OPEN2BIM

OPEN2BIM – Building Information Modelling in Research, Education and Practice

21-23 września 2020, Politechnika Łódzka

Serdecznie zapraszamy do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej (oraz warsztatach) OPEN2BIM– Building Information Modelling in Research, Education and Practice, która odbędzie się w dniach 21-23września 2020roku na PolitechniceŁódzkiej, wpisując się w obchody jubileuszu 75-lecia PŁ.

Konferencja ma na celu wymianę wiedzy i doświadczeń w skali globalnej i lokalnej, prezentację innowacyjnych rozwiązań i wdrożeń jak również nawiązywanie współpracy międzybranżowej na poziomie krajowym i międzynarodowym w zakresie BIM. To międzynarodowe wydarzenie wzbogacą warsztaty i panelowe sesje eksperckie, adresowane do wszystkich branż w sektorze AEC.

OPEN2BIMpełni rolę platformy promującej cyfryzację i postęp technologiczny oraz dobre praktyki w sektorze AEC, kluczowe dla wdrażania procesów BIM w Polsce.

Zapraszamy do nadsyłania abstraktów, które przyjmowane będą do 31 stycznia 2020włącznie.

Szczegółowe informacje dotyczące tematyki konferencji, zaproszonych wykładowców, publikacji, jak również terminów i formularza abstraktu znajdują się na stronie internetowej konferencji: http://open2bim.p.lodz.pl/i są sukcesywnie uaktualniane.

dr hab. inż. arch. Anetta Kępczyńska-Walczak, prof. PŁ

dr hab. inż. Artur Wirowski

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Konferencji OPEN2BIM

Sem I Historia architektury i budowy miast

Karta warunków realizacji przedmiotu HAP I

Karta warunków realizacji przedmiotu 2019 History of Architecture I

Rada Kierunku

RADA KIERUNKÓW STUDIÓW ARCHITEKTURA I ARCHITECTURE

Dr inż. arch. Marek Grymin, prof. PŁ

Przewodniczący

• nadzór merytoryczny, akredytacja
  • opracowanie i doskonalenie programów studiów
  • nadzór nad procesem dyplomowania i jakością kształcenia

Dr inż. arch. Joanna Borowczyk

• Zakład Projektowania Wnętrz
  • Zakład Rysunku i Malarstwa

Dr inż. arch. Tomasz Krotowski

• jakość kształcenia / uczenia się
  • praktyki studenckie
  • Zespół Podstaw Projektowania Architektonicznego
  • Zespół Projektowania Architektonicznego
  • Zakład Projektowania Obiektów Architektury Użyteczności Publicznej

Dr hab. nt. Artur Zaguła, prof. PŁ

• ocena jakości kształcenia / uczenia się
  • nadzór nad właściwym przypisaniem  i powiązaniem efektów kształcenia
  • Zakład Teorii Architektury i Sztuki
  • Zakład Historii Architektury, Rewitalizacji i Konserwacji Zabytków

Milena Stefaniuk

Przedstawicielka Samorządu Studenckiego PŁ

Zarządzenie Nr 10/2019 Rektora Politechniki Łódzkiej z dnia 19 lutego 2019 r. w sprawie określenia sposobu powołania, zasad funkcjonowania i organizacji Rad Kierunków Studiów i Rady Programowej IFE na Politechnice Łódzkiej

Uchwała Nr 2/2019 Senatu Politechniki Łódzkiej z dnia 27 lutego 2019 r. w sprawie wytycznych do programów studiów I i II stopnia

Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 18 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu architekta

Nowa procedura antyplagiatowa

Szanowni Państwo,
zgodnie z decyzją JM Rektora od dnia 31 maja 2019 r. obowiązuje na Politechnice Łódzkiej nowa procedura antyplagiatowa, w której to student wgrywa elektroniczną wersję pracy dyplomowej do systemu, a promotor jedynie weryfikuje wprowadzone przez dyplomanta treści i przesyła pracę do systemiu JSA.
Informuję, że datą decydującą o tym czy praca podlega starej procedurze, czy nowej, jest data wpisu "zal" do systemu ZTN (jeśli jest to 30.05.2019 obowiązuje jeszcze stara procedura).
W załączeniu dwa Zarządzenia Rektora PŁ z dnia 20 maja 2019 roku dotyczące nowej procedury sprawdzania prac dyplomowych oraz instrukcja obsługi nowego panelu promotora (będzie dostępny poprzez portal VirTUL w module Sprawy Pracownicze).

Instrukcja dla Promotora i Studenta

WYNIKI KONKURSU STUDENCKIEGO NA OPRACOWANIE KONCEPCJI ZAGOSPODAROWANIA
TERENU PRZYLEGŁEGO DO GMINNEGO OŚRODKA SPORTU, TURYSTYKI
I REKREACJI W RZGOWIE

W dn. 2 lipca 2019 r. odbyło się posiedzenie Sądu konkursowego.
Sąd konkursowy dokonał oceny  prac konkursowych zgodnie z kryteriami przyjętymi w Regulaminie konkursu.
Sąd konkursowy przyznał dwie nagrody i jedno wyróżnienie:

Nagrody:
pierwszej nagrody nie przyznano
dwie równorzędne drugie nagrody:

Kod
koncepcji projektowej
autor koncepcji
nazwisko i imię
357149 Sobczyk Aleksandra
Depcik Marcin
010297 Koślaga Marta
Kossakowska Katarzyna