektury w Wenecji, otrzymane nagrody i wyróżnienia w konkursach artystycznych, architektonicznych i urbanistycznych, prace projektową elewacji kamienicy w ramach programu Rewitalizacji Centrum łodzi, wystąpienia w konferencjach krajowych, międzynarodowa współpraca naukowa, odbyte staże krajowe i zagraniczne, a także udział w konferencjach i podnoszenie kwalifikacji podczas certyfikowanych szkoleń. Gratulujemy!

link

 
2019.03.19

 
2019.03.14

 

Zapraszamy na warsztaty studentów Architektury IAiU PŁ

Na warsztaty można się zapisać u organizatora warsztatów
dr hab. inż. arch. Anetty Kępczyńskiej-Walczak, prof. PŁ,
wysyłając zgłoszenie bezpośrednio na adres:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Liczba miejsc ograniczona.

Wymagana jest znajomość ArchiCADa oraz jęz. angielskiego
w stopniu komunikatywnym.

Zgłoszenia będą przyjmowane do wtorku 19 marca do godz.14.00.

 

 

plakat

 

 
2019.02.22

Przyjazne miejsce pracy, czyli jakie?

Zapowiedź 3. edycji Wnętrza Otwartego by Justyna Smolec

Według szacunków Światowej Organizacji Zdrowia nawet 90 proc. czasu przebywamy w zamkniętych pomieszczeniach takich, jak domy czy biura. Biorąc pod uwagę, że w miejscu pracy spędzamy ponad połowę swojego życia, toteż niezwykle istotne jest, w jakiej przestrzeni wykonujemy zadania służbowe. I choć biura oferują dzisiaj szereg udogodnień, to podstawą dobrze zaprojektowanego miejsca pracy jest przede wszystkim odpowiednio dobrane oświetlenie, ergonomia, akustyka czy systemy wentylacyjne. O innowacyjnych rozwiązaniach na miarę biur przyszłości porozmawiają architekci i producenci wyposażenia wnętrz, między 13 a 15 marca, podczas 3. edycji Wnętrza Otwartego, w ramach odbywających się w tym czasie Targów Światło.

więcej informacji, harmonogram

 
2019.02.19

Studenci architektury z Politechniki Łódzkiej otrzymali wyróżnienie na międzynarodowym, architektonicznym konkursie zorganizowanym przez stowarzyszenie YAC ( Young Architects Competition), które zajmuje się organizacją takich wydarzeń dla młodych architektów z całego świata

Pięcioosobowa grupa studentów: Aleksandra Kozłowska, Adam Cylny, Nina Wojtczuk, Maria Michnowska, Alicja Wieczorkiewicz z Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska PŁ brała udział w edycji konkursu o nazwie KID's FACTORY, poświęconej problematyce rewitalizacji oraz konserwacji terenów dawnej fabryki ceramiki we włoskiej miejscowości Laveno Mombello.
2019.02.11

 

 

 

 

 

 

 

więcej informacji

Strona konferencji

 

 

 

 

 

 

 

 

 
2019.02.04

 

 

Wystartowała II edycja konkursu
Design by Śliwka Nałęczowska.

Pasjonaci grafiki i designu z szansą na 10 tysięcy złotych!

Do 20 marca można nadsyłać zgłoszenia w II edycji konkursu Design by Śliwka Nałęczowska. Pasjonaci grafiki i designu mają za zadanie zaprojektować nadruk na puszkę pralin Śliwki Nałęczowskiej. Prace oceni jury pod przewodnictwem Małgorzaty Sochy. Zwycięzca odbierze czek o wartości 10 tys. zł. Patronem merytorycznym akcji zostały warszawska ASP i STGU.

więcej informacji

plakat

 

 

 

 

 
 

2019.01.17

Zarząd Główny Stowarzyszenia Architektów Polskich zaprasza
do wzięcia udziału w konkursie o 
DOROCZNĄ NAGRODĘ STOWARZYSZENIA ARCHITEKTÓW POLSKICH
im. ZBYSZKA ZAWISTOWSKIEGO – DYPLOM ROKU 2019

więcej informacji

regulamin

harmonogram

karta zgłoszenia
2019.01.16

 

Regulamin

Karta zgłoszenia

Obowiązujący szablon A4

Obowiązujący szablon A2
2019.01.16

 
2019.01.10

ICT Polska Centralna Klaster ogłasza konkurs na logo, logotyp i system identyfikacji wizualnej hasła „5G dla Łodzi”. 
Technologia 5G to kolejny etap rozwoju sieci telekomunikacyjnej, której pilotaż, zgodnie z decyzją Ministerstwa Cyfryzacji, będzie przeprowadzony w Łodzi.
Zwycięzca Konkursu otrzyma 5000 zł. Prace konkursowe przyjmowane są do 30 stycznia 2019 r. na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .
Wszystkie informacje dostępne są pod adresem http://bit.ly/5GdlaLodzi
2019.01.10

 

 

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii, rysunków i dokumentacji architektonicznej po XX Wyprawie Naukowej Studentów Architektury PŁ
w Karpaty Wschodnie - Huculszczyzna 2018,
który odbędzie się 17.01.2018 o godzinie 18.00
w budynku B16 - Kampus B Politechniki Łódzkiej

 

 

zaproszenie

plakat

mapka

 

 

 

 

 

 
2018.12.18

Konkurs dla studentów kierunków architektonicznych uczelni wyższych na projekt „Stoiska targowego Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej”

Termin składania prac – do 7 stycznia 2019 roku

Nagrody:

– I miejsce 2500 zł + realizacja projektu stoiska

– II miejsce 1500 zł

– III miejsce 1000 zł

 

Ogłoszenie wyników – 11 stycznia 2019 roku na stronie internetowej organizatora konkursu.

 

Wskazanie autorów nagród (i ewentualnych wyróżnień) nastąpi podczas uroczystej gali organizowanej w dniu 13 lutego podczas Targów BUDMA 2019.

 

 

więcej informacji + materiały

 

 

 
2018.12.17

Miło nam poinformować, że w tegorocznym konkursie im. J. Zachwatowicza - najbardziej prestiżowej w Polsce rywalizacji prac magisterskich o tematyce dotyczącej ochrony i konserwacji zabytków, absolwent naszego Wydziału, mgr inż. arch. Łukasz Erdmański uzyskał I nagrodę pokonując pozostałych 30 uczestników.
Praca pod tytułem „Projekt koncepcyjny adaptacji i rewaloryzacji historycznej elektrowni zakładów Karola Wilhelma Scheiblera przy ul. księdza biskupa Wincentego Tymienieckiego w Łodzi” została wykonana pod opieką prof. Jana Salma.
2018.12.13

 

 

więcej informacji
2018.12.12

 

 

 
2018.12.06

 

 

 

 

 

INFORMACJA

 

 

REGULAMIN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
2018.11.28

 

Spectra Lighting ogłasza konkurs na ścienną oprawę kinową

 

Konkurs skierowany jest do młodych architektów wnętrz,
projektantów sztuki użytkowej
oraz studentów i absolwentów kierunków związanych ze wzornictwem
i architekturą

 

więcej informacji

 

 

 

 

 
2018.11.22

Katowice, 24 października 2018 r.– 300 wystawców, 13 tys. m2 powierzchni wystawienniczej, 9 tys. gości biznesowych i ponad 25 tys. odwiedzających – tak, na ponad trzy miesiące przed wydarzeniem, Grupa PTWP zapowiada czwartą edycję 4 Design Days. Konferencja dla profesjonalistów i dni otwarte odbędą się w dniach 24-27 stycznia 2019 r. w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodku.

więcej informacji

Zapraszamy na stronę: www.4dd.pl

 

 2018.11.20

 

20 stycznia 2019 roku przypada ostateczny termin zgłaszania projektów do konkursu „Jawor-Parkiet Design Awards” ogłoszonego przez Producenta podłóg drewnianych Jawor- Parkiet. Na najlepszych czekają nagrody pieniężne i wyjazd na Made Expo 2019 w Mediolanie.

notatka

więcej o konkursie

 

 
 

2018.11.19

 

GRAND PRIX FOTOFESTIWAL 2019 OPEN CALL!

Fotofestiwal - Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi ogłasza nabór projektów do konkursu Grand Prix Fotofestiwal 2019!
Prace można przesyłać do 2  grudnia 2018. Formuła konkursu jest otwarta i nie zakłada ograniczeń tematycznych, wiekowych ani geograficznych.

Wśród nagród: 10.000 złotych, wystawa podczas Fotofestiwalu 2019, pokazy slajdów na Fotofestiwalu oraz w trakcie innych międzynarodowych festiwali fotografii, z którymi Fotofestiwal współpracuje.

więcej informacji

zgłoszenia
2018.11.14

 

Regulamin konkursu, formularz zgłoszeniowy i FAQ dostępne pod adresem:
http://niaiu.pl/nagroda-niaiu
2018.11.05

 

 

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE DLA MŁODYCH INŻYNIERÓW
LUB ARCHITEKTÓW BUILDER FOR THE FUTURE!

więcej informacji na stronie Wydziału
2018.11.05

 

 

 

 

 

 

Program

 

 

 

 
2018.10.25

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskich warsztatach Dni Młodego Architekta
i Dni Młodego Inżyniera 4FUTUREDAY

więcej informacji - na stronie głównej Wydziału
2018.10.22

Więcej informacji
2018.09.27
2018.09.21

Builder For The Future jest społecznym programem edukacyjnym zainicjowanym w 2013 roku i realizowanym przez miesięcznik „Builder” wspólnie z partnerami społecznymi.
Celem Programu jest wspieranie młodych architektów oraz inżynierów budownictwa w uzupełnianiu edukacji, poszerzaniu fachowej, praktycznej wiedzy, umiejętności oraz kompetencji.

Program realizowany jest we współpracy z najważniejszymi organizacjami branżowymi, studenckimi oraz uczelniami publicznymi i prywatnymi. Partnerami Strategicznymi Programu są wiodące na budowlanym rynku firmy, które wspierają program organizacyjnie i merytorycznie.

Program adresowany jest do studentów architektury i budownictwa uczelni publicznych i prywatnych oraz młodych architektów i inżynierów wszystkich specjalizacji. 

W ramach Programu prowadzimy działania informacyjne, edukacyjne. promocyjne, których celem jest podniesienie świadomości i wiedzy młodych architektów i inżynierów budownictwa, a także promocja nowoczesnych materiałów, technologii oraz rozwiązań organizacyjnych.

Więcej informacji

 


2018.09.10

Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego zaprasza studentów Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej do wzięcia udziału w dwóch konkursach,
Rytm Światła – dom marzeń” oraz„ Lampa OLED dla potrzeb rekreacji i turystyki”.

Rytm Światła – dom marzeń
Regulamin
Karta zgłoszenia
Potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia

Lampa OLED dla potrzeb rekreacji i turystyki
Regulamin
Karta zgłoszenia
Potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia

 2018.09.03
2018.08.30

 

Z radością informujemy że nasza studentka Natalia Bąkowska 
dostała nagrodę
Marszałka Województwa Łódzkiego w XIX edycji konkursu za najlepsze prace magisterskie

więcej informacji
2018.08.09

Kazakh Leading Academy of Architecture and Construction zaprasza do udziału w VIII International Festival of Architectural, Civil Engineering and Design Schools of Eurasia, który odbędzie się w dn. 16-17 listopada br. w Technical University of Moldova.

Aplikować mogą absolwenci I i II stopnia studiów, którzy obronili się w 2018 r. na następujących kierunkach:
   * Architektura
   * Wzornictwo
   * Inżynieria Lądowa
   * Produkowanie Materiałów Konstrukcyjnych
   * Produkty i Konstrukcje
   * Technologia Obróbki Drewna
   * Produkty Drewniane.

Termin złożenia wniosków aplikacyjnych - 30 września br.
Więcej informacji oraz formularze aplikacyjne są w załącznikach:

Załącznik A,         Załącznik 1,         Załącznik 2,         Załącznik 3,         Załącznik 4,         
Załącznik 5,         Załącznik 6,  

Osoba kontaktowa w Kazakh Leading Academy of Architecture and Construction:
Sandugash Issabekova
International Department
International Educational Corporation (campus KazGASA)
28 Ryskulbekov St., Almaty, 050043, Kazakhstan
Tel.: 7 727 2208093
Fax: 7 727 2208093
www.kazgasa.kz/en
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
2018.07.27

 

Szanowni Doktoranci i Studenci,
serdecznie zapraszamy do udziału w *II Konferencji Naukowej Doktorantów i Studentów "MIASTO DLA LUDZI – MIASTO JUTRA"*, która odbędzie się w dniach *9–10 listopada (piątek - sobota) 2018 r. we Wrocławiu*, w budynkach kampusu akademickiego Politechniki Wrocławskiej.

Celem konferencji jest naukowa dyskusja dotycząca szeroko pojętych rozważań na temat miasta, jak powinno ono wyglądać oraz jakie kroki można poczynić, aby podnieść jakość życia w mieście i stworzyć lepsze warunki dla następnych pokoleń. Miasto jutra rozumiane jako miasto przyszłości stawia przed nami wyzwania we wszystkich dziedzinach nauki, które powinny stworzyć rozwiązania dzięki badaniom, projektom i wdrożeniom. Mamy nadzieję, że spotkanie w szerokim gronie przyszłych doktorów różnorodnych specjalizacji pozwoli na wszechstronne dyskusje i interdyscyplinarną wymianę doświadczeń.

Więcej informacji na stronie: http://miastodlaludzi2018.wix.com/konferencja

 

 

 

 
2018.07.27

Fundacja „TworzyMY Kraków” serdecznie zaprosza  do wzięcia udziału w Konkursie Architektoniczno – Plastycznym „Kapsuła Czasu”.
Przedmiotem Konkursu jest opracowanie autorskiego projektu, małej lub średniej formy „rzeźby architektonicznej”. Pomysł powinien nosić znamiona nowatorskiego rozwiązania architektonicznego i łączyć w sobie elementy sztuki nowoczesnej z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań technologicznych przyszłości. Obiekt ma stanowić wyobrażenie autora na temat „Kapsuły Czasu” – oryginalnej, mobilnej formy architektonicznej o dowolnym kształcie, w której zamkniemy prace literacko – plastyczne zwycięzców osobno ogłoszonego, odrębnego konkursu.
 
Organizator konkursu przewiduje nagrodę główną w wysokości: 15 000 PLN oraz nagrodę publiczności: 5 000 PLN.
Na prace czekamy do 26.11.2018 r.
Regulamin Konkursu na stronie internetowej  www.tworzymykrakow.org/konkurs.
 
 
 
 
 
 2018.07.25

 

Festiwal Architektury organizowany przez Wydawnictwo Eurobuild CEE we współpracy ze  Stowarzyszeniem Architektów Polskich (SARP),  jest  to więcej niż konferencja czy wystawa produktów i usług - to ŚWIĘTO ARCHITEKTURY, na które zapraszamy: architektów, biura projektowe, projektantów aranżacji wnętrz, firmy fit-out, firmy budowlane, firmy wykończeniowe, producentów materiałów wykończeniowych, producentów materiałów budowlanych, deweloperów, inwestorów, najemców, planerów i urbanistów (wszystkie osoby decyzyjne, które mają wpływ na kształtowanie otaczającej nas przestrzeni) oraz studentów.

Tegoroczna edycja Festiwalu Architektury i Budownictwa skupia się na zagadnieniach związanych z miastami i funkcjonowaniem budynków komercyjnych w ich strukturach. To także próba odpowiedzi na pytanie, gdzie ludzie przyszłości będą mieszkać, pracować i odpoczywać. Uczestnicy konferencji porozmawiają również o możliwościach łączenia nowoczesnych technologii z wiedzą o ludzkiej naturze.

więcej informacji na stronie: http://architecture.eurobuildconferences.com
2018.07.25

 

Uroczystość wręczenie nagród dla zwycięzców konkursu
NA OPRACOWANIE KONCEPCJI ZAGOSPODAROWANIA TERENU SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ KAROLEW W ŁODZI

werdykt Sądu Konkursowego

 

 
2018.07.25

Z radością informujemy że nasi studenci Dominika Matuszewska i Adam Cylny wygrali konkurs na adaptację ruin zabytkowego pałacu w miejscowości Radacz. Praca powstała w ramach zajęć z konserwacji zabytków.

Więcej informacji: http://www.radaczkonkurs.pl2018.06.25

 

Aleksandra Kozłowska
studentka architektury
na Politechnice Łódzkiej
zwyciężyła w konkursie KOŁO
na toaletę publiczną

W środę, 20 czerwca, w Urzędzie Miasta Słupska odbyło się oficjalne rozdanie nagród w XX, jubileuszowym konkursie KOŁO na toaletę publiczną. Aleksandra Kozłowska odebrała nagrodę Grand Prix oraz nagrodę za Debiut Roku, czyli staż w biurze architektonicznym Kuryłowicz & Associates. Nagrodą jest również szansa realizacji projektu.

Tematem XX konkursu był projekt koncepcyjny wolnostojącego budynku z funkcją toalety miejskiej w Słupsku, w kontekście historycznym, w nawiązaniu do planowanej rewitalizacji bulwarów rzeki Słupi.

Każda edycja konkursu KOŁO dotyczy innego miasta. Przez ostatnich 20 lat były to na przykład: Warszawa, gdzie obiekt już powstał, ale też Kazimierz Dolny, Kraków, Poznań  - wyjaśnia laureatka konkursu.

Aleksandra Kozłowska studiuje architekturę na I roku studiów magisterskich na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska PŁ. Jest również laureatką tegorocznego konkursu Dom Jutra.

Więcej informacji oraz zdjęcia projektu konkursowego znajdują się na stronie konkursu.

 
2018.06.25

 

 

 

 

 

Zaproszenie na warsztaty

 

 

 

 
2018.06.20

 

Z przyjemnością informujemy że w prestiżowym konkursie architektonicznym eVolo Skyscraper Competition
Pan Damian Granosik jako współautor zdobył 1 miejsce.
Projekt koncepcyjny wieżowca przyszłości został wybrany przez jury spośród 526 zgłoszeń z całego świata.
Więcej informacji na temat projektu: http://www.evolo.us/category/2018/
2018.06.15

Studencki konkursie na projekt wnętrza architektonicznego
Wnętrze - Światło - Cień

Decyzją Przewodniczącego Jury termin zgłoszeń oraz oddania prac konkursowych został przesunięty na 22.06.2018 roku.
Jury konkursowe obradować będzie 25.06.2018 roku a ogłoszenie wyników nastąpi 28.06.2018 roku o godzinie 18:00 w galerii krakowskiego oddziału SARP przy placu Szczepańskim w Krakowie.

więcej informacji
 

2018.06.04

 

 
2018.05.28

 

 
 
 
 

Mood for Wood to międzynarodowe warsztaty skierowane do studentów kierunków projektowych zainteresowanych faktyczną realizacją projektów.
Od 20 do 30 lipca w Poznaniu odbędzie się kolejna edycja projektu w której uczestniczyć będą studenci z Polski, Czech, Węgier i Słowacji.
Organizatorami warsztatów jest SARP Poznań oraz Kolektyw 1a.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
2018.05.17

 

 

 

 

Szanowni Państwo

Wydział Architektury Politechniki Białostockiej organizuje konkurs „Drewno w Architekturze”. 
Konkurs dotyczy dyplomowych projektów magisterskich, w których ukazano walory drewna jako materiału konstrukcyjnego, budowlanego i wykończeniowego.

Serdecznie zapraszamy studentów i absolwentów do udziału w konkursie.

Informacja o konkursie

Regulamin 

Plakat

Karta Zgłoszenia Uczestnictwa

Link

 

 

 

 

 
2018.03.27

 

 

 

MILITARY MUSEUM

26 MAR 2018 | 20 JUN 2018

więcej informacji

 

 

 

 
 2018.03.22

 

 

 

 

 

Zapraszamy do konkursu 
„Zmieniamy Białystok – Plac NZS jutra!”

informacja o konkursie

plakat

link

 

 

 

 

 

 

 
2018.03.07

 

Konkurs Mazda Design 2018
- reVISION

informacja o konkursie

 

 

 

 
2018.03.01
2018.02.20

Uwaga studenci architektury!       
Rejestracja do konkursu International VELUX Award
tylko do końca marca!

Już niewiele czasu zostało do zakończenia rejestracji w VIII edycji konkursu IVA 2018.

Firma VELUX serdecznie zaprasza wszystkich studentów architektury do tego międzynarodowego projektu. Polscy studenci już cztery razy odnieśli w nim sukces.

Rejestracja do konkursu potrwa do 31 marca 2018 roku

 • Do konkursu można zgłaszać się indywidualnie lub zespołowo
 • W zespole mogą znaleźć się również studenci innych kierunków
 • Każdy zgłaszający się do konkursu student lub zespół powinien mieć swojego opiekuna naukowego
 • Rejestracja na stronie iva.velux.com jest warunkiem uczestnictwa w konkursie

Znakomite jury

 • Wśród członków jury laureaci architektonicznego Nobla czyli Pritzker Prize 2017 – Rafael Aranda, Carme Pigem i Ramon Vilalta z biura RCR Arquitectes

Cenne nagrody

 •  Łączna pula nagród wynosi 30 000 euro. Nagrody otrzymują studenci oraz opiekunowie naukowi

Motyw przewodni konkursu - rola światła dziennego w architekturze

 • Prace można zgłaszać w dwóch kategoriach: „Światło naturalne w budynkach” oraz „Badania nad światłem naturalnym”

Konkurs organizowany jest w dwóch etapach

 • W pierwszym etapie (czerwiec 2018) nagrodzone zostaną najlepsze prace w ramach pięciu regionów: Europy Zachodniej, Europy Wschodniej i Bliskiego Wschodu, Ameryk, Azji i Oceanii oraz Afryki
 • W drugim etapie zostaną przyznane nagrody główne (październik 2018).

Konkurs International VELUX Award odbywa się co dwa lata

Jest organizowany w ścisłej współpracy z Międzynarodowym Związkiem Architektów (International Union of Architects, UIA).
Od pierwszej edycji, w 2004 roku, wzięło w nim udział 4500 zespołów studenckich z 350 uczelni i 80  krajów. Konkurs urósł do rangi największego tego rodzaju wydarzenia dla studentów architektury.

Harmonogram konkursu

 • 31 marca 2018:            zamknięcie internetowej rejestracji uczestników
 • 15 czerwca 2018:          ostateczny termin przesyłania projektów
 • październik 2018:          ogłoszenie zwycięzców

Szczegółowe informacje o konkursie oraz rejestracja na stronie: iva.velux.com

plakat
 


2018.01.17

 
 

2018.01.05

 

Z początkiem nowego roku, 2 stycznia, ruszyła XII edycja stypendiów naukowych
Marszałka Województwa Łódzkiego

więcej informacji
2017.12.15

Międzynarodowa Konferencja Naukowa
36th eCAADe Conference: Computing for a better tomorrow

Konferencje europejskiej organizacji eCAADe (Association for Education and Research in Computer Aided Architectural Design in Europe) odbywają się co roku na innej uczelni w Europie, a o organizację ubiegać się trzeba w trybie konkursowym. W 2018 roku uczestników konferencji gościć będzie Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej. Konferencję poprzedzą dwa dni warsztatów.

więcej informacji w zakładce Konferencje IAiU

 
2017.12.12

 

 

 

 
2017.12.11

 

 

 

 

 

 

więcej informacji 

ulotka

link

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
2017.12.01

 

Zapisy: http://www.b4f.buildercorp.pl/Events/Details/55

Więcej o Konkursie: http://buildercorp.pl/2017/04/11/konkurs-dla-mlodych-architektow-v-edycja/

 
2017.11.30

 

 

 

 

 

 

 

 

więcej informacji

 

 

 

 

 

 

 

 

 
2017.11.29

więcej informacji
2017.11.18

  

zaproszenie

URBANISTYKA "A LA FRANCAISE"
2017.11.02

Zaprojektuj elewacje domu na Grembachu!

Instytut Architektury i Urbanistyki wraz z Fundacją Wspierania Rewitalizacji Obszarów Miejskich ogłaszają konkurs na koncepcję architektoniczną elewacji domu przy ul. Pogranicznej 9 w Łodzi. Uwaga! Konkurs jest adresowany do studentów studiów inżynierskich na kierunku architektura i urbanistyka. Dla autorów zwycięskich prac organizatorzy przewidują nagrody pieniężne. Proszę zwrócić uwagę na krótki termin!

więcej informacji
2017.10.31

 

 

9. Ogólnopolskie Seminarium Naukowe Studentów Architektury "Łódź U Like"

8-10 listopada 2017 

 

plakat

 

 

 

 
2017.10.31

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej konferencji metodologicznej poświęconej problematyce wartościowania
i ochrony dziedzictwa architektury i urbanistyki 
II połowy XX wieku w. oraz początku XXI wieku, 
ze szczególnym uwzględnieniem Łodzi

NIEZNANE  DZIEDZICTWO ŁODZI 
– DOBRA KULTURY WSPÓŁCZESNEJ

Pojęcie dóbr kultury współczesnej pojawiło się w ustawie o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym w 2003 roku, wraz z jednoczesnym obowiązkiem określenia tych obiektów jak również zasad ich ochrony w dokumentach planistycznych. Zrodziło to szereg dyskusji i wątpliwości dotyczących metodologii i kryteriów niezbędnych do określenia zasobu, zakresu i stopnia ochrony, monitoringu stopnia zachowania lub przekształceń i wiele innych.

Założeniem konferencji jest kontynuowanie dyskusji na temat obiektów współczesnych, prowadzonej od wielu lat w środowiskach: architektów, urbanistów i historyków sztuki, wymiana doświadczeń oraz dobrych praktyk, prezentacja przykładowych metodologii przyjętych w innych miastach polskich. Liczymy, że wspólne spotkanie pomoże usystematyzować wiedzę na temat dziedzictwa współczesnego naszego miasta, przybliżyć i oswoić tę problematykę a być może także wypracować rekomendacje do dalszych działań. Celem konferencji jest wymiana wiedzy, doświadczeń, poglądów, a może nawet obaw między środowiskiem akademickim, samorządowcami ale także  praktykami – architektami i urbanistami.

więcej informacji 

 
2017.10.30

więcej informacji
2017.10.20

„Dom jutra. Model budownictwa dostępnego” to otwarty konkurs ideowy, skierowany do studentów polskich uczelni. Głównym wyzwaniem, jakie stanie przed uczestnikami konkursu, będzie poszukiwanie nowatorskich rozwiązań w zakresie dostępnego mieszkalnictwa przyszłości.

Celem Konkursu jest ideowe przedstawienie wizji dostępnego, przynoszącego społeczne wartości budownictwa mieszkaniowego w Polsce. Określenie „budownictwo dostępne” należy rozumieć szczególnie w kontekście Narodowego Programu Mieszkaniowego. Korzystanie ze wsparcia programu powinno dotyczyć inwestycji zachowujących równowagę pomiędzy poniesionymi kosztami a osiągniętą jakością: trwałością, użytecznością i walorami estetycznymi.

Prace zgłoszone do konkursu mają być rozwinięciem jednego z czterech wątków przewodnich, które dotyczą: (i) tworzenia modelowej urbanistyki, (ii) poszukiwania innowacyjnych rozwiązań w sferze funkcjonalnej, użytkowej i przestrzennej, (iii) rozwoju trwałych i dostępnych cenowo technologii oraz (iv) wykorzystania nowych pomysłów wynikających z cyfryzacji otoczenia.

Uczestnikami konkursu mogą być studenci pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia uczelni technicznych, artystycznych lub uniwersytetów. Do opracowywania nowoczesnych rozwiązań zostało zaproszone młode pokolenie, które niebawem rozpocznie samodzielne życie i stanie się naturalnym adresatem rządowego programu mieszkaniowego.

Termin zgłoszenia prac konkursowych upływa 14 grudnia br. Pomysły studentów będzie oceniał sąd konkursowy pod przewodnictwem prof. PW Jana Słyka, Dziekana Wydziały Architektury Politechniki Warszawskiej. W konkursie przewidziano nagrody i wyróżnienia na łączną kwotę 70 tys. zł. Ogłoszenie wyników  planowane jest 20 grudnia br.

regulamin

więcej informacji
2017.10.17

VIII edycja konkursu International VELUX Award dla studentów architektury

Firma VELUX pragnie zaprosić studentów architektury do udziału w ósmej edycji międzynarodowego konkursu International VELUX Award (IVA), w którym mogą wziąć udział studenci z całego świata. Motywem przewodnim konkursu jest rola światła dziennego w architekturze.

Rejestracja do konkursu już ruszyła i potrwa do 1 kwietnia 2018 roku. Można zgłaszać się indywidualnie lub zespołowo. Każdy zgłaszający się do konkursu student lub zespół powinien mieć swojego opiekuna naukowego. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wcześniejsza rejestracja na stronie iva.velux.com.

Prace konkursowe mogą być zgłaszane w dwóch kategoriach. Pierwsza to „Światło naturalne w budynkach” – obejmująca projekty, które we wzorcowy sposób przedstawiają zasady prawidłowego doświetlenia budynku, uwzględniając m.in. specyfikę konstrukcji, kontekst miejsca, materiały oraz warunki zewnętrzne. Druga kategoria to „Badania nad światłem naturalnym” — w tym wypadku projekty powinny badać takie czynniki jak właściwości fizyczne światła, nowe materiały lub wpływ światła dziennego na zdrowie i samopoczucie.

Konkurs ma zasięg globalny i jest organizowany w dwóch etapach. W pierwszym etapie (czerwiec 2018) nagrodzone zostaną najlepsze prace w ramach pięciu regionów: Europy Zachodniej, Europy Wschodniej i Bliskiego Wschodu, Ameryk, Azji i Oceanii oraz Afryki. W drugim etapie zostaną przyznane nagrody główne (październik 2018).

Wszystkie nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach — „Światło naturalne w budynkach” i „Badania nad światłem naturalnym”. Jury może również nagrodzić autorów najlepszych projektów z zastosowaniem produktów VELUX, chociaż studenci nie mają obowiązku wykorzystywać ich w swoich pracach.

Nagrody otrzymają zarówno autorzy prac, jak i ich opiekunowie naukowi. Łączna pula nagród wynosi 30 000 euro. Nagroda główna w każdej kategorii to 5 000 euro (4000 euro dla studenta i 1 000 euro dla opiekuna), natomiast nagrody za najlepsze prace w regionach w ramach każdej kategorii to 1 250 euro (1 000 euro dla studenta oraz 250 euro dla opiekuna).

Konkurs International VELUX Award odbywa się co dwa lata i jest organizowany w ścisłej współpracy z Międzynarodowym Związkiem Architektów (International Union of Architects, UIA). Odpierwszej edycji, w 2004 roku, wzięło w nim udział 4500 zespołów studenckich z 350 uczelni i 80  krajów. Konkurs urósł do rangi największego tego rodzaju wydarzeniadla studentów architektury.

Harmonogram konkursu przedstawia się następująco:

 • 1 kwietnia 2018:            zamknięcie internetowej rejestracji uczestników
 • 15 czerwca 2018:          ostateczny termin przesyłania projektów
 • październik 2018:          ogłoszenie zwycięzców

Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie: iva.velux.com

 

 
 

2017.09.03

NAGRODA im. PROFESORA JANA ZACHWATOWICZA

dla studentów wyższych szkół architektonicznych, artystycznych i konserwatorskich
za dyplomowe prace magisterskie podejmujące problematykę ochrony dziedzictwa kulturowego

więcej informacji
 

2017.08.09

 

 

 Łódź U Like 2017

 

 

więcej informacji: link

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
2017.07.21

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach:

Rytm światła - nowe życie w  starej ramie

Regulamin

Karta zgłoszenia

Lampa OLED- oświetlenie miejsca pracy

Regulamin 

Karta zgłoszenia

 

więcej informacji - link
2017.07.03

 

 

 
 
Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska ma zaszczyt ogłosić konkurs architektoniczno-plastyczny na opracowanie projektu muralu iluzorycznego o tematyce architektonicznej „Łódzkie ściany - edycja druga 2017". Organizatorem konkursu jest Biuro Architekta Miasta
 
więcej informacji: link
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 2017.07.01

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w Szkole Letniej Inclusive Communities. Urban Product Design for the Future. 
Szkoła Letnia odbywać będzie się w dniach 11-22 września br.
Zorientowana jest na tworzenie produktowych rozwiązań w obszarze miejskim, przede wszystkim w obliczu zmian demograficznych.
Szkoła prowadzona będzie z wykorzystaniem podejścia user-centred design.

Więcej informacji na design.p.lodz.pl

Dla studentek i studentów PŁ udział bez opłat
 

2017.06.29

 

 

 

 

 

 

 

Więcej informacji:    link

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
2017.06.21
 

2017.05.29

Szanowni Państwo,

Portal urzadzamy.pl oraz magazyny wnętrzarskie Dobre Wnętrze, M jak Mieszkanie oraz Moje mieszkanie zapraszają Państwa
do udziału w konferencji *Design w Pałacu*. Głównym tematem konferencji będzie "ŚWIATŁO".
Oprócz wystąpień prelegentów odbędą się również warsztaty organizowane przez firmy Philips Lighting oraz ProGrupa.

Konferencja odbędzie się 06.06.2017r w Pałacu Prymasowskim (Hotel Bellotto) w Warszawie.

Udział w konferencji oraz rejestracja są darmowe.

Będzie nam bardzo miło gościć Państwa na tym wydarzeniu.

Program konferencji oraz rejestracja są dostępne na stronie www.urzadzamy.pl/konferencja
2017.05.24

 

 
2017.05.22

 

Szanowni Państwo,

informujemy, że zgodnie z prośbami osób zainteresowanych udziałem w konkursie TreeHouse Competition 
 
termin składania prac uległ zmianie.

Prace można składać do 10 czerwca.
Wszelkie inne ustalenia, wynikające z regulaminu pozostają bez zmian

 
2017.05.12

 

Zapraszamy na seminarium wydziałowe, podczas którego wykład wygłosi profesor Hennadii Haiko z Politechniki Kijowskiej.

Profesor Hennadii Haiko jest gościem Wydziału, będzie u nas od poniedziałku 15 maja do czwartku 18 maja.

Tytuł wykładu: "Kijow podziemny: wczoraj, dziś, jutro".

Zapraszamy konstruktorów, architektów, urbanistów i specjalistów od gospodarki przestrzennej.

Zapraszamy również doktorantów i zainteresowanych studentów z kół naukowych.

Miejsce wykładu: sala 107.

Czas: 11:30, czwartek 18 maja.

 
 


2017.04.25

 

 

KONKURS DLA STUDENTÓW WYDZIAŁU BUDOWNICTWA, ARCHITEKTURY
I INŻYNIERII ŚRODOWISKA POLITECHNIKI ŁÓDZKIEJ
NA OPRACOWANIE KONCEPCJI WYKOŃCZENIA SKLEPÓW ROSSMANN

 

 

 

 

więcej  informacji w zakładce "KONKURSY"

 

 

 

 

 

 

 
2017.04.24

zaproszenie

plakat
 

2017.04.13

Szanowni Państwo,

informujemy, że zgodnie z prośbami osób zainteresowanych udziałem w konkursie TreeHouse Competition
 
termin składania prac uległ zmianie.

Prace można składać do 10 czerwca.
Wszelkie inne ustalenia, wynikające z regulaminu pozostają bez zmian

 

 

 

 

 

 

 

TreeHouse Competition

Instytut Architektury i Urbanistyki wraz z Firmą „Kraina Dzikiej Kaczki” zapraszają do wzięcia udziału w studenckim konkursie na opracowanie koncepcji architektonicznej czatowni/miejsc obserwacji.

Projekty mają posłużyć późniejszej realizacji inwestycji, której przedmiotem jest budowa kilku czatowni obserwacyjnych zlokalizowanych w koronach drzew.

 

więcej  informacji w zakładce "KONKURSY"

 

 

 

 

 

 
2017.04.11

 

 

 

SUMMER SCHOOL in RIGA

Application form

 

 

 

 

 
2017.03.31

Praktyki ERASMUS +

W związku ze zbliżającą się rekrutacją studentów na praktykę Erasmus+ w maju
i z prognozowaną największą liczbą kandydatów na wyjazd w okresie wakacyjnym,
Sekcja Umiędzynarodowienia Edukacji organizuje szkolenie
"Aplikacja na praktykę Erasmus+ od A do Z. Jak z sukcesem przygotować się do mobilności".

Szkolenie odbędzie się w dwóch terminach: 

7 kwietnia, godz. 13-15 (piątek)

10 kwietnia, godz. 13-15 (poniedziałek)

Opis szkolenia i link do rejestracji są dostępne na stronie:

http://erasmus.p.lodz.pl/24-general/617-aplikacja-na-praktyke-erasmus-od-a-do-z-jak-z-sukcesem-przygotowac-sie-do-mobilnosci

Miło nam będzie również gościć Państwa na stoisku "Erasmus - studia i praktyki za granicą"
w czasie Akademickich Targów Pracy w dniu 29.04.17.

 
2017.03.10

 

Szanowni Państwo,

w imieniu Fundacji im. Stefana Kuryłowicza zapraszamy na wykład  "Od wizji do projektu",
organizowany przez Fundację 23 marca 2017 roku w Warszawie.

W tym roku gościem wykładu będzie arch. Jette Hopp z norweskiego biura Snøhetta.

Wykład będzie transmitowany na żywo na stronie Fundacji (www.fundacja-sk.pl).

od wizji do projektu
 

2017.02.22
 

2016.12.11

 
 

2016.11.22

 

Możliwość odbycia praktyk w  STUDIOSCHAEFFER ARCHITECTEN BNA.

Istnieje możliwość odbycia praktyk w holenderskim biurze architektonicznym  STUDIOSCHAEFFER ARCHITECTEN BNA.

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Opis praktyk:

We’re teaching the students Revit in the first weeks of the internship. Students will be working on technical drawings and small design tasks.

Every Friday we take an hour to have a knowledge-exchange session, inwhich students present their work and we have the ability to share ideas between interns and permanent staff.

Do you have students, that are interested in this learning period? If so, they can contact us at Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 
2016.11.14

 

 

Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w dniu 16.11.2016 o godzinie 15:00 w sali B11.

Więcej informacji na temat Mobility Week: http://erasmus.p.lodz.pl/

 
 

2016.11.07

 

 

 

Plakat

 

Rozstrzygnięcie konkursu 22.11.2016 godz. 11.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
2016.10.27

 

 

informacja
i program

plakat

 

 

Rejestracja studentów posiadających zaproszenia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
2016.10.26

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

2016.10.17

 

 

 

Warsztaty ARCHICAD

Koło Naukowe Studentów Architektury Politechniki Łódzkiej „IX Piętro” serdecznie zaprasza do uczestnictwa w warsztatach ARCHICAD. Będą się one odbywać przy współpracy z firmą GRAPHISOFT w ramach 8. edycji Ogólnopolskiego Seminarium Naukowego Studentów Architektury „Łódź U Like”.

Szkolenie poprowadzą przedstawiciele GRAPHISOFT z Węgier i Polski, opowiedzą o programie ARCHICAD 20 oraz programach towarzyszących. Dodatkowo trzy biura architektoniczne opowiedzą jak wygląda ich codzienna praca  w programie ARCHICAD.

W ramach warsztatów zostanie zorganizowany konkurs. Zadaniem uczestników będzie zaprojektowanie pachołka przy bramie współczesnej kamienicy. Nagrodą w konkursie będzie dalmierz laserowy firmy Leica.

Warsztaty są darmowe, mają charakter otwarty, a uczestniczyć w nich może każdy zainteresowany student. Udział zostanie potwierdzony certyfikatem ukończenia szkolenia, każdy z uczestników otrzyma także zwolnienie z opuszczonych zajęć.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej oraz na Facebooku.

http://lodzulike.blogspot.com/
https://www.facebook.com/SNSALodzULike

plakat

 

 
2016.10.17

 

 

8. edycja Ogólnopolskiego Seminarium Naukowego Studentów Architektury

Koło Naukowe Studentów Architektury Politechniki Łódzkiej „IX Piętro” serdecznie zaprasza do uczestniczenia w 8. edycji seminarium „Łódź U Like”, w którym studenci architektury biorący czynny udział w seminarium,będą dzielić się swoimi pasjami, wrażeniami, obserwacjami i doświadczeniami z dalekich i bliskich podróży architektonicznych, zarówno tych dosłownych jak i tych w przenośni. Referaty wygłoszą także wykładowcy Instytutu Architektury i Urbanistyki Politechniki Łódzkiej.

Gośćmi specjalnymi 8. edycji seminarium „Łódź U Like” będą architekci Andrzej Bulanda i Włodzimierz Mucha, założyciele pracowni architektonicznej Bulanda, Mucha Architekci, laureaci Honorowej Nagrody SARP 2015. Dodatkowo, w ramach seminarium odbędą się warsztaty Archicad, pod patronatem firmy Graphisoft, poprowadzone przez przedstawicieli z Węgier i Polski.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w tegorocznej edycji „Łódź U Like”. Zarówno udział w seminarium, jak i w warsztatach, ma charakter darmowy oraz otwarty dla wszystkich studentów Politechniki Łódzkiej i nie tylko. Studenci uczestniczący w wydarzeniu będą zwolnieni z zajęć.

Seminarium odbędzie się w dniach 24 – 26 października w budynku B16 Instytutu Architektury i Urbanistyki PŁ

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia oraz na Facebooku.

http://lodzulike.blogspot.com/
https://www.facebook.com/SNSALodzULike

plakat

 

 
 

2016.10.02

 

Warsztaty projektowe "Wrocław XXII wieku" 8.10-10.10.2016

 

Zapraszamy do udziału w warsztatach "Wrocław XXII wieku" poświęconych kreowaniu futurystycznych wizji rozwoju miasta Wrocławia, które odbędą się w dniach 8.10-10.10.2016.

Warsztaty przeznaczone są dla studentów i absolwentów kierunków projektowych.

Warsztaty poprowadzą: Jessica In, Chee Kit Lai z Bartlett School of Architecture w Londynie oraz Anna Grajper, Sebastian Dobiesz z LAX laboratory for architectural experiments

Zainteresowanych prosimy o przesłanie swojego najlepszego projektu (1 str.) oraz CV (1 str.) na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Zgłoszenia przyjmujemy do 2.10.2016 do 23:59

link: http://www.wroclaw.sarp.org.pl/pl/duze_a/

 
 

2016.10.02

 

ROZPOCZĘŁA SIĘ REJESTRACJA NA KONFERENCJĘ PROREVITA!

W dniach 27-28 października 2016 roku w Łodzi (Art_Inkubator w Fabryce Sztuki, ul. Tymienieckiego 3) odbędzie się siódma edycja ogólnopolskiej konferencji z cyklu ProREVITA. Organizatorami wydarzenia są Województwo Łódzkie, Instytut Architektury i Urbanistyki Politechniki Łódzkiej, Instytut Gospodarki Przestrzennej na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego.  

Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem: „REWITALIZACJA MIAST – w kierunku integracji procesów, mechanizmów i metod działania”. Celem konferencji jest wymiana wiedzy, doświadczeń i poglądów między środowiskiem naukowców, przedstawicieli samorządu terytorialnego, a także organizacji pozarządowych. W programie znalazły się sesje dotyczące: planowania procesów rewitalizacji, współpracy podmiotów zaangażowanych w rewitalizację, przekształcania historycznych centrów miast oraz terenów poprzemysłowych i powojskowych, tożsamości miast czy negatywnych zjawisk  społecznych, gospodarczych i przestrzennych na terenach zdegradowanych.  Przedstawione zostaną także możliwości dofinansowania rewitalizacji ze środków unijnych – Osi Priorytetowej VI Rewitalizacja i potencjał endogeniczny regionu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego 2014-2020.

Konferencji towarzyszyć będzie sesja posterowa, organizatorzy zaplanowali też zwiedzanie zrewitalizowanego obszaru zabytkowej elektrowni EC1.  Wymiana wiedzy i doświadczeń ma pozwolić na sformułowanie wniosków dotyczących efektywnego i skutecznego wspierania procesu rewitalizacji w województwie łódzkim.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona; wymagana jest wcześniejsza rejestracja na stronie: www.prorevita.lodzkie.pl.

 

Wydarzenie odbędzie się pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego Pana Witolda Stępnia; patronem honorowym jest Towarzystwo Urbanistów Polskich. Konferencję wspierają media: Dziennik Łódzki, TVP 3 Łódź, Radio Łódź, Przegląd Urbanistyczny. Partnerami są: Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi, Stowarzyszenie Forum Rewitalizacji, Polski Komitet Ochrony Dziedzictwa PrzemysłowegoTICCIH i Fundacja Ulicy Piotrkowskiej.
2016.09.27

Możliwość odbycia praktyk w  STUDIOSCHAEFFER ARCHITECTEN BNA.

Istnieje możliwość odbycia praktyk w holenderskim biurze architektonicznym  STUDIOSCHAEFFER ARCHITECTEN BNA.

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Osoba do kontaktu: ir Maarten Innemee

Terminy praktyk od:

19-10-16, 14-11-16 and 16-1-17.

 

www.studioschaeffer.nl

 
 

2016.08.29

 

informacja
2016.08.29

 

1st International Conference on Urban Planning - ICUP2016

On behalf of the Organizing and Scientific Program Committee, we are pleased to invite you to participate in the 1st International Conference on Urban Planning - ICUP2016, to be held on 18th and 19th November 2016 in Niš, Serbia.

Conference will be organized by the Faculty of Civil Engineering and Architecture of the University of Niš and Urban Planning Cluster.

The aim of the conference is to bring together scholars, researchers and students from all areas of Urban Planning.

link
2016.06.16

 

 

 
2016.06.13

 

 
2016.06.03

 

 
 

Wykład p. Davida Gianottena: OMA; current fascinations and occupations

 

Data: 7.06.2016 godzina 18:30 sala 202/203

 

zał. 1 

zał. 2

plakat

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 2016.06.03

 

Koło Naukowe Studentów Architektury Politechniki Łódzkiej „IX Piętro” serdecznie zaprasza do udziału w 8. edycji Ogólnopolskiego Seminarium Naukowego Studentów Architektury „Łódź U Like – Zobaczyć, dotknąć, doświadczyć, przeżyć, opowiedzieć.”

Jak zawsze zachęcamy studentów architektury do podzielenia się swoimi pasjami, wrażeniami, obserwacjami i doświadczeniami z podróży architektonicznych dalekich i bliskich, tych dosłownych i tych w przenośni.

Zapraszamy do opowiedzenia o swoich wyjazdach warsztatowych, architektonicznych pasjach i zrealizowanych projektach.

Więcej informacji na naszej stronie i fanpage’u:

www.lodzulike.blogspot.com

www.facebook.com/SNSALodzULike

 

Plakat

Komunikat 1 - Terminarz

 

 

 

 
 
 
 
 
  

2016.05.06

 

link
2016.05.06

 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Festiwalu Myślenia Projektowego - Łódzkie 2016 w dniach 18-25 maja w Łodzi, podczas którego będzie można dowiedzieć się jak projektować usługi i produkty z uwzględnieniem potrzeb klientów, aby osiągnąć sukces oraz jak w skuteczny i satysfakcjonujący sposób podejść do rozwiązywania problemów zawodowych i prywatnych.  

W programie Festiwalu warsztaty, wykłady, wystawy i wiele innych, inspirujących wydarzeń z zakresu: biznesu, administracji publicznej, ochrony zdrowia, przestrzeni publicznej, innowacji społecznych, edukacji, komunikacji, nowoczesnych technologii, zdrowego trybu życia.  

Szczególnej uwadze Państwa polecam warsztaty z zakresu projektowania wirtualnej rzeczywistości, wykorzystania nawigacji w przestrzeni publicznej, polityki społecznej, ochrony zdrowia czy też spotkania ze startupami.

Podczas Festiwalu pokażemy, że wszyscy możemy mieć wpływ na to co się dzieje wokół nas i projektować nasze życie prywatne i zawodowe adekwatnie do naszych potrzeb i potrzeb naszych użytkowników.

Organizatorem wydarzenia jest Departament Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

Udział w Festiwalu jest bezpłatny.

Program i zapisy (tylko do 11 maja) na: http://dt.lodzkie.pl/program-0

Więcej o design thinking na: http://dt.lodzkie.pl/ oraz https://www.facebook.com/projektowaniesukcesu/

 
2016.04.13

Dzień Młodego Architekta 

 

 

Szanowni Państwo,
Zbliżają się kolejne Dni Młodego Architekta i termin nadsyłania zgłoszeń do IV edycji Konkursu dla Młodych Architektów.

W marcu Dzień Młodego Architekta cieszył się ogromnym powodzeniem i mamy nadzieję, że w kolejny 12 maja również tak będzie.
12 maja Dzień Młodego Architekta odbędzie się w Multikinie w Złotych Tarasach. Będziemy mieli 2 bardzo ciekawe warsztaty z architektami Panem Robertem Koniecznym oraz Pawłem Przybyłowiczem, a także wykład poprowadzony przez architekta Pana Andrzeja Chołdzyńskiego.

plakat

link

 

 

 

 

 

 

 

 
2016.04.07

 

 
2016.04.04

 

 

 

10 marca 2016 r. rozpoczęła się 18 edycja konkursu KOŁO na projekt toalety publicznej, skierowango do architektów i projektantów - studentów oraz absolwentów.

Tegorocznym partnerem konkursu jest Miasto Płock, które jest gotowe zrealizować budowę toalety wg projektu konkursowego.

Przedmiotem konkursu jest projekt koncepcyjny wolnostojacej toalety miejskiej w Płocku, której forma zostanie harmonijnie dopasowana do otoczenia al. Antoniego Goguckiego

szczegóły konkursu

link

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
2016.04.01

 

 

Konkurs dla studentów

2016 Launch of Student Design and Student Research Competitions

szczegóły: link

 

 

PDF

 

 

 
2016.03.31

 

 

więcej informacji: link
2016.03.29

 

 

 

Szanowni Państwo,

Art&Desing Society oraz Allmendinger, Akademia Architektury, Tower Building, Regionalna Izba Budownictwa w Łodzi i MANU Niezależna Manufaktura Idei zapraszają Państwa na panel Pozadotacyjne modele finansowania rewitalizacji w ramach cyklicznych comiesięcznych unikalnych dyskusji „Poniedziałki na Łąkowej 11” podczas WOJEWÓDZKIEJ KONFERENCJI O REWITALIZACJI ORGANIZOWANEJ PRZEZ MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO WITOLDA STĘPNIA

Konferencja organizowana przez Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia odbędzie się *4 kwietnia 2016 roku w godz. 10.00-15.00*  w Instytucie Europejskim w Łodzi ul. Piotrkowska 258/260. Panel Pozadotacyjne modele finasowania rewitalizacji w godz. 12.20-13.50.

Zapraszamy skorzystania z zaproszenia Marszałka Województwa Witolda Stępnia do udziału w konferencji i Panelu. Czas na wspólną budowę Unikatowej Łodzi – stolicy regionu.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejszą rejestrację do dnia 1 kwietnia 2016 roku e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , tel. 42 663 31 10 i formularz http://goo.gl/forms/EHDQtqgDwh

 

program konferencji

 

 

 

 
2016.03.21

 

Konkurs na projekt elewacji nowej inwestycji

 

Zapraszamy architektów i studentów kierunków architektonicznych do udziału w konkursie na projekt elewacji nowej inwestycji planowanej przez firmę Planetbud. 

 

Regulamin konkursu

Plakat

 

 

 

 

 

 

 

 
2016.03.21

W dniu 11.03. 2016 r. odbyło się spotkanie firmy Tubądzin oraz władz Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska PŁ na temat możliwej współpracy.

Konkluzje:

1. Możliwość uczestnictwa naszych studentów w Platformie Tubądzin Design Awards, który jest projektem dla każdego aktywnego i kreatywnego architekta.

2. Obie strony widzą możliwość  współpracy w ramach kół naukowych. Prawdopodobnie Koło Naukowe KĄT będzie pierwszą grupą goszczącą w siedzibie firmy Tubądzin.

3. Zaproponowano transfer wiedzy w postaci wspólnie utworzonych programów dla studentów, w ramach rozwoju zarówno wiedzy praktycznej w produkcjach kolekcji, technologii, elementów produkcji. Komplementarnym elementem naszej T-Academy jest możliwość wzięcia udziału studentów i pracowników uczelni w programach biznesowych przygotowujących do wejścia w aktywność biznesową, budowanie marki, prace z klientem, psychologię klienta, negocjacje, sytuacje trudne w pracy z klientami, kreatywności i marketing.

Szczegółowe informacje: link

plakat
2016.03.15

więcej informacji: link

  


2016.03.04
2016.02.25

 

 

 

Gmina Przystajń zaprasza do udzialu w konkursie na opracowanie „Koncepcji kształtowania przestrzeni publicznej w centrum miejscowości Przystajń – Rynek”

szczegóły konkursu

 

 

 

 
 

2016.01.19

 

plakat
2016.01.19

 

XVI EDYCJA KONKURSU O NAGRODĘ ARCHITEKTONICZNĄ
IM. MAŁGORZATY BACZKO I PIOTRA ZAKRZEWSKIEGO

 

Mamy przyjemność poinformować o rozpoczęciu XVI edycji konkursu o Nagrodę Architektoniczną im. Małgorzaty Baczko i Piotra Zakrzewskiego organizowanego przez Fundację dla Polski.

Zapraszamy młodych architektów i inżynierów budowlanych ze stopniem magistra do udziału w konkursie i zgłaszania projektów z dziedziny budownictwa społeczno-publicznego, renowacji starego budownictwa i jego adaptacji na cele społeczne, a także rewaloryzacji blokowisk.

wiadomości do pobrania

Ogłoszenie

Regulamin
2016.01.08

 

 

 

 

W dniu 28 grudnia 2015 roku zmarł


Prof. dr hab. Zygmunt Świechowski


były wieloletni
Dyrektor naszego Instytutu 

 

 

 

 

 

 

 

 
2015.12.20

 

 

Miesięcznik Architektura i Biznes organizuje wspólnie z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi na targach Budma 2016 w dniu 4.02.2016:

„SUSTAINABLE HOUSES – AKTYWNE DOMY W PRZESTRZENI MIEJSKIEJ DZIŚ” - architektura samowystarczalna, zrównoważona energetycznie, bezpieczna dla ludzi i środowiska w którym żyjemy,

szczegóły w zakładce KONKURSY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

2015.12.17

 

Twój pomysł na nowy produkt IKEA

Trwa konkurs „Produkt jakiego jeszcze nie było” w ramach którego IKEA zaprojektuje, wyprodukuje, a następnie wprowadzi do sprzedaży przedmiot sygnowany nazwiskiem osoby, której pomysł zwycięży. Autor najlepszego konceptu otrzyma również 10 tys. zł oraz możliwość odbycia stażu w dziale sprzedaży i udziału w procesie produkcji.

informacja o konkursie
2015.12.01

Wykład Bentley Technologies dla studentów WBAIŚ

Zapraszamy studentów WBAIŚ na wykład dotyczący BIM w architekturze i budownictwie. Szczegóły na załączonym plakacie.

 

plakat

 
2015.12.01

 

Zapisz się na dzień otwarty!

Spółka Izodom 2000 Polska zaprasza na dzień otwarty 11 grudnia 2015 r. – Zduńska Wola.

Program:
8:00 – Zbiórka i wyjazd busem do Zduńskiej Woli (o miejscu zbiórki uczestnicy zostaną poinformowani drogą mailową)
9:00 – Powitanie w siedzibie firmy w Zduńskiej Woli
9:15 – 10:30 Zwiedzanie fabryki – oglądanie produkcji elementów Izodom
10:30 – 10:45 Przerwa
10:45 – 12:45 Prezentacja technologii Izodom połączona z dyskusją. Prowadzący: Wiceprezes Jakub Wójcik
13:00 – Wyjazd do Łodzi

Młodzi w Łodzi zapewniają bezpłatny transport do/z Zduńskiej Woli.

Więcej informacji:
www.izodom.pl
www.pasywnedomy.eu
www.facebook.com/izodompl
2015.11.27

Masz talent do aranżacji wnętrz? Czy raczej jesteś mistrzem sprzedaży? A może w Twojej szufladzie leży lista wymyślonych produktów, które czekają na realizację?
Fundacja Rozwoju Talentów i IKEA Retail zapraszają wszystkich studentów do udziału w 1 z 3 konkursów!

Konkurs dla wielbicieli designu

Konkurs dla bystrych obserwatorów

Konkurs dla przedsiębiorczych

 

Szczegóły znajdziecie tutaj: https://rekrutacja.fundacjarozwojutalentow.pl/ogloszenie/77

Konkurs trwa do 31.01.2016 r.

Plakat

Zaproszenie
2015.11.20

 

Archifiesta, czyli najważniejsza impreza kulturalno – artystyczna studentów kierunku architektura na Politechnice Łódzkiej, organizowana 25 listopada, uroczyście rozpocznie się w Sali Widowiskowej Politechniki Łódzkiej.
Finał Archifiesty będzie miał miejsce w Klubie Studenckim Futurysta, gdzie hucznie uczcimy tegoroczne obchody święta studentów łódzkiej architektury.

Impreza zacznie się od wernisażu prac wykonanych podczas wakacyjnego pleneru przez studentów drugiego roku. Gala wzbogacona zostanie o część artystyczną, między innymi debiutancki występ zespołu SuchARCHI oraz pokazem magicznych sztuczek jednego z naszych studentów – Piotra Kwiatkowskiego. Następnie goście wraz z organizatorami przejdą na mniej oficjalną część, którą będzie zabawa do białego rana w klubie Futurysta.

Program    Konspekt 1    Konspekt 2    Plakat

 

 

 
 

2015.10.29

 

 

 

Szanowni Państwo,

Z inicjatywy studentów, którzy odbyli praktyki Erasmus+ w firmie Airbus Helicopters, zapraszamy studentów i absolwentów na "Forum Pracy Airbus Group".

Forum odbędzie się w Łodzi 10. listopada 2015 w godz. 9-18 pod adresem:

Airbus Helicopters Polska
Forum 76 Business Center
Ul. M. J Piłsudskiego 76
90-330 Łódź

Wymagana jest wcześniejsza rejestracja przez stronę  www.airbushelicopters.com/lodz

W załączeniu plakat promocyjny

 

 

 

 

 

 

 

 
2015.10.26

Nowe certyfikaty KAUT i ENAEE dla kierunku Architektura

 

Miło jest nam poinformować, że udało się przenieść akredytację KAUT oraz European Network for Accreditation of Engineering Education z kierunku Architektura i Urbanistyka na kierunek Architektura.

Przypominamy, że akredytacja przyznawana jest w uznaniu wysokiej jakości  kształcenia na kierunku Architektura i obejmuje lata 2012/13 do 2017/18.

Akredytacja obejmuje pierwszy i drugi stopień i jest pierwszą międzynarodową  akredytacją uzyskaną przez polską uczelnię.

Potwierdzeniem są przyznane certyfikaty EUR-ACE Bachelor i EUR-ACE Master, które zamieszczamy poniżej. 

 

 

plik 01

plik 02

plik 03

 

 
 

2015.10.06

Dzień Młodego Architekta – 22 października 2015

Miesięcznik „Builder” zaprasza na otwarte warsztaty edukacyjne dla studentów architektury i architektów. Spotkanie odbędzie się 22 października w Warszawie, w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich, ul. Foksal 2 w godz. 10.00 – 17.00.

W programie:
- wykłady mistrzów architektury,
- warsztaty - być architektem,
- tajniki architektury parametrycznej,
- dyskusje i konsultacje,
- materiały i technologie,
- konsultacje z architektami i przedstawicielami firm, których rozwiązania należy wykorzystać w pracach konkursowych.

Szczegóły na załączonym plakacie oraz na stronach www.ebuilder.pl i www.facebook.com/BuilderKDMA

Wstęp wolny pod warunkiem przesłania zgłoszenia.

Na adres  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  należy wysłać dane: imię i nazwisko, nazwę uczelni bądź miejsca zatrudnienia, telefon i e-mail.

Plakat
 

2015.09.02

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W WARSZTATACH „W LABIRYNCIE RYNKU PRACY”

     Projekt „W labiryncie rynku pracy” to cykl 1-dniowych szkoleń z zakresu poruszania się po rynku pracy. 
Szkolenia mają charakter warsztatowy – zakładają aktywny udział uczestników i możliwość uzyskania odpowiedzi na nurtujące pytania. 
Kolejny warsztat:

8 września 2015 r.
Godzina: 9.00 – 14.00
Miejsce spotkania: Społeczny Dom Studenta, Łódź, al. Politechniki 3a,
Sala konferencyjna, I piętro

ROZMOWA KWALIFIKACYJNA - Jak dobrze zaprezentować się na rozmowie z potencjalnym pracodawcą?

·      cel rozmowy z pracodawcą

·      przygotowanie się do rozmowy

·      strój na rozmowę kwalifikacyjną

·      pytania najczęściej zadawane przez pracodawców

·      zachowanie na rozmowie kwalifikacyjnej i znaczenie komunikacji niewerbalnej (również ćwiczenia praktyczne)

·      refleksja po rozmowie


Zapisy w Biurze Karier Politechniki Łódzkiej
osobiście (Dom Studenta, Łódź, al. Politechniki 3a)
lub mailowo  

( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. )

Liczba miejsc ograniczona

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 
2015.08.26

Zapraszamy do udziału w międzynarodowych warsztatach architektonicznych "Temporary City Spaces"
organizowanych w dniach 7-11 września 2015 na Politechnice Łódzkiej.
Prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa do dn. 2 września 2015
Formularz rejestracyjny

 

 

 
2015.08.19

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA WARSZTATY
Z PROJEKTOWANIA GENERATYWNEGO WRAZ Z DRUKIEM 3D
FABRIC<action> Digital Knitting

Inspirując się bogatym dziedzictwem włókienniczym Łodzi, uczestnicy będą eksperymentować z najnowszymi technikami projektowymi oraz technologią druku 3D jako współczesnej maszyny tkackiej, tworząc niepowtarzalne elementy architektoniczne. Będziemy w niekonwencjonalny sposób korzystać z możliwości najnowszych technologii fabrykacji cyfrowej, napędzanych zaawansowanymi algorytmami stworzonymi przez uczestników. Znajomość programowania jest zbędna. Wszystko, czego potrzebujecie to pozytywne nastawienie i kreatywność, reszty nauczycie się na warsztatach! Warsztaty kierowane są do osób, które nigdy nie miały styczności z projektowaniem generatywnym lub posiadają podstawową wiedzę na jego temat i chcą ją rozszerzyć o dodatkowe umiejętności bez ograniczeń wiekowych. Otwarte warsztaty dla studentów, designerów, architektów i wszystkich zainteresowanych generatywnymi technikami projektowania. W trakcie warsztatów, uczestnicy zapoznają się z oprogramowaniem Rhinoceros3D do modelowania typu NURBS oraz z Graficznym Programowaniem Liniowym pod postacią Grasshoppera3d wraz z dodatkowymi pluginami. Na potrzeby warsztatów, dla uczestników zostanie udostępniona drukarka 3D MakerBot Replicator 2X.

Więcej szczegółów w zakładce: Warsztaty

 
2015.08.17

Szanowni Państwo

Jesienią tego roku pragniemy zorganizować konkurs na projekt standu informacyjnego i urny na karty rekrutacyjne do Towarzystwa Przyjaciół Muzeum, które to staną w przestrzeni wystawienniczej Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Do konkursu chcielibyśmy zaprosić studentów i młode osoby uczące się na takich kierunkach, jak wzornictwo przemysłowe, design, architektura.

 

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie
ul. Pańska 3, 00-124 Warszawa

Szczegóły w zakładce "KONKURSY"
 

2015.07.20

W zakładce "Konkursy i Warsztaty" informacja o konkursie Burmistrza miasta Pucka oraz fundacji„dla Pucka”
 na zaprojektowanie stoisk na jarmark
2015.06.18

 
2015.05.25

 

 

 

 

WYKŁAD :

CPTED, An International Approach
For Sustainable Urban Planning
  

Tobias Woldendorp [DSP-Groep] Amsterdam

 

17:00 w auli B12   Wydział Budownictwa PŁ, 28.05.15
(wykład prowadzony po angielsku)

 

 

 

 

 

  


2015.05.07

szczegóły w zakładce "Konkursy"

UWAGA - zmiana Regulaminu
2015.05.05

Miejska Pracownia Urbanistyczna w Łodzi wraz z Wydziałem Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej
serdecznie zaprasza na spotkanie dotyczące Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Łodzi,
które odbędzie się 14 maja 2015 r. o godz. 17.00 w Auli nr B11 w budynku Politechniki Łódzkiej przy al. Politechniki 6.

W załączeniu zaproszenie Dyrektora Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Łodzi
Urząd Marszałkowski
Województwa Zachodniopomorskiego
Gabinet Marszałka
Biuro Promocji

 

Jak będą wyglądały specjalne znaki (potocznie zwane witaczami), które witać będą kierowców przekraczających granice administracyjne Pomorza Zachodniego? Województwo Zachodniopomorskie ponownie ogłosiło konkurs na koncepcję wizualną witacza Województwa Zachodniopomorskiego. Autor najlepszego pomysłu otrzyma nagrodę w wysokości 10 tys. zł.

Konkurs trwa od 27 marca do 30 czerwca 2015 roku, ma charakter otwarty i jednoetapowy. Skierowany jest do wszystkich zainteresowanych osób powyżej 18 roku życia, a w szczególności do grafików i studentów kierunków artystycznych i architektonicznych. Nagroda dla zwycięzcy wynosi 10 000 zł, a nagrodzona koncepcja wizualna zostanie wykorzystana do stworzenia projektu „witacza” Województwa Zachodniopomorskiego.

Celem konkursu jest uzyskanie projektu ciekawego, nowoczesnego obiektu, który służyć będzie za wizytówkę województwa na drogach wjazdowych. Oprócz funkcji informacyjnej, witacz powinien definiować charakter regionu i stanowić charakterystyczny znak kojarzony z regionem. Projekt powinien stylistyką nawiązywać do nowej marki regionu oraz do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego,

Nowy projekt ma uporządkować kwestię oznakowania dróg wjazdowych do województwa oraz stanowić atrakcyjną formę powitania wszystkich wjeżdżających do naszego regionu. 

Projekty mogą być realizowane indywidualnie lub zespołowo. Każdy uczestnik konkursu może złożyć maksymalnie 3 projekty. Decyzje o wyborze podejmie komisja konkursowa.

Szczegóły dotyczące konkursu pod linkiem: www.konkurs-witacza.wzp.pl

Plakat
 

Rozstrzygnięcie konkursu studenckiego na najlepszy projekt aranżacji wnętrz
strefy wejściowej Przychodni Pediatrycznej szpitala przy ul. Rzgowskiej w Łodzi

 

Komisja konkursowa przyznała nagrodę za najlepszą pracę Panu Patrykowi Wyroślakowi.

Dodatkowo komisja postanowiła honorowo wyróżnić za wysoki poziom prace Pani Magdaleny Kornackiej, Pani Wiktorii Leszczyńskiej, Pani Marii Kryszki.

protokół z posiedzenia Komisji Konkursowej 


Letnia Szkoła dla Studentów Architektury | Kopenhaga| Sierpień '15

Letnia Szkoła dla studentów z całej Europy, poświęcona zależności między urbanistyką i planowaniem przestrzennym, a przestępczością.
Uczestnicy dowiedzą się jak można poprawić bezpieczeństwo mieszkańców narzędziami planistycznymi, w ramach tygodniowego intensywnego kursu,
ze studium przypadku w dzielnicy Nørrebro w centrum Kopenhagi.

Pobyt i przelot refundowany ze środków UE.

Aplikacje należy przesyłać do 20 marca 2015.

(Dostępne 1 miejsca dla studenta IAIU PŁ)

informacje:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Program COST TU1203 Summer School in Copenhagen

SUMMER SCHOOL APPLICATION FORM
 

 

 

 

ARCHIFIESTA 10

W tym roku, w środę 26.11.2014 organizujemy jubileuszową, 10-tą edycję Archifiesty, której patronem jest Prorektor ds. Edukacji Politechniki Łódzkiej prof. Sławomir Wiak.

Temat tegorocznej imprezy brzmi „Jak z bajki”, studenci architektury tworzą w niej swój własny, surrealistyczny świat. Naszym głównym celem jest promocja prac studentów I-go roku, tworzonych w czasie letniego pleneru w Chełmnie, Łodzi, Kolumnie i Zgierzu. Imprezę rozpoczniemy o 18:00 od wystawy tych prac, jak co roku w Sali Widowiskowej Politechniki Łódzkiej. W trakcie wystawy goście wybiorą najlepsze prace, które zostaną następnie przekazane na cele charytatywne.

W Sali Widowiskowej odbędzie się również gala, na którą złożą się: występ zespołu Dream Experience wraz z pokazem tanecznym oraz spektakl klubu kuglarskiego PŁ PoliŻongler - jedynej takiej grupy działającej w Polsce.

Po gali odbędzie się impreza w studenckim klubie Futurysta, którą uświetni satyryk Grzegorz Halama. Wykładowcy oraz studenci będą bawić się przy muzyce granej na żywo przez zespół Call the Sun. Na imprezie zostanie też wyłoniony zwycięzca konkursu na najlepsze przebranie.

Zdjęcia z Archifiesty

Konspekt 01

Konspekt 02

Plakat
 

 

Certyfikaty

W uznaniu wysokiej jakości  kształcenia kierunek Architektura i Urbanistyka uzyskał jako pierwszy w Polsce akredytację European Network for Accreditation of Engineering Education na lata 2012/13 do 2017/18 dla studiów pierwszego i drugiego stopnia. Potwierdzeniem są przyznane certyfikaty EUR-ACE Bachelor i EUR-ACE Master

EUR-ACE Bachelor

EUR-ACE Master

 

 

 

 
 
 
 
 
 

Aleksandra Kozłowska
studentka architektury
na Politechnice Łódzkiej
zwyciężyła w konkursie KOŁO
na toaletę publiczną

W środę, 20 czerwca, w Urzędzie Miasta Słupska odbyło się oficjalne rozdanie nagród w XX, jubileuszowym konkursie KOŁO na toaletę publiczną. Aleksandra Kozłowska odebrała nagrodę Grand Prix oraz nagrodę za Debiut Roku, czyli staż w biurze architektonicznym Kuryłowicz & Associates. Nagrodą jest również szansa realizacji projektu.

 
 
 
 
 

Fotofestiwal - Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi ogłasza nabór projektów do konkursu Grand Prix Fotofestiwal 2019! Prace można przesyłać do 2 grudnia 2018. Formuła konkursu jest otwarta i nie zakłada ograniczeń tematycznych, wiekowych ani geograficznych.

 

 

Regulamin

Karta zgłoszenia

Obowiązujący szablon A4

Obowiązujący szablon A2

Copyright © Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska

Ten serwis używa plików cookies. Niektóre z plików cookie są niezbędne do prawidłowego działania tego serwisu i już mogły zostać zapisane w folderze przeglądarki. Mogą Państwo je zablokować lub usunąć, jednak część witryny może przestać działać prawidłowo. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj Politykę plików cookies.

Akceptuję pliki cookies.